‪Google+‬‏ خواب طرح مسکن اجتماعی تعبیر ندارد
امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۶
یادداشت علی اکبری/

دولت یازدهم از ابتدا ساز ناسازگاری خود را با مسکن مهر کوک کرده و در طول سه سال از عمر خود هیچ اقدامی برای مسکن انجام نداده است.

کد خبر: ۴۶۰۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴

به گزارش مهرزنجان، داشتن مسکن خوب و و یک زندگی متوسط از اساسی ترین و بنیادی ترین مسائلی است که در دین نیز به آن تاکید شده است.

مسکن به عنوان مامن اهل خانواده در استحکام بنیان های خانواده و از طرفی نبود آن در متلاشی شدن خانواده نقش پر رنگی را ایفا می کند.

اگر مسکن خوب برای یک خانواده وجود داشته باشد خانواده با خیال راحت می توانند در آن به زندگی خود ادامه داده و از آرامش روانی کامل برخوردار شود.

مسکن از دیر باز در خانواده نقش اساسی را داشته و این روزها در خانوده ها و البته در تشکیل خانوده جوانان نقش اساسی را ایفا می کند.

نقش تیین کننده مسکن در امور اجتماعی و خانواده امری است که همگان به آن توجه دارند و از طرفی نبود مسکن یکی از بزرگترین مشکل ها و البته دغدغه ی این روزهای جوانان است که رسیدن به آن با این شرایط اقصادی چیزی شبیه یک رویا می ماند فلذا جوانانی که در سن ازدواج قرار دارند فرار را به قرار ترجیح داده و تن به ازدواج نمی دهند.

با این وجود دولت یازدهم که از ابتدا ساز ناسازگاری خود را با مسکن مهر کوک کرد، در سه سال اخیر تلاش جدی را برای اتمام این طرح انجام نداده است و تنها مخالفت صریح خود را با آن بیان کرده است.

مسمن مهر زنجان

در کنار مخالفت هایی که دولت با مسکن مهر داشت طرح جایگزین آن یعنی مسکن اجتماعی را عملی نکرده و هنوز هم طرح اولیه آن فقط و فقط روی کاغذ پیاده شده و دولت هیچ تصمیمی برای اجرایی شدن آن ندارد.

بی مهری مسکن های مهر و ناقص بودن پروژه های نیمه کاره مسکن مهر، از جمله مشکلاتی است که هم اکنون در شهر زنجان نیز ادامه دارند و دارندگان مسکن مهر از ناتمامی این پروژه ها اعلام نارضایتی می کنند.

از طرفی مسکن های تکمیل شده نیز با مشکلاتی از قبیل نبود آسانسور و یا امکانات اولیه مواجه هستند.

متاسفانه شهرک های اقماری زنجان و منطقه هایی که مسکن مر در آنها بنا شده است هنوز امکانات شهری کامل را دارا نیست و خیل عظیم جمعیت در آنها با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

امید است دولت در راستای اجرای طرحی برای خانه دار شدن جوانان تلاش کند تا کشور را از این حالت نجات داده تا جوانان بتوانند با رسیدن به مسکن و اشتغال و خانواده، زندگی بهتری داشته باشند.

انتهای پیام/ا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها