‪Google+‬‏ تولید روزانه 17 مگاوات برق با راه اندازی کارخانه بازیافت پسماندها
امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳
شهردار زنجان:

شهردار زنجان با اشاره به انعقاد قرارداد بهره‌ برداری از کارخانه بازیافت پسماندهای زنجان با حجم 115 میلیون دلار با کشورهای آلمان و هلند گفت: با راه اندازی این کارخانه روزانه 17 مگاوات برق تولید می شود.

کد خبر: ۵۱۲۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵

به گزارش مهرزنجان، حبیب یگانه شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز شهرداری ها، با اشاره به بودجه مصوب شهرداری زنجان در سال 96 افزود: این مبلغ 285 مبلیارد تومان است که 75 میلیارد آن برای پروژه سبزه میدان است.

وی با بیان اینکه مبلغ 210 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی جاری شهر است، تصریح کرد: 107 و نیم میلیارد نیز برای سایر پروژه ها است.

شهردار زنجان کل بودجه شهرداری را 3 میلیارد و 308 میلیون ذکر کرده و گفت: بودجه مصوب برای آسفالت‌ریزی معابر شهری زنجان 125 میلیارد ریال است.

یگانه تصریح کرد: برای آسفالت‌ریزی 70 هزار تن برنامه‌ریزی شده که تا کنون 25 هزار تن از آن انجام شده و برای انجام بقیه آسفالت هم برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به پروژه های انجام شده توسط شهرداری به پارک محله وحیدیه، پارک فاز سه خیابان طلوع کوی گلشهر، پارک محله کوی سایان، پارک فاز یک گلشهر و پارک زعفرانیه اشاره و جمع مساحت این پارک ها را 30 هزارو 653 متر مربع عنوان کرد.

شهردار زنجان ضمن اشاره به اینکه کارخانه تولید برق از زباله در زنجان به بهره برداری می رسد، گفت:عملیات اجرایی این کارخانه 30 ماه است.

یگانه قرارداد تولید برق با مدیریت پسماند شهری در زنجان را 36 ماهه عنوان کرده که شامل 6 ماه فرصت مطالعاتی و 30 ماه عملیات اجرایی است.

وی خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این کارخانه بازیافت، روزانه 17 مگاوات برق تولید خواهد شد.

وی به هوشمند سازی تقاطع دانشسرا، بلوار آزادی، خیابان شیخ فضل الله نوری، 35 و 45 متری انصاریه، خیابان 17 شهریور و شهید مطهری اشاره کرد.

وی به ادامه عملیات اجرایی خیابان نینوای شهرک پونک اشاره و با بیان اینکه بودجه اجرای این پروژ 4 میلیارد ریال است، گفت:زمان نهایی برای بهره برداری از این پروژه شهریور ماه سال جاری است.

شهردار زنجان در ادامه به تشریح وضعیت شهربازی زنجان پرداخته و با بیان اینکه 9 دستگاه در شهربازی برای بزرگ سالان است، تصریح کرد: 6 دستگاه نصب شده است و  دو دستگاه گواهی استاندارد را دریافت کرده است.

یگانه ادامه داد: تعداد 15 دستگاه نیز برای کودکان است که از این تعداد، چهار دستگاه گواهی استاندارد را گرفته است.

 شهردار زنجان تعداد پست‌های تعریف شده در چارت سازمانی شهرداری زنجان را یک هزار و 99 پست عنوان کرده و افزود: بر اساس بخشنامه ابلاغی برای تغییر وضعیت نیروهای شاغل در شهرداری زنجان اقدام شده است.

گفتنی است در این جلسه از مستند کارخانه کبریت زنجان به کارگردانی و تهیه کنندگی غلامرضا ملاکرمی رونمایی و اعضای شرکت تعاونی دستان بینا(روشندل) بمناسبت 14تیرماه روز شهرداریها، با اهدای تابلوی دست ساخته خودشان از دکتر یگانه و مجموعه کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: