‪Google+‬‏ استان زنجان دارای دو هزار 700 موقوفه است؛ 32 موقوفه برای حوزه های علمیه وجود دارد
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۲
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان دارای دو هزار 700 موقوفه است، تصریح کرد: 29 هزار رقبه در استان زنجان وجود دارد.

کد خبر: ۵۳۳۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴

به گزارش مهرزنجان، حجت‌الاسلام جعفر جنتی در همایش وقف علما و حوزه های که در محل حسینیه اعظم زنجان برگزار شد با اشاره به اهمیت وقف در جامعه افزود: وقف یکی از سنت هایی است که از دیر باز در جامعه اسلامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه نبی اکرم(ص) از پایه گذاران سنت وقف در جامعه است، اظهار داشت: سنت وقف آثار اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جامعه دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به آثار وقف در ترویج علم، دانش و تربیت اشاره و گفت: وقف آثار مهمی در جامعه دارد.

حجت الاسلام جنتی با بیان این استان زنجان دارای دو هزار 700 موقوفه است، تصریح کرد: 29 هزار رقبه در استان زنجان وجود دارد.

 وی با بیان اینکه حدود 32 موقوفه به حوزه های علمیه اختصاص دارد، گفت: این موقوفات برای بازسازی حوزه های علمیه، طلاب و کتابخانه های حوزه علمیه اختصاص دارند.

در ادامه حجت الاسلام حسن بیات مدیر حوزه های علمیه زنجان با بیان اینکه باید باید برای ترویج فرهنگ وقف تلاش های زیادی داشته باشیم، گفت: ما باید در رابطه با وقف تلاش های روز افزون داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدارسی که در اختیار طلاب قرار دارد از موقوفات بوده است، گفت: باید دِین خود را به این ادا کنیم.

امام جمعه موقت زنجان با اشاه به اینکه ما هر جایی که هستیم می توانیم این سنت حسنه را داشته باشیم، گفت: علما در بزنگاه ها حامی مردم و حافظ دین آنها بوده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: