‪Google+‬‏ مردم به پای انقلاب تحریم ها را تحمل می کنند
امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه مردم به پای انقلاب تحریم ها را تحمل می کنند، گفت: تحمل سختی ها به پای انقلاب نشان از مقبولیت است.

کد خبر: ۴۶۲۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

به گزارش مهرزنجان،حجت الاسلام علی خاتمی روز سه شنبه در همایش روز قشر بسیج طلاب و روحانیون شهرستان زنجان که در محل درالقرآن الکریم زنجان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام وفات حضرت رسوال اکرم و شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)، با بیان اینکه مشروعیت و مقبولیت دو اصل ثابت و لازم برای همه حکومت ها است بوده و به عنوان قاعده کلی است، افزود: هر حکومتی به این دو اصل نیاز دار.

وی با اشاره به اینکه حکومت بدون مشروعیت و مقبولیت نمی تواند تداوم داشته باشد، اظهار داشت: وقتی از زاویه شرع نگاه می کنیم می بینیم که خیلی از اساس در شرع و از طرف پیامبر ذکر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ریشه مشروعیت در هر کشوری مبتنی بر قانون اساسی آن کشور است، تصریح کرد: مشروعیت حکومت اسلامی و پایه آن 1400 سال قبل توسط پیامبر تبیین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه به خاطر حکومت اسلامی خون های زیادی ریخته شده و افراد زیادی شهید شده اند تاکید کرد، سختی های زیادی برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی تحمل شده است.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه مقبولیت به این معنی است که عامه مردم و یا به تعبیر امروزی، اکثریت مردم آن را بپذیرند، گفت: حیات انقلاب اسلامی بر پایه 2 عامل مشروعیت و مقبولیت استوار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تصریح کرد: غیر از دو جریان حق و باطل، حالت سوم وجود ندارد، چرا که اگر یک مسیر، مسیر حق بود به طور یقین ضد باطل است.

وی به تاریخ مبارزات برای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و گفت: قیام سال 1342 نقطه آغاز قیام علیه رژیم ستمشاهی بود و در دوره علویون طبرستان و فاطمیون مصر نیز دوران به علماء داده شده که دشمن آمده و جلو این را گرفته است.

حجت الاسلام خاتمی با تاکید بر اینکه  شروع حرکت برای تحقق جمهوری اسلامی، با ارائه درس ولایت فقیه حضرت امام خمینی(ره) در دوران تبعید در نجف شکل گرفت، گفت: دشمن خیال می کرد که با تبعید امام به عراق می تواند جلو حرکت ایشان را بگیرد.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه عرصه های نمایش مقبولیت در انقلاب اسلامی متعدد است، گفت: پایگاه ها و اقامه نماز جمعه از عرصه های مهم مقبولیت است که عملا حکومت اسلامی به رای گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه مردم به پای انقلاب تحریم ها را تحمل می کنند، گفت: تحمل سختی ها به پای انقلاب نشان از مقبولیت است.

وی با تاکید بر اینکه هر کس دل در گرو اسلام دارد دل در گرو انقلاب هم دارد، تصریح کرد:  مردم برای دفاع از انقلاب بیش از 220 هزار شهید دادند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: بسیج طلاب و روحانیون در استان زنجان، فعالیت های خوب، منطقی و معقول دارد و ظرفیت آن وجود دارد که این فعالیت ها بیش از پیش باشد. 

وی با بیان اینکه مقدمه و تداوم انقلاب اسلامی روی دوش بچه های مسجد است، افزود: برنامه های تربیتی از سوی طلاب و روحانیون و ائمه جماعت در مساجد اجرا شود.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: