‪Google+‬‏ حقوق نجومی مال خواص حقوق شهروندی مال عوام
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۵
یادداشت علی اکبری/

در حالی که دغدغه افکار عمومی قبل و پس از انتشار حقوق شهروندی، رعایت حقوق ابتدایی خود از طرف دولت و دولتی ها بود که رونمایی از متن منشور حقوق شهروندی داغ تازه ای بر دل آنها گذاشت.

کد خبر: ۴۷۱۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

به گزارش مهرزنجان،در حالی که دغدغه افکار عمومی قبل و پس از انتشار حقوق شهروندی، رعایت حقوق ابتدایی خود از طرف دولت و دولتی ها بود که رونمایی از متن منشور حقوق شهروندی داغ تازه ای بر دل آنها گذاشت، زیرا که ابتدایی ترین حقوق آنها زیر پا گذاشته می شود.

بررسی حقوقی منشور حقوق شهروندی در ایران نشان از نارکارآمدی این منشور در حال حاضر می دهد.

دولت در حالی این منشور را منتشر کرده است که شهروندان زیادی این روزها به خاطر نداری، کارتن خواب شده و برخی  در  گورستان ها شب را به سر می کنند.

ضعف منشور حقوق شهروندی در حالی خود را نشان میدهد که در ایران نه دادگاه قانون اساسی وجود دارد و نه دادگاه حقوق شهروندی تا افراد بدانند جایی هست که حرف آنها را بشنود.

هنگامی که ضمانت اجرای این منشور وجود نداشته باشد، بزرگترین ظلم به حقوق و مردم کشور صورت می پذیرد زیرا که بود و نبود این حقوق هیچ تاثیری برای رفاه مردم نداشته و ندارد و دستاورد مردم از حقوق شهروندی تقریبا هیچ است.

اگر چه در منشور نقاط مثبت خوبی مانند محیط زیست، حقوق معلولان و غیره دیده شده ولی کاستی های فراوان محتوایی دارد.

در حال حاضر آسیب و کاستی اصلی منشور حقوق شهروندی این است که بود و نبود آن تاثیر چندانی در زندگی مردم ندارد و وجود خود منشور تقریبا هیچ است.

حقوق شهروندی

 دامن زدن روحانی به حقوق شهروندی و مسائل حاشیه ای در حالی رقم می خورد که دولت در خصوص نجومی بگیران تا الان سکوت کرده و یا با توجیه و .... این کار را در برخی موراد قانونی دانسته و برخی دزدان دولتی را ذخیره نظام معرفی می کنند.

این روزها دولت به جای رسیدگی به حقوق مردم، پای در عرصه های سیاسی دیگری گذاشته و عوض کار کردن برای معیشت مردم، در صدد این است که با اظهار نظر در همه مسائل برا انتخابات آتی از هر قشری بتواند رای جمع آوری کند.

عمل نکردن دولت به وعده های ابتدایی خود در حذف نکردن یارانه بگیران در جهت کسب رای و عدم برخورد با نجومی بگیران و ذخیره های نظام نمود پیدا می کند.

جای تعجب است که دولتی که خود حقوق شهروندان را رعایت نمی کند چگونه در صدد این است که حقوق مردم را زنده کند.

حقوق شهروندی

ما هم خواستار رسیدگی سریع به پرونده #برجام_آفرینان و #ذخیره_های_نظام و #مدیران_نجومی دولت تدبیر قبل از انتخابات 96 هستیم تا حرف حرف رئیس جمهور عملی شود.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: