‪Google+‬‏ مگر همه خانواده ها ضامن کارمند دارند؟
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۷
اندر پیچ و خم وام های ازدواج؛

مشکلات زیادی بر سر راه جوانان برای دریافت این وام ازدواج وجود دارد و جوانان در مراحل گرفتن وام ازدواج با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

کد خبر: ۵۲۰۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰

به گزارش مهرزنجان، ازدواج در این دوره زمانه به ویژه در کلانشهرها کاری است بسی مشکل که هر پسر جوانی جرات انجام این عمل را ندارد.

خرج های فراوان و میلیونی که با حقوق ناچیز بر مشکلات ازدواج می افزاید. اما در این میان حاکمیت و دولت چه کمکی برای تسهیل ازدواج انجام می دهند؟

یکی از کارهای مهمی که اخیرا به صورت ضربتی در حال اجراست اعطای وام ازدواج است که این طرح نیز مشکلاتی برای برخی نوجوانان دارد.

نداشتن ضامن کارمند یکی از مهم ترین مشکلاتی است که حتی بعضا منجر به این می شود که نوجوانان قید وام ازدواج را بزنند.

مگر همه خانواده ها کارمند دارند؟ مگر چند درصد از جمعیت فعال کاری کشور کارمند هستند که هر خانواده ای یک کارمند دولت داشته باشد؟

به هرحال با نبود کارمند در خانواده این موضوع با آشنایان و دوستان واجد شرایط مطرح می شود که هریک از آنها به بهانه ای از انجام این کار فرار می کنند.

داشتن چک برگشتی، پر شدن سقف ضمانت با دریافت سه نامه از اداره و ... از مواردی بود که می توان آنها را شنید.

حال سوال اینجاست چرا مردم عادی را برای یک وام ناچیز اذیت می کنند و تا ضامن و سفته نیاورد به او وام نمی دهند و پدرش را در می آورند اما برخی از آقایان هزاران میلیارد وام گرفته اند و پس نمی دهند؟ راستی وثیقه وام این آقایان کو؟

آیا طرح حمایت از جوانان برای ازدواج فقط و فقط در وامی خلاصه می شود که گرفتنش هزاران بدبختی را به دنبال دارد؟

تقاضای بانک‌ها برای بیش از یک ضامن، کسر مبلغ زیادی از وام تحت عنوان کارمزد، بلوکه کردن درصدی از وام، تعیین شعبه نشدن جوان‌ها در بعضی استان‌ها و صف‌های طولانی مدت وام ازدواج مشکلاتی است که جوانان در دریافت وام ازدواج دارند.

پیش از این در اطلاعیه روبط عمومی بانک مرکزی در تاریخ 26 مرداد سال جاری آمده بود:متقاضیان وام ازدواج، مشکلات را به بانک مرکزی اطلاع دهند. در ادامه این اطلاعی آمده است: در راستای اجرای هر چه بهتر طرح ضربتی اعطای وام ازدواج، از متقاضیان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه ناهماهنگی در اجرای این طرح، مراتب را به صورت کتبی به بانک مرکزی ارسال کنند.   

تاکنون شبکه بانکی در راستای اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج همراهی و مساعدت لازم را با متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به عمل آورده است؛ اما با این حال در برخی موارد شکایاتی از سوی متقاضیان مطرح شده است، که در این باره از هموطنان تقاضا می شود مراتب را به صورت کتبی و با ارایه اطلاعات شامل نام وکد ملی متقاضی، آدرس، نام شعبه مراجعه شده و شماره تماس متقاضی به شماره تلفن های ۲۲۲۵۷۰۶۰ و۲۹۹۵۴۲۶۱ فکس کنند تا حداکثر ظرف یک هفته، نسبت به بررسی و اطلاع رسانی به متقاضی اقدام شود. 

بانک مرکزی به منظور کاهش صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با همکاری ۱۱ بانک، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را از ابتدای مردادماه سال جاری کلید زده است که امید است با اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه، تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش یابد. در این طرح، بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان مشارکت دارند.

امید است با تدابیر ویژه در راستای حمایت از جوانان، وام ازدواج با شرایط آسان در اختیار جوانان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: