‪Google+‬‏ برنامه های شهرداری با کمترین تبلیغات بیشترین مخاطب را دارد
امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۷
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان:

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان با اشاره به برنامه های شب های قدر در زنجان گفت: تعزیه ارمغانخانه در شب های قدر در کارخانه کبریت زنجان به روی سن می رود.

کد خبر: ۵۰۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

سید سعید صفوی در گفت و گو با مهرزنجان، با اشاره به اینکه به مناسبت سالروز شهادت امام علی(ع) مراسم ویژه ای با حضور ذاکرین تکیه حسینیه ارمخانه در محل کارخانه کبریت زنجان برگزار می شود، افزود: شب های قدر در مجموعه کارخانه کبریت ذاکرین اجرای برنامه خوهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری برنامه میلاد کریم اهلبیت به مدت دو شب در کارخانه کبریت زنجان اظهار اشت: افطاری ساده از دیگر برنامه ها بود که به مدت دو شب برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان با بیان اینکه هر شب هزار لقمه بین شهروندان زنجانی توزیع شد، تصریح کرد: نان، سبزی و خرما در این شب ها توزیع شد.

صفوی با اشاره به اینکه افطاری ساده از جمله توصیه های مقام معظم رهبری است، گفت: در همین راستا برنامه افطاری ساده در زنجان برگزار شد.

وی برگزاری نمایشگاه های غرفه کتاب و عرقیجات ،عکساسخانه و پرسش و پاسخ را ازجمله دیگر برنامه ها بر شمرده و تاکید کرد:برنامه های دارای محتوای غنی وتوام با شادی بود است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان خاطر نشان کرد:حضور روحانی در برنامه ها از نقاط قوت برنامه هاست.

تعزیه ارمغانخانه در کارخانه کبریت زنجان به روی سن می رود

مراسم عزاداری و تغزیه خوانی تکیه حسینی ارمغان‌‍خانه یکی از معروف‌ترین تعزیه‌خوانی‌ها در ایران است که از 400 سال پیش نمایش تعزیه خوانی با زبان ترکی در ارمغان‌خانه اجرا می‌شود.

این مراسم  در سال 1389 در شمار میراث معنوی ایران به ثبت ملی رسیده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: