‪Google+‬‏ کابوس پایان ناپذیر پروژه مسکن پونک فرهنگیان
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱
چشم انتظاری 10ساله فرهنگیان زنجان

چشم انتظاری 10 ساله فرهنگیان برای تحویل واحدهای خود در پروژه پونک زنجان به پایان سال موکول شد.

کد خبر: ۴۷۴۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹

به گزارش مهرزنجان ، پروژه پونک فرهنگیان که از سال 1386 ساخت آن در یک هزار و ۱۹۶ واحد در شهر زنجان کلید خورده است هنوز با گذشت ده سال از آغاز به یکی از بزرگ ترین دغذغه‎های معلمینی تبدیل شده است که در طی این سال ها علاوه بر دادن پول برای ساخت این واحدها خون دل خورده اند تا بالیدن این واحدها را ببینند و در این بین بارها شاهد تجمع آنها در مقابل استانداری برای حل مشکل این واحدها بوده‎ایم اما انگار این کابوس پایانی ندارد چرا که واگذاری این واحدها این بار نیز با تاخیر به پایان سال موکول شد

 

* برداشت اول: تا پایان تابستان سال ۹۳ و قبل از شروع فصل سرما، واحدها تحویل داده می‌شود

این روزها حتی شنیدن نام پروژه پونک نیز دیگر برای همه آشنا شده است و بارها شاهد انتشار خبر و گزارش در مورد ساخت این پروژه بوده ایم پروژه‎ای که بنا به گفته معاون سابق آموزش و پرورش زنجان قرار بود تا پایان تابستان سال ۹۳ و قبل از شروع فصل سرما، واحدها تحویل داده می‌شود و این بخشی از صحبتهایی است که ابوالقاسم احمدی در گفت‌وگوی خود با خبرگزاری تسنیم انجام داده است

"...با اشاره به برنامه‌ای که برای تحویل واحد‌های مسکن پونک فرهنگیان در نظر گرفته شده بود، قرار بود این واحدها در سال 92 به خریداران تحویل داده شود که به دلیل بحران مالی که از پایان سال 91 اتفاق افتاد و با سه برابر شدن نرخ مصالح ساختمانی این پروژه با تاخیر مواجه ش و تا پایان تابستان سال ۹۳ و قبل از شروع فصل سرما، واحدها تحویل داده می‌شود"

 

*برداشت دوم : تحویل واحدها با حل مشکل انشعابات و محوطه سازی بعد از عید فطر 95

از وعده مسئولان تاکنون دو تابستان دیگر نیز سپری شده است و خبری از تحویل واحدها به فرهنگیان نیست و پس از اعتراضات دوباره فرهنگیان به این موضوع و تجمع آنان در مقابل استانداری معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان خبر از اتمام پروژه در تابستان امسال داده بود.

و این هم نقلی است از زبان یعقوبعلی عبادی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان که دو سایت خبری مهر و ایرنا زنجان درج شده است

"تقسیط بندی اکثر واحدهای پونک تقریباً انجام شده و مابقی نیز در حال انجام است و بر اساس گزارش مشاور پروژه پیشرفت فیزیکی پروژه بالای ۹۰درصد است و با حل مشکل انشعابات آب وفاضلاب و محوطه سازی در تابستان امسال می توانند کلیه واحدها را تحویل اعضاء دهند.
معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: 6177 واحد تک خواب پروژه پونک فرهنگیان این استان پس از 10 سال بلافاصله بعد از عید فطر امسال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

عبادی تاکید کرد: 579 واحد دو خواب دیگر نیز در هفته دولت امسال( شهریورماه) به متقاضیان تحویل و پرونده پروژه یک هزارو 196 واحدی پونک فرهنگیان بسته می‎شود.

وی تاکید کرد: برخلاف بدقولی‌هایی که تاکنون مبنی‌بر اتمام پروژه از طرف پیمانکار انجام شده مسئولیت پیگیری جدی این پروژه با پیمانکار است تا هفته دولت بهره برداری انجام شود.

 

*برداشت سوم: پروژه مسکونی فرهنگیان تا پایان سال به متقاضیان واگذار می‎شود

قدس آنلاین در تیتر روز سه‌شنبه ۷ دی ماه نوشته است "مسکن مهر فرهنگیان زنجان سر و سامان گرفت" این بار نیز گفته ها از زبان یعقوبعلی عبادی معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان بوده و آخرین اظهار نظر در خصوص زمان تحویل واحدهای پروژه پونک به پایان سال ختم شده است.

" مسائل و مشکلات مربوط به پروژه مسکونی فرهنگیان به طور ریز به بحث و بررسی گذاشته می‌شود و اداره راه و شهرسازی برای تسویه حساب‌های آن تصمیم‌گیری می‌کند و با توجه به گران شدن مواد و مصالح صورت‌ حساب‌های مالی دچار مشکل شده و قرار شده که سیمان و آهن آن بر مبنای قیمت‌های سال ۹۱ محاسبه شود که در حال حاضر این تصمیم‌گیری بر عهده اداره راه و شهرسازی گذاشته شده است.

عبادی تصریح کرد: احداث پروژه مسکونی فرهنگیان به مراحل پایانی نزدیک شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال واحدهای آن به متقاضیان واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه پرداخت اقساط برخی از این واحدها پیش از تحویل از سال گذشته آغاز شده است، ابراز کرد: دوران مشارکت واحدهای تک‌خوابه با بانک به پایان رسیده بود و در صورت عدم تقسیط این افراد نمی‌توانستند از سود مسکن‌های مهر استفاده کنند جرائم ناشی از دیرکرد نیز در قرارداد پیش‌بینی شده و پس از انجام محاسبات باید تأخیرهای غیرمجاز در تحویل واحدها بر اساس مفاد قرارداد پرداخت شود.

 

*برداشت آخر: انتظار برای تحقق وعده مسئولان

امیدواریم این آخرین برداشت از پروژه مسکن پونک فرهنگیان بوده و این چشم انتظاری ده ساله در پایان امسال به سرانجام خود برسد.

انتهای پیام/ 

موج رسا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: