‪Google+‬‏ افتتاح پلی که هفت ساله شد
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۴
شاید ۴۵ روز دیگر؛

پل سید الشهداء شهر زنجان از سال 89 آغاز به کار شده که امروز پس از گذشت هفت سال هنوز به بهره بردرای نرسیده و پس از آغاز بکار شورای پنجم و وداع یگانه از سمت شهرداری زنجان، حال نوبت سرپرست شهردار زنجان است تا وعده افتتاح این پل را بدهد.

کد خبر: ۵۲۲۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱

به گزارش مهرزنجان، بسته به اینکه کجای دنیا زندگی می‌کنید، اعداد معانی مختلفی دارند. در فرهنگ‌های مختلف، اعداد متفاوتی به عنوان اعداد نحس شناخته می‌شوند.

در کشورهای گوناگون اعداد مختلفی به عنوان عدد بدشانسی و نحس شناخته می‌شوند و در مقابل اعدادی هستند که از آنها به خوش شانسی یاد می کنند.

شهر زنجان و البته شهرداری زنجان نیز از این قاعده استثنا نبوده و گویا عدد 45 در شهرداری زنجان عدد خوش شانسی است که وعده های شهردار و سرپرست شهرداری زنجان به آن ختم می شود.

پس از وعده های پی در پی برای افتتاح پل سیدالشهداء(ع)، و در آخرین وعده شهردار زنجان در تاریخ 24 خرداد ماه سال جاری مبنی بر اینکه عملیات اجرایی این پل 45 روز دیگر به اتمام می رسد، این بار سرپرست شهرداری زنجان وعده افتتاح این پل تا 45 روز دیگر را داده است.

افتتاح پل سید الشهدا زنجان شاید فردایی دیگر/ چند وعده افتتاح برای یک پل که هرگز عملی نشد

اینکه چه چیزی پشت پرده عدد مثلا مقدس 45 ، در شهرداری زنجان نهادینه شده است برای همگان مخفی است، ولی آنچه برای مردم اهمیت دارد این است که خدا کند این 45 بار دیگر تکرار نشود.

مردم زنجان از این وعده های 45 روزه خسته و در انتظار افتتاح پلی هستند که نزدیک هفت سال از شروع بکار عملیات آن می گذرد.

گویا صندلی شهرداری زنجان علاوه بر اینکه وفا ندارد، در عوض و عده و وعید هایی را در خود دارد که هر کسی بر آن تکیه می زند وعده های خود را با عدد 45 شروع  می کند.

امید است این آخرین وعده برای افتتاح پل سیدالشهداء (ع) خیام باشد و بار دیگر مسئولان وعده افتتاح این پل را به ماه های دیگر موکول نکنند.

555555

لازم به ذکر است که در طول تاریخ، هیچ مدرک مستند و مستدلی مبنی بر تاثیر اعداد بر زندگی انسان یافت نشده و تصادفی بودن اغلب رویدادهای منسوب به نحس بودن اعداد به اثبات رسیده است.

گفتنی است اجرای پل سید الشهدا از سال 89 در سه فاز اجرایی شده است که آخرین فاز این پل که شامل بخش روگذر است، قرار بود تا آذر ماه به پایان رسیده و شهروندان شاهد بهره برداری از این پل باشند که متاسفانه نشد.

بنابه گفته حبیب الله یگانه شهردار زنجان تاکنون 30میلیارد و 400 میلیون تومان برای ساخت آن پروژه صرف شده است که این مبلغ به جز هزینه‌کرد در تملکات بوده است واز محل اعتبارات استانی 6 میلیارد و 900 میلیون تومان و اداره‌کل راه و شهرسازی شش میلیارد و 300 میلیون تومان به عنوان شرکای کار، پرداخت کرده‌اند. 

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها