‪Google+‬‏ بابا حقوق شهروندی دارد ولی حقوق نجومی ندارد سند
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳
یاداشت علی اکبری/

رونمایی از متن منشور حقوق شهروندی و پیامک رئیس جمهوری، دوباره داغ تازه ای بر دل آنهایی گذاشت که از ابتدایی ترین حقوق خود برخوردار نیستند.

کد خبر: ۴۶۸۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵

به گزارش مهرزنجان، متن "منشور حقوق شهروندی" 29 آذر ماه در همایش قانون اساسی و حقوق ملت با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان رونمایی شد و به امضا روحانی رسید.

بلافاصله پس از رونمایی از متن این منشور، کاربران اپراتورهای تلفن همراه پیامکی را از طرف رئیس جمهوری کشورمان دریافت کردند؛ متن پیامک روحانی بدین شرح است: "بیاییم با حقوق خود بیشتر آشنا شویم و قدرتمندانه آن را پاس بداریم."

این پیامک علاوه بر هزینه کلان آن ک توسط اپراتور ها به کاربران ارسال شده است از اولین ساعت های انتشار آن، در شبکه های اجتماعی مورد نقد و بررسی کاربران قرار گرفت.

بررسی متن های حقوق شهروندی تضادهایی ا از عمل تا قانون را نشان میدهد که برای هر خواننده ای جالب توجه است.

نقض حقوق شهروندی توسط دولتی ها

 بر اساس ماده 24 دولت باید امانت دار بوده و نسبت به حفظ بیت المال حساسیت نشان داده و برای حفظ حقوق مردم تلاش کند.

حقوق های نجومی و اختلاس های چند میلیارد تومانی تنها نمونه ای بارز از بیت المال و حقوق مردم است که دولت تا الان در خصوص آنها جواب منتطقی نداده و همیشه دنبال حاشیه سازی بوده تا جایی که نجومی بگیران را ذخیره نظام معرفی می کننند.

 ذخیره هایی که بزرگترین ضربه را به اعتماد مردم وارد کرده اند و دیگر مردم اعتمادی به دخیره بودنشان ندارند!

حال دولت در قدم اول و به عنوان کسی که داعیه دفاع از حقوق مردم را دارد ابتدا باید خود نسبت به رعایت این حقوق پایبند بوده و حقوق مردم را نقض نکند.

با انتشار حقوق شهروندی شاید شهروندان بار دیگر بتوانند به دولت انتقاد کرده ولی پاسخ "بی سواد، برو به جهنم و تازه به دوران رسیده را نشنوند و اگر هم شنیدند با رعایت قوانین احقاق حق کنند!

نقض حقوق شهروندی توسط دولتی ها

 عدم تبعیض و تساوی همه افراد و گروها ها در برابر قانون آنجا نمود پیدا می کند که آقا زاده ها قانون را زیر پا گذاشته و برای پیشبرد اهداف خود و با استفاده از آقازادگی خود برای عوام الناس قانون تهیه می کنند.

از مرد کارگری که حقوق نجومی که هیچ حتی حقوق عادی و در آمده ماهیانه برای گذراندن زندگی عادی را ندارد! براستی این کجای عدالت است که یکی برای نان شبش مانده و دیگر آقا زاده با استفاده از موقعیت خود همه قانون را زیر پا می کذارد! راستی تعریف دولتی ها از عدالت چیست؟

آری کنکاش در حقوق شهروندی تضاد هایی بزرگی از واقیعت تا متن هایی که فقط متن هستند و برای آقازاده ها نوشته نشده است را نشان می دهد که هر خواننده ای را به حسرت وا می دارد.

در ادامه بخشی از واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به این اقدام دولتی‌ها بازخوانی خواهیم کرد.

" حقوق نجومی مال تو...حق شهروندی مال من"

" ‏اونی که جیبش با #حقوق_نجومی پُره بایدم پای #حقوق_شهروندی کف بزنه"

"‏حتما #حقوق_شهروندی مهمه

اما در وضعیت رکود و فشارهای وسیع اقتصادی بر مردم حتما اولویت نداره"

"یه #حقوق_شهروندی هم داریم که #حسن_روحانی بهت میده

یعنی تو انتقاد میکنی اونم بهت میگه بی شناسنامه #برو_به_جهنم"

انتهای پیام/ا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: