‪Google+‬‏ حال و روز پروژه بلوار ارتش زنجان بعد از افتتاح
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
گزارش/

خیابان پادگان زنجان که به گفته برخی مسئولان در حد و قواره‌های خیابانهای استاندارد است در ۸ شهریور ماه امسال افتتاح شد و بعد از این افتتاح نیز بنرهایی از طرف اهالی اسلام آباد در تقدیر و تشکر از مدیریت شهری استان نصب شد! اما بعد از چهار ماه کنده‌کاری‌های انجام شده در خیابان پادگان نشان داد این پروژه هنوز ۱۰۰ درصد آماده افتتاح نبوده است.

کد خبر: ۴۷۱۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲

به گزارش مهرزنجان، انتظار چندین ساله پروژه سبزه میدان و قصه طولانی اما میلیاردی پل سیدالشهداء(ع) دیگر برای مردم شهر زنجان عادی شده هر چند که با نزدیک شدن به انتخابات عده‌ای در تلاشند به هر نحوی برای آرزوهای خود پلی بسازند و با پل سیدالشهداء در اوج بمانند، پلی که جمشید انصاری استاندار سابق زنجان در یکی از نشست‌های خبریش به هزینه ۳۷ میلیاردی آن تا به آن روز اشاره کرد و گفت که این پروژه برای تکمیل نیاز به ۱۰ میلیارد دیگر دارد.

اگر از قصه‌های طولانی و  خسته کننده پروژه‌های خسته شهر و چاله‌های گاهی شبیه گودال خیابانها  نیز بگذریم به پروژه‌ای در کنار اتوبان ۲۲ بهمن می‌رسیم که در روز افتتاحش کارگران چنان با سرعت کار می‌کردند که حتی در ژاپن و چین هم کسی با این سرعت کار نمی‌کند.

شتاب در افتتاح پروژه خیابان پادگان یا همان بلوار ارتش این روزها خود را نشان می‌دهد و کنده‌کاریهای انجام شده در این خیابان گویای این مطلب است که این پروژه جای کار داشته اما گویا حوصله مسئولان به سر آمده بود، با این وجود باید گفت تصاویر کنده‌‌کاری‌های انجام شده اطراف این خیابان چهار ماهه در فصل سرما بی‌تدبیری را به تصویر کشده است.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

محمد مرادی مسئول روابط عمومی شهرداری زنجان در مورد این کنده‌کاریها چنین می‌‌گوید: حفاری خیابان پادگان از طرف شهرداری زنجان نیست، بلکه مربوط به شرکت‌های حفار (شرکت آب، برق، گاز و مخابرات) است.

وی افزود: بر اساس روندی که وجود دارد، شهرداری هیچ وقت کنده کاری نمی‌کند و از طرفی اعتباری که شرکت‌های حفار از تهران دریافت می‌کنند با تاخیر به دست آنها می‌رسد و این تاخیر در تخصیص بخشی از کار را به فصل سرما می‌کشاند و شرکت‌ها مجبور هستند در فصل سرد هزینه کنند.

مسئول روابط عمومی شهرداری زنجان با تاکید بر اینکه خیابان پادگان از طرف شهرداری آماده افتتاح بوده، بیان کرد: بحث برق رسانی و غیره صرفا بر عهده اداره برق است که می‌توانست این کارها را قبل افتتاح انجام دهد.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

کنده‌کاریهای امروز پروژه خیابان پادگان زنجان برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی باید قبل از افتتاح آن برطرف می‌شد، البته جواد رحمتی معاون استاندار زنجان در روز افتتاح به چند مورد از مشکلات اجرای این پروژه از جمله وجود چاه عمیق، ایستگاه فشار گاز، روشنایی و غیره اشاره داشت.

مرادی به صراحت اعلام می‌کند از طرف شهرداری زنجان نواقصاتی وجود نداشه بلکه هر چه هست مربوط به شرکت‌های حفار است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از افتتاح پروژه بخشی از کارها و فعالیت‌های شرکت گاز نیز در خیابان باقی مانده بود و مقداری آسفالت‌ریزی در لاینی که شرکت گاز در آن فعالیت می‌کرد باید انجام می‌شد که در عرض چند روز این کار انجام شد.

با وجود پاسخگویی مسئول روابط عمومی شهرداری زنجان نسبت به این پروژه اما یکی از اعضای شورای شهر زنجان که این روزها در شبکه‌های اجتماعی فعال شده قول بررسی این موضوع و اعلام نتیجه را داده بود که گویا بعد از چند روز هنوز بررسی‌هایش نتیجه نداده است.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

اهالی مناطق اسلام آباد، شهرک غرب و الهیه نیز اظهارات جالبی نسبت به این پروژه دارند که به برخی از آنها اشاره می‌شود.

اصغر یکی از اهالی منطقه اسلام آباد درباره کنده‌کاریهای اخیر اطراف خیابان پادگان به خبرنگار ما می‌گوید: افتتاح این خیابان مایه خرسندی اهالی الهیه، اسلام آباد و شهرک غرب بود اما وضعیتی که اکنون شاهد آن هستیم نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد.

وی افزود: ما انتظار داریم مسئولان یا مکانی را افتتاح نکنند و اگر هم افتتاح کردند به صورت کامل باشد نه اینکه بعد از چند روز و چند ماه دوباره هزینه‌های اضافی برای مردم و شهر تحمیل شود، سوال من از مسئولان این است که هزینه دوباره‌کاری‌ها از جیب چه کسی پرداخت می‌شود.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

محمدرضا از اهالی منطقه الهیه نیز در این باره با طرح این سوال که چرا پروژه‌ای در این مدت کوتاه دچار مشکل می‌شود، عنوان کرد: بعد از افتتاح این پروژه نیز در ساعات پایانی روز ترافیک در ابتدای بلوار ارتش مشکلاتی را برای مردم به وجود می‌آورد، مسئولان با افتتاح این خیابان کمک بزرگی به اهالی این مناطق کردند اما به نظرم اگر این کنده‌کاریها به دلایل عدم توجه در زمان از قبل از افتتاح باشد خیانت به مردم است چرا که هزینه های اضافی را به بار می‌آورد.

وی با اشاره به بسته بودن مسیر زیرگذر پل سیدالشهداء(ع) خاطرنشان کرد: قرار بود شهرداری این مسیر را ظرف یک و یا دو ماه باز کند چرا که بسته شدن مسیر زیرگذر و ترافیک در منطقه خیام مردم را به عبور از اتوبان ۲۲ بهمن وادار کرده و این موضوع به ترافیک بلوار ارتش و این اتوبان افزوده است.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

با توجه به ترافیک شدید در این مسیر پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور، ترافیک این مسیر تنها با پل زیر گذر یا رو گذر حل ‌شود و بدون ساخت پل در این مسیر همچنان شاهد ترافیک در میدان مدرس خواهیم بود.

شاید وجود میدان بزرگ در این مسیر خود یکی از دلایل ترافیک مسیر باشد و حتی الامکان اصلاح هندسی باید در این خصوص انجام شود چرا که گره ترافیکی بدون اصلاح هندسی باز نمی‌شود.

اظهارات مرادی در مورد اصلاح هندسی و ساخت پل در این مسیر جای خوشحالی دارد اما چشم مردم از ساخت هرچه پل در این شهر ترسیده است و بیم این وجود دارد که پل بلوار ارتش عمر شورای بعدی را به خود اختصاص دهد.

خیابان غرب پادگان زنجان با هزینه 10 میلیارد ریالی به بهره داری رسید که شامل خیابانی به طول تقریبی 10 کیلو متر و عرض 50 متر حد فاصل میدان مدرس تا شهرک غرب است که حبیب یگانه شهردار زنجان اعتبار صرف شده برای آسفالت‌ریزی این پروژه را ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرده است.

شهردار زنجان در بیان جزئیات این پروژه گفته بود که پیاده‌رو‌سازی و باند دوچرخه به صورت فرش پیور 120 هزار مترمربعی در این پروژه عملیاتی شده و عملیات جدولگذاری به صورت نهر 5 هزار متر طول و تکجدول دو هزار و 400 متر طول در پروژه بلوار ارتش انجام شده است  و همچنین حدود 70 هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و زیرسازی انجام شده است.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

سعید امیدی، عضو شورای شهر زنجان که در زمان افتتاح این پروژه رئیس شورا بود بازگشایی خیابان پادگان را به لحاظ اجتماعی برای شهروندان دارای اهمیت دانسته بود، شاید این سوال شهروندان از مسئولان به جا باشد که این کنده کاریها با گذشت تنها چهار ماه از افتتاح چه تاثیرات اجتماعی در پی دارد.

با این روند و باقی ماندن برخی کارهای پروژه بلوار ارتش بیم این نیز وجود دارد که پروژه پل سیدالشهداء(ع) نیز  به خاطر در پیش بودن انتخابات و راضی کردن نسبی مردم افتتاح شود و بعد از افتتاح و اتمام انتخابات دوباره شاهد بسته بودن مسیر عبوری خودروها به دلایل مختلف باشیم.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، خدمات رسانی به شهروندان، برگزاری جشنواره‌های آش و غذا و جغور بغور و تلاش در اجرای پروژه‌ها در فصول مختلف جای امیدواری دارد اما شاید یکی از دلایل وقوع این اتفاقات عدم مطالبه‌گری مورد انتظار مردم باشد که حتی استاندار سابق زنجان بر این موضوع تاکید داشت.

تصاویر کنده کاری در خیابان پادگان زنجان

پروژه پرماجرای سبزه میدان که وزیر پرماجرای دولت یازدهم را نیز در روز کلنگ‌زنی به خود دیده است مشخص نیست در زمان چندمین شورا، شهردار و دولت افتتاح شود که امید همه مردم همت مسئولان است و بس...

انتهای پیام/اکبری 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها