‪Google+‬‏ مخالفت با قانون اساسی، مخالفت با اسلام است
امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

امام جمعه زنجان با بیان اینکه تجربه برجام و تجارب قبل و بعد از انقلاب به ما نشان می دهد که آمریکایی ها راستگو نبوده و به عهد و پیمان خود پایبند نیستند، گفت: نظام اسلامی باید پاسخ مناسبی به نقض برجام از سوی آمریکا بدهد.

کد خبر: ۴۶۳۱
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰

به گزارش مهرزنجان ، آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه امروز نیروی دریایی به عنوان یک نیروی نظامی علمی، قدرتمند و بین ‌المللی و راهبردی در آب ‌های آزاد دنیا مقتدرانه حضور دارد، اظهار کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره با رشادت و دلاورمردی های خود از مرزهای دریایی ایران دفاع کرده است که قابل ستایش است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش طی هشت سال دفاع مقدس تمام توان خود را برای دفاع از کیان و مرزهای جمهوری اسلامی به کار گرفت، افزود: با تلاش فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی داشته اند، این نیرو به پیشرفته ترین سلاح ها و قدرت دفاعی بالایی دست یافته است.
امام جمعه زنجان در ادامه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بحث راجع به قانون اساسی نظام در محافل مختلف مورد توجه قرار گرفت که با تیز بینی و هدایت گری حضرت امام خمینی (ره) قانون اساسی بر اساس آموزه های دینی و ارزش های حیات بخش اسلامی به ویژه عدالت اجتماعی و جامعه توحیدی توسط نمایندگان مردم در مجلس خبرگان قانون اساسی تهیه و در همه پرسی 12 آذرماه سال 1358 به تأیید آحاد مردم رسید، بیان کرد: قانون اساسی عالی‌ترین سند حقوقی یک کشور و راهنمایی برای تنظیم قوانین دیگر است.
آیت الله خاتمی قانون اساسی را قانونی برای اداره کشور و تعالی جامعه بیان کرد، تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی تبلور و تحقق آرمان های مردم در زمینه اداره حکومت است.
وی با بیان اینکه مخالفت با قانون اساسی، مخالفت با اسلام است، گفت: کسانی که با قانون مخالفت می کنند این ها با اسلام مخالفت می کنند.
امام جمعه زنجان با گرامیداشت 16 آذر به عنوان روز دانشجو بر لزوم مشارکت فعالانه دانشجویان در زمینه های مختلف تاکید کرد، خاطرنشان کرد: دانشجویان قشر مهم و خاص در جامعه به شمار می روند و در مقایسه با دیگر افراد جامعه تفاوت هایی دارند و همواره باید پیشگام باشند.
آیت الله خاتمی با اشاره به واقعه 16 آذر سال 1332، افزود: در تاریخ 24 آبان ماه همان سال اعلام شد نیکسون معاون رییس جمهوری آمریکا از طرف آیزنهاور به ایران می آید تا مجددا دوره طاغوت را به ایران بازگرداند و به نوعی قدرت مانور خود را بازیابد.
وی با بیان اینکه در مقابل دانشجویان مبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند که در فضای حکومت نظامی بعد از کودتای سیاه، هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را نشان دهند، بیان کرد: تحصن و اعتراض جمعی از دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه های ایران منجر به شهادت سه نفر از آنان شد و این روز به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این کشور ثبت شد.
امام جمعه زنجان دانشجویان را فردی روشنفگر تمام عیار و قشر برگزیده جامعه معرفی کرد، خاطرنشان کرد: دانشجو باید منشا تحولات در حوزه های مختلف جامعه باشد.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه تجربه برجام و تجارب قبل و بعد از انقلاب به ما نشان می دهد که آمریکایی ها راستگو نبوده و به عهد و پیمان خود پایبند نیستند، افزود: آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.
وی با بیان اینکه دولت آمریکا در اجرای برجام تا کنون قدمی برای نشان دادن حسن نیت خود به دولت و ملت ایران برنداشته است، تصریح کرد: نباید به آمریکایی ها خوشبین باشیم بلکه آنها هیچ وقت خوبی و آرامش ما را نمی خواهند بلکه همیشه در فکر توطئه و دسیسه علیه کشور ما بوده و هستند.
انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: برجام 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها