‪Google+‬‏ تولید بازیهای جذاب و تاثیرگذار از نیازهای امروز این حوزه است
امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان:

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان با اشاره به تاثیر فضای مجازی در زندگی مردم گفت: غفلت فعالان عرصه فرهنگی و رسانه‌ای فضا را در اختیار دشمن قرار می‌دهد.

کد خبر: ۵۳۲۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

به گزارش مهرزنجان، عبدالله جعفری در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد روزافزون تاثیر فضای مجازی در زندگی مردم اظهار کرد: امروزه همه این موضوع را قبول دارند که فضای مجازی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی مردم تبدیل شده و نباید از آن غافل شد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی یکی از راه‌های نفوذ دشمن در باورها و اعتقادات مردم است، افزود: شکست‌های پیاپی استکبار جهانی در مقابل ملت بزرگ ایران سبب شده تا آنها راه تغییر باورها و اعتقادات را پیش بگیرند که در این راستا فضای مجازی به عنوان یک ابزار در اختیار آنها است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان با تاکید بر اینکه باید راه‌های نفوذ دشمن را با تولید محتواهای فاخر و ارزشمند بست، گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون در یک جنگ فرهنگی با دشمن قرار دارد که در این راستا افسران جوان عرصه جنگ نرم باید اجازه نفوذ به مرزهای فکری ملت را ندهند.

وی با بیان اینکه نباید فرصت جولان به دشمن را در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی بدهیم، عنوان کرد: دشمنان با تولید نرم‌افزارها و بازیهای رایانه‌ای و اندرویدی سعی دارند ذهن کودکان و نوجوانان ما را از رشد و پیشرفت بازداشته و محتواهای ضد فرهنگ اسلامی و ایرانی را در اختیار آنها قرار دهند.

جعفری تصریح کرد: باید قبول کنیم که برخی از بازیهای مضری که اکنون کودکان و نوجوانان ما از آنها استفاده می‌کنند در اثر غفلت فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه بازیهای تولید داخل باید جذابیت لازم و کافی را داشته باشد، خاطرنشان کرد: به طور یقین اگر محتواها و نرم‌افزارهای تولید از جذابیت لازم برخوردار باشد نوجوانان و جوانان ما به سمت محتواها و بازیهای خارجی نخواهند رفت.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان با بیان اینکه دشمن فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی ما را هدف قرار داده است، اظهار کرد: بازیهایی که توسط دشمن تولید و به راحتی در اختیار نوجوانان ما قرار می‌گیرد بیشتر القای خشونت و رفتارهای خلاف فرهنگ اسلامی و ایرانی است که باید خانواده‌ها نیز در این راستا حساسیت بیشتری به خرج دهند.

وی همچنین به رسالت سنگین رسانه‌ها در آگاهی بخشی به جوانان و خانواده‌ها اشاره و تصریح کرد: حضور فعالانه و تاثیرگذار در فضای رسانه‌ای کشور نباید به فراموشی سپرده شود چرا که دشمنان و ضد انقلاب سعی دارد با دروغ‌پردازی با ذهن ملت ایران بازی کند.

جعفری با اشاره به اینکه مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمنان به حضور تک تک دلسوزان کشور نیاز دارد، بیان کرد: باید آنچه در توان داریم را در عرصه فرهنگی و جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته به کار گیریم چرا که ذهن تک تک جوانان ما فردای این کشور را خواهد ساخت.

 

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: