‪Google+‬‏ لل
امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹

مشکلات ترافيکي زنجان به افزايش جمعيت، ضريب نفوذ وسايل  نقليه و نيز قدمت بالاي خيابان هاي مرکز شهر مربوط مي شود.

کد خبر: ۵۱۳۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

به گزارش مهرزنجان، امروزه با پیشرفت شهرهای بزرگ و زیاد شدن وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ عمده مشکل محسوس ترافیک شهری است.

شهر زنجان را نیز می توان در ردیف شهر هایی قرار داد که از مشکلات ترافیکی رنج می برد و رفع این مشکل تلاش و همت زیاد مسوولین شهر را می طلبد.

مسوولان شهرداري زنجان براي بهبود وضعيت ترافيک زنجان امسال دست خالي ننشستند و سعي کردند با خط کشي معابر، نصب چراغ راهنمايي و سرعت گيرهای بلندو... مشکلات تردد شهروندان را رفع کنند و قدمی در رفع ترافیک شهری زنجان برداشته باشند.

 بر اساس اين گزارش در سال هاي اخير شهر زنجان به جرگه شهرهاي پرترافيک کشور پيوسته است، به طوري که افزايش تعداد خودروها و قدمت بالاي خيابان هاي مرکز شهر موجب افزايش بار ترافيکي در معابر عمومي شهر شده است.

عدم توجه رانندگان به حقوق خود و ديگران، خيابان هاي کم عرض، نیز در افزایش ترافیک شهری زنجان تاثیر بسزایی داشته است.

 

راهکارهای حل مشکل ترافیک زنجان

 

در کاهش و روان سازي ترافيک، آموزش مهم ترين راهکار است که متاسفانه در شهر زنجان از اهمیت پایینی برخوردار است و در این موضوع آموزشهایی برای رانندگان در نظر گرفته نشده است!بلکه در شهر زنجان از سرعت گیرهای تپه ای،کندن خیابانها و جریمه های زیاد از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی برای فرهنگ سازی استفاده می شود!!!

ايجاد پارکينگ طبقاتي، استفاده از وسيله نقليه عمومي، راه اندازي منوريل، نصب دستگاه هاي هوشمند در تقاطع ها، استفاده صحيح از وسيله نقليه و غيره کاهش حجم ترافيک شهري را در پي خواهد داشت.

ناگفته نماند افزايش خودروهاي شخصي نبايد تنها بهانه اي براي ترافيک تلقي شود؛ چرا که رعايت قوانين بحثي است که فرهنگ و فرهنگسازي از سوي تک تک آحاد جامعه را مي طلبد.

مهرزنجان امیدوار است با پبگیری های مردم از مسوولین معضل ترافیک شهری  زنجان حل شود و به لیست آرزو های دست نیافتنی تپدیل نشده و تنها یک شعار نباشد.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: