‪Google+‬‏ حجت الاسلام سید ابوطاهر علوی از علمای زنجان، ندای حق را لبیک گفت
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
ساعاتی پیش؛

حجت الاسلام سید ابوطاهر علوی از علمای زنجان، ساعاتی پیش ندای حق را لبیک گفت.

کد خبر: ۵۳۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲

به گزارش مهرزنجان، حجت‌الاسلام «سید ابوطاهر موسوی» در سال 1317 در زنجان متولد شد. وی از کودکی به فعالیت‌های قرآنی علاقه‌مند بود اما برای اینکه آرزوی دیرینه پدرش را برآورده کند در سال 1338 به حوزه علمیه قم رفت تا ضمن کسب توانمندی و مهارت در عرصه‌های دینی و قرآنی بتواند لباس پیغمبری بر تن کند.

حجت‌الاسلام علوی پس از بهره‌گیری از محضر علما و مطالعه کتاب‌های دینی مختلف به تفسیر قرآن کریم علاقه‌مند شد به همین جهت برای کسب دانش در این عرصه در جلسات تفسیر آیات عظام حضور می‌یابد.

وی در حین حضور در کلاس‌های مختلف دینی، با وجود خفقان دوران ستم‌شاهی بدون ترس از رژیم طاغوت جلسات قرآنی نیز برگزار می‌کرد.

این چهره قرآنی پس از اینکه از قم به زنجان بازگشت همواره سعی در تربیت فعالان قرآنی کرد تا اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و توسعه برنامه‌های قرآنی فعالیت‌های خود را گسترده‌تر کرد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در کشور و جهان، می‌گوید: امام خمینی(ره) از مهجوریت قرآن پرده برداشت و پس از ایشان نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی راه ایشان را ادامه دادند تا جایی که در هفته‌های اخیر با نوشتن نامه‌ای به جوانان اروپا و آمریکا آنها را با حقیقت دین اسلام آشنا کردند.

بزودی زمان تشییع و تدفین این عالم ربانی اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: