‪Google+‬‏ پايتخت شور و شعور حسيني در سالروز عيد مبعث غرق در نور و شادماني شد
امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
همزمان با مبعث رسول گرامی اسلام؛

عاشقان و شیفتگان آل الله در زنجان با آذین بندی و چراغانی کردن کوچه، خیابان و معابر عمومی و برپایی آیین های جشن و سرور، عید بزرگ مبعث؛ عید خیزش و عروج انسان از خاک تا افلاک را گرامی داشتند.

کد خبر: ۵۰۰۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹

به گزارش مهرزنجان،جای جای استان زنجان سراسر نور و معنویت؛ از سرور و شادمانی سر به آسمان می ساید و مردم با پخش شیرینی و نذری این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک گفتند و با شرکت در آیین های جشن و سرور؛ از راه دور و از پس فرسنگ ها فاصله؛ عشق و ارادت خود به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) و خاندان عصمت و طهارت (ع) را ابراز کردند.


مردم شهرستان زنجان با برپایی جشن های سنتی این عید بزرگ را گرامی داشتند و با دید و بازدید و عید دیدنی و تکریم سادات جلیل القدر در این لحظات سراسر نور و پر خیر و برکت؛ سلامتی، تندرستی، محبت و ولای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را از پروردگار عالمیان؛ برای یکدیگر؛ طلب کردند. 

بسیاری از زوج های جوان نیز در این ساعات سرشار از نور و عطر معنویت و در سایه فضل الهی، توکل به پروردگار عالمیان، در پناه قرآن و با توسل به ائمه اطهار (ع)؛ آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفته و دلخوش و امیدوار راهی خانه بخت شدند.

عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و دوستداران ولايت نيز با حضور در بيوت علما و روحانيون، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان، عيد سعيد مبعث را به آنان تبريك و تهنيت گفتند.

گلزار شهدای گرانقدر راه اسلام و قرآن مناطق مختلف استان زنجان نیز در این روز مبارک شاهد حضور گسترده خانواده این عزیزان و رهپویان راه حق و آزادی بود.

جشن های مبعث از دیشب در زنجان آغاز شده و امروز هم مردم با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه ها جشن مبعث را در زنجان برگزار کردند.

مردم پایتخت شور و شعور حسینی همچون سال های گذشته با برپایی ایستگاه های صلواتی، پخش شکلات و شیرینی و حضور در جشن های مبعث این عید بزرگ مسلمانان جهان را جشن گرفتند.

حضور سخنرانان مختلف در برنامه های مبعث و آشنا کردن مردم با اهداف مبعث پیامبر گرامی اسلام از دیگر برنامه های استان زنجان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: