‪Google+‬‏ مشکل باید حل شود تا به تخریب دیواره پل منجر نشود
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۳
معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری زنجان:

معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری زنجان در خصوص بیرون آمدن آب از دیوراه شمالی زیر گذر پل سیدالشهداء (ع) خیام، گفت: در آمدن آب از دیواره پل خیام مربوط به سازه ها نیست بلکه این آب زیر سطحی ناشی از انشعابات یا شکستگی لوله ها و فاضلاب های مربوط به بالا دست است.

کد خبر: ۵۲۷۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸

اصغر عزیزی در گفت و گو با مهرزنجان، در خصوص بیرون آمدن آب از دیواره سطح زیرین پل سیدالشهداء (ع) خیام زنجان، افزود: متاسفانه در قسمت شمالی پل کوره های قدیمی وجود دارد که آب اینها با سیفون انتقال داده شده اند .

وی با اشاره به اینکه قبلا نیز یکی از مغازه ها آب می داد که به وسیله کفکش حل شد، اظهار داشت: لوله های بازار فرسوده و قدیمی است و متاسفانه از چاه های جذبی بیتشری در این مناطق استفاده شده است .

پل سیدالشهداء خیام زنجان آب می دهد/ جوشش آب از زیر پل با وجود خشکسالی، نوید بخش آب است / عاقبت این پل می شود؟

معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری گفت: در حال پیگیری منبع آب و کندن کوره ای در این محل هستیم تا منبع آب را پیدا کنیم.

عزیزی تصریح کرد: در آمدن آب از زیر پل ربطی به پل و محل احداث پل ندارد چون آب این منطقه به باغ ها هایت می شود.

وی افزود: این آب زیر سطحی ناشی از انشعابات یا شکستگی لوله ها و فاضلاب های مربوط به بالا دست است که نفوذ می کند و از دیواره پل خارج می شود که ارتفاع آن نیز در چهار متری است.

پل سیدالشهداء خیام زنجان آب می دهد/ جوشش آب از زیر پل با وجود خشکسالی، نوید بخش آب است / عاقبت این پل می شود؟

معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری ادامه داد: در بحث شمع ها ما حدود هفت متر به زیر زمین رفتیم و بین شمع ها نیز خالی است که انسدادی نیست و علاوه بر آن یک متر سنگ ریزی شده است و از روی سنگ بتن ریزی شده است.

عزیزی گفت: آبی که از دیواره پل خارج می شود 2 متر بالاتر است و مشخص می شود که آب از بالا دست می آید که با شرکت آب و فاضلاب صحبت هایی شده تا مشکلات فاضلاب بالا دستی را حل کنند.

وی افزود: چیزی که الان به ذهن ما می رسد حفر چاه و کوره است تا بتوانیم این مشکل را حل کرده و آب را جمع کنیم تا از این محل خارج نشود وگرنه نمی شود از این آب جلوگیری کرد و باید مشکل از بالا دست حل شود که مربوط به شرکت های خدماتی آب و فاضلاب و آب منطقه ای است.

معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری گفت: تقریبا محل آب مشخص است و با توجه به مشخص بودن محل و ارتفاع، پشت دیواره و پشت شمع ها کنده می شود.

وی افزود: اگر این کار انجام نشود یخ زدگی که درفصل زمستان ایجاد می شود. 

وی با بیان اینکه ولی این مشکل باید حل شود تا به تخریب دیواره پل منجر نشود، گفت: خود سازه خراب نمی شود.

 عزیزی با اشاره بهاینکه ارتفاع شمع ها 45 متر است  و بالای 10 کیلومتر شمع در این پل استفاده شده است، گفت: این به دلیل جلوگیری از حوادث احتمالی استفاده شده است.

معاون امور زیر بنایی حمل و نقل شهرداری زنجان با بیان اینکه در عمق 7 متری اینجا آب هست و در داخل آب شمع ها زده شده است،گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در دراز مدت مسئله حل شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات حفاری در ضلع شمالی این پل آغاز می شود که از این طریق مشکل حل شود، تصریح کرد: حل شدن کامل این مشکل مطالعات جامع نیاز دارد که باید انجام شود .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: