‪Google+‬‏ شناساندن علما به مردم، آینده انقلاب و عقلانیت را تضمین می کند
امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳
آیت الله سعید جوادی آملی:

 آیت الله سعید جوادی آملی گفت: نباید نسبت به علوم انسانی در کشور غاقل بود که متاسفانه در برخی موارد متولیان علوم انسانی در کشور غربی هستند و برخی در داخل به آن چنگ می زنند.

کد خبر: ۵۱۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰

به گزارش مهرزنجان، حجت الاسلام سعید جوادی آملی در مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی آیت الله جوادی آملی در زنجان که در محل همایش حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، افزود: روحانیت جامعه امروز با گذشته فرق دارد.

وی با اشاره به اینکه روحانیت از همه ابعاد زندگی اجتماعی و فردی باید آگاه باشد، گفت: در بُعد اجتماعی اعم از سیاسی، فرهنگی و ... از جایگاه روحانیت بحث و سخن است.

وی با اشاره به اینکه روحانیت در همه صحنه ها باید حضور فعال داشته باشد، گفت: روحانیت در هشت سال دفاع مقدس نیز اقتدار،شجاعت، قدرت و شهادت طلبی و ایثار خود را نشان داده است.

 حجت الاسلام جوادی آملی با تاکید بر اینکه دین اسلام تنها دینی است که می تواند انسان را به جهان معرفی کند، تصریح کرد: اسلام تنها مکتبی است که می تواند انسان را به جهان معرفی کند و در سایه تعالیم و تزکیه او را به جایگاه اصلی خود نائل گرداند.

وی به لزوم توجه به علوم انسانی تاکید کرده و گفت: متاسفانه در برخی موارد متولیان علوم انسانی در کشور غربی هستند و برخی در داخل به آن چنگ می زنند.

* شناساندن علما به مردم، آینده انقلاب و عقلانیت را تضمین می کند

حجت الام علی متین در ادامه با بیان اینکه باید بین مردم و علماء پیوند ایجاد کرد، گفت: آشنا کردن مردم با علماء از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره یه اینکه جامعه روحانیت باید دست در دست هم برای شناساندن علماء به مردم تلاش کنند، گفت: اگر این کار را کریم آینده انقلاب، سلامت دین، جامعه و عقلانبت جامعه را تضمین کریدم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) تصریح کرد: باید هدفنمد به مردم بگوییم که سراغ چه کسی بروید.

وی با اشاره به اینکه شناساندن علماء به مردم از اهمیت بالایی برخودار است، تصریح کرد: باید از طریق استدلال وارد این موضوع شد.

حجت الاسلام متین در ادامه گفت: هر انسانی را دارای دو حیات طیبه دانست که برای به کمال رسیدن و فعلیت یافتن، محتاج غذا است.

 وی با تاکید بر اینکه طعام انسان غیر از علم نمی تواند چیزی باشد، گفت: طبق آیه قرآن، انسان باید به طعامش نگاه کند که چه نوع طعامی استفاده می کند.

حجت الاسلام متین در نتیجه گیری صحبت های خود افزود: باید گوش و چشم خود را در اختیار انسانهایی چون آیت الله مطهری، حضرت امام خمینی(ره)، ایت الله جوادی آملی و .... قرار دهیم.

وی افزود: چشم وگوش مامحل غذای روح ما است که باید ورودی مناسب داشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج)  تصریح کرد: با وجود افرادی چون آیت االله جوادی آملی چه فایده ای دارد که آثار دیگران را به مردم معرفی کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: