‪Google+‬‏ شهروندان در انتظار اجرای دقیق طرح
امروز: یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
آزموده را آزمودن خطاست؛

طرح کارت شهروندی طرحی بسیار مناسب است ولی در سالهای گذشته این طرح اجرا و در عمل عقیم ماند.

کد خبر: ۵۱۴۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

به گزارش مهرزنجان، در حالی‌که طی سال‌های گذشته در برخی شهرها طرح کارت شهروندی با هدف تسهیل در خرید شهروندان اجرا شده است، مدیریت شهری زنجان نیز از آماده شدن برای عملیاتی شدن طرح خبر می‌دهند.

در روزهای آینده در شهر زنجان اجرای این طرح وارد فاز عملیاتی می‌شود تا تبادل پول خرد جای خود را به کارت شهروندی دهد. 

کارت شهروندی راهکار نوین و امن برای پرداخت پول خرد و به صورت برون خط یا Offline است. با این کارت امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان فراهم می‌شود. راهکار پرداخت كارت شهروندی با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می‌کند. 

نهادینه کردن فرهنگ استفاده از این کارت موضوعی است که باید پیش زمینه‌های لازم را با تبلیغات در محیط‌های شهری و رسانه‌ها عملی کند.  اکنون در بیشتر شهرهای کشور مانند  قم، دزفول، گنبد کاووس، ساوه، بافق، ساری، اراک، یزد، درود و سنندج از سال‌ها پیش طرح کارت شهروندی اجرا شده و برای نهایی شدن اجرا در زنجان راه طول و درازی در پیش است.

گفتنی است بانک عامل، این طرح برای اجرایی شدن تعیین شده و مراحل اجرایی این طرح کلید خورده است.

طرح کارت شهروندی عملی بسیار مناسب است ولی در سالهای گذشته این طرح اجرا و در عمل عقیم مانده و کارتهای قبلی هنوز تعیین تکلیف نشده است.

طرح کارت شهروندی زنجان، طرحی که در عمل عقیم ماند/ شهروندان در انتظار اجاری دقیق طرح

یک شهروند زنجانی در این خصوص به خبرنگار مهرزنجان گفت: من کارت قبلی را حدود چهار سال پیش خریداری کردم ولی پیمانکار پس از فروش کارتها و دریافت شارژ طرح را دفعتا تعطیل کرد.

صدیقیان گفت: مجریان طرح در جریان باشند که پیگیری کارت قبلی از طرف شهروندان هنوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه بعید میدانم کسی این کارتها رو نگه داشته باشد، گفت: کارت قبلی نیز مثل کارتی که قرار است صادر شود چند منظوره بود.

وی ضمن اشاره به اینکه اجرای طرح خیلی خوب است، تصریح کرد: پیمانکار نباید کارت را فروخته و شارژ بگیرد و ناگهان همه چیز بلاتکلیف بماند.

گفتنی است این کارت ضمن بهره‌مندی ازفناوری‌های نوین در عرصه پرداخت الکترونیکی، امکان پرداخت خرد در سیستم‌های مختلف از جمله فروشگاه‌ها، شبکه حمل ونقل (تاکسی، اتوبوس و مترو) و سایرحوزه‌های خدمات شهری را فراهم می‌کند.

این کارت ترکیب کارت شناسایی و کارت هوشمند مبتنی بر فناوری‌های جدید است که با ایجاد امکانات مناسب، پرداخت‌های خرد و روزمره شهروندان را تسهیل می‌کند.

با توجه به برنامه ریزی انجام شده کارت شهروندی طی 6 ماهه دوم سال جاری توزیع و در اختیار شهروندان زنجانی قرار می گیرد.

امید است این طرح با دقت بالا و در جهت آسان کردن تبادل پول خرد و غیره در شهر زنجان با دقت اجرا و رضایت شهروندان را دنبال داشته باشد.

تبادل پول خرد یکی از مباحث مهمی است که بحث و جدال ها  برای آن در تاکسی ها و ... وجود داشته و شهروندان نسبت به این موضوع همیشه گله مند هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها