‪Google+‬‏ کارگران: بیشتر کارگران اخراج شدند
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۳
وقتی امیدی به بازگشت نیست؛

کارگران بیکار شده روغن نباتی جهان که بیش از شش ماه خانه نشینی را تجربه کرده اند،از عدم مطالبه حقوق سنوات و مزایای خود خبر می دهند.

کد خبر: ۵۱۷۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵

به گزارش مهرزنجان، ماجرای بلاتکلیفی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان زنجان تراژدی دنباله‌داری است که گویا پایانی بر آن نیست و تجمعات پی‌درپی کارگران این کارخانه جهت دریافت مطالبات معوقه خود نتوانسته نتیجه‌ای برای آنها داشته باشد.

کل سنوات 80 کارگری که از بهمن ماه در بیکاری به سر می‌برند مشخص شده و برای این مبلغ حکم توقیف نیز گرفته‌اند اما گویا برای از مسئولان در این مسیر موانعی را ایجاد کرده بودند که آنها مجبور شدند مقابل استانداری زنجان تجمع کنند.

علاوه بر طلبی که کارگران از شرکت روغن نباتی جهان دارند، بیمه این کارگران نیز بیش از یک سال پرداخت نشده است و همین امر سبب شده تا این 80 کارگر بعد از گذشت شش ماه هنوز نتوانند بیمه بیکاری دریافت کنند.

 80 کارگر اخراج شده جهان در تاریخ 31 خرداد سال جاری و برای چندمین بار با تجمع مقابل تامین اجتماعی استان زنجان خواستار برطرف شدن مشکل بیمه و برقراری بیمه کاری شدند که گویا نتیجه تقریبا هیچ نصیب کارگرانی شده است که به گفته یکی از آنها پنج ماه گذشته را با "چه کنم چه کنم" گذرانده‌اند.

استاندار زنجان در اظهارات خود در نشست خبری 16 مرداد، با بیان اینکه قبل از حضور من در استان کارخانه روغن نباتی جهان تعطیل بود،افزود: سهمیه مواد اولیه روغن نباتی جهان قطع شده بود و توافقی بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارگران این کارخانه انجام شد تا تعدادی از کارگران با پرداخت حقوق تعدیل شده و در جای دیگری مشغول به کار شوند.

استاندار زنجان همچنین با گلایه از درج اخبار ناصحیح روغن نباتی جهان، گفت: برخی رسانه ها آنگونه که دوست داشتند، این خبر را مخابره کردند.

اظهارات استاندار زنجان باعث خشم دوباره ی کارگران اخراج شده از این موضوع شده و کارگران طی تماس با این پایگاه خبری با بیان اینکه هنوز مشکلات ما ادامه دارد، در خواست درج اخبار صحیح در خصوص تعطیلی این کارخانه شدند.

 همه اینها در حالی است که ناصر فغفوری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با تایید تعطیلی کارخانه روغن نباتی جهان اظهار کرد: تعدادی از کارگران از محصولات کارخانه توقیف کرده‌اند که صاحب کارخانه به شدت از این موضوع دلخور است.

یک کارگر با بیان اینکه ما کارگران کارخانه جهان از دی ماه سال گذشته بیکار شدیم، گفت: تا به امروز نتوانستیم حقوق سنوات و مزایای خود را بگیریم و از مزایای بیمه بیکاری هم نتوانستیم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای گرفتن مزایای سنوات که دوازده سال شاغل روغن نباتی جهان بودیم مجبور شدیم توقیف اموال کنیم وبا کلی دوندگی مجوز خروج اموال توقیف شده به بیرون از کارخانه انتقال دهیم که گویا این عمل باعث شد کلا تعطیل کارخانه رو تعطیل کردند!

این کارگر اداه داد: لطفا و خواهشا واقعیت رو بیان کنید کارخانه ای که بیش از 600 نفر کارگر داشت الان 100 نفر کارگر دارد که در ماه 10 روز کار می کنند.

تجمعات اعتراضي كارگران روغن نباتي جهان در مقابل استانداري زنجان برگزار شد

کارخانه روغن نباتی جهان در کیلومتر 16 بزرگراه زنجان - قزوین قرار گرفته و با بیش از 50 سال فعالیت از بزرگترین و قدیمی‌ترین کارخانجات تولید روغن در ایران است.

امید است با حمایت ویژه و همکاری مسئولان، هر چه سریعتر این واحد تولیدی به عرصه تولید برگشته تا کارگران بتوانند به شغل خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: روغن نباتی جهان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: