‪Google+‬‏ زنجان در سالروز شهادت حضرت علی(ع) غرق در ماتم و عزا است
امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲

 در سالروز شهادت مولی اموحدین حضرت علی بن ابیطالب(ع) نقاط مختلف استان زنجان غرق در عزا است.

کد خبر: ۵۰۹۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

به گزارش مهرزنجان، همزمان با لیاقی قدر و ایام ضربت خوردن و شهادت حضرات علی(ع) ویژه برنامه های عزاداری و سخنرانی  این ایام در سطح شهرها و روستاهای استان زنجان برگزار شده و  حاضرین با مقام و منزلت آنحضرت بیشتر آشنا می شوند.

درشب هاي ۱۹ ، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان حسینیه ها، امامزادگان  و مساجد استان زنجان مملو از جمعيت سياهپوشي مي شود كه مي كوشند با شب زنده داري، زنگار گناه از روح بزدايند و چون آيينه، مهياي تجلي نور حق و خداشناسي شوند.

بيشتر مساجد و تكاياي شهرها و روستاها در اين ايام بحدي با ازدحام جمعيت مواجه مي شوند كه شماري از علاقه مندان شركت در آيين شب هاي قدر موفق به يافتن جا براي نشستن نمي شوند.

برگزاری مراسم تعزیه خوانی در فرهنگسراها و کارخانه کبریت زنجان از دیگر بویزه برنامه های ایام شهادت حضرت علی(ع) است که استقبال گسترده از این برنامه صورت می گیرید .

 مردم شهر شور و شعور حسینی در سالروز شهادت حضرت علی(ع) با برپایی دسته عزاداری در قالب دسته عزاداری از حسینیه ها و مساجد به سمت امامزاده سید ابراهیم(ع) شهر زنجان حرکت می کنند.

پخش آش نذری، حلیم و دادن افطاری در مکان های عمومی با حضور اقشار مختلف مردم و پخش شربت و ذکر نویسی بر روی شیشه خودروها از دیگر برنامه هایی است که طی شب های قدر در شهرهای مختلف استان بخصوص شهر زنجان برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: