‪Google+‬‏ دانشجو موتور محرک جامعه است
امروز: سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸
فرماندار شهرستان زنجان:

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه کسانی که به دنبال آن هستند که  دانشجو در جامعه صحبت نکند این افراد به دانشجویان خیانت می کنند، گفت: دانشگاه باید محیط آزاد نقد، اندیشه و اظهار نظر باشد.

کد خبر: ۴۶۴۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

به گزارش مهرزنجان، یکی از رخداد های مهم جنبش دانشجویی که در دهه 30 پس از کودتای 28 مرداد 1332خورشیدی، به وقوع پیوست، حضور ریچارد نیکسون معاون رییس جمهوری وقت آمریکا به منظور بررسی مستقیم اوضاع ایران بود.

 دانشجویان در 16 آذر همان سال در اعتراض به این سفر به تظاهرات دست زدند و مردم را به مقاومت فراخواندند، در این میان نیروهای حکومت در دانشگاه، دانشجویان را هدف گلوله قرار دادند و سه را دانشجو به شهادت رساندند. این رویداد سبب شد تا 16 آذر به عنوان روز دانشجو در تقویم نام گذاری شود.

از آن زمان ۱۶ آذر همچنان از اهمیت تاریخی برجسته ای در ایران برخوردار بوده شد و به عبارت دیگر می توان گفت روز اعتماد به نفس دانشجویان شد،  زیرا که دانشجو کسی است که آینده کشورش را می سازد و اگر به این قشر بها داده نشود مقام خود را دست کم می شمرد و در ادامه تحصیل و اکتساب مدارج علمی سهل انگاری می نماید.

از این رو روز دانشجو بهانه خوبی شد تا رسول بیات، فرماندار شهرستان زنجان در بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان زنجان حاظر شود و دقایقی را با این قشر تاثیر گذار جامعه سپری کند.

*مهمترین هدف دانشجو در کنار تحصیل، کسب معرفت است

بیات با تبریک 16 آذر و روز دانشجو، مهمترین هدف دانشجو را در کنار تحصیل، کسب معرفت دانست و اظهار کرد: مهمترین رسالت دانشجو این است که علاوه بر خواندن درس، بصیرت و معرفت کسب کند.

وی حق طلبی و حقیقیت جویی را مهمترین ویژگی یک دانشجو عنوان کرد و افزود: امروز دانشجویان باید در راستای تولید علم گام های بلندی بردارند و برای حرکت به سمت تولید علم بشتابند چرا که دانشجویان در بسیاری از از زمینه ها می توانند تاثیر گذار باشند.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به مهمترین نیاز دانشجویان، بیان کرد: اشتغال یکی از مهمترین نیازهای دانشجویان است.

بیات با بیان اینکه روحیه مطالبه گری در دانشجویان باید تقویت شود و اگر فرصتی برای دانشجو در راستای مطالبه گری فراهم نشود سبب بی تفاوتی دانشجو به مسائل مختلف می شود، تصریح کرد: عدالت طلبی، استکبار ستیزی و دفاع از مظلوم آرمان هایی است که دانشجویان همیشه آنها را فریاد زده اند.

وی با بیان اینکه کسانی که به دنبال آن هستند که  دانشجو در جامعه صحبت نکند این افراد به دانشجویان خیانت می کنند، گفت: دانشجو موتور محرک جامعه است.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه آزادی‌خواهی و حرکت ضد استبدادی همواره در کنار استقلال ‌خواهی با جنبش دانشجویی همراه بوده است، بیان کرد: باید شعار آرمان خواهی و کمال طلبی را هم در دانشجویان تقویت نماییم و هم بتوانیم آن ها را در جامعه هر چه بیشتر جاری کنیم.

بیات با تاکید بر اینکه بی تردید دانشگاه و دانشجو باید مدیریت آینده اقتصاد و سیاست ما را بر دوش کشد، افزود: دانشگاه باید محیط آزاد نقد و اندیشه و اظهار نظر باشد.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: دانشگاه دانشجو 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: