‪Google+‬‏ نیروهای مردمی سرمایه اجتماعی هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد
امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره  به برگزاری مانور مشترک زنجان و استان‌های معین گفت: در آینده نزدیک مانور مشترک زنجان و استان های معین برگزار می شود.

کد خبر: ۵۳۸۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰

به گزارش مهرزنجان، شهرام میرزایی امروز در هجدهمین جلسه رسمی شورای شهر زنجان با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه، افزود: عدم هماهنگی بین دستگاه های امداد رسان از جمله مشکلات است وگرنه امکانات کمی نداشتیم.

وی با بیان اینکه برای آموزش به مردم از اعضای شورای شورای در خواست یاری داریم، تصریح کرد: باید آموزش های لازم در بین شهروندان در خصوص زلزله داده شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: باید هماهنگی های لازم بین شورای شهر و شهرداری باشد تا بتوانیم اسکان اضطراری را داشته باشیم و محل ها را شناسایی کنیم.

میرزایی با بیان اینکه مردم در زلزله کرمانشاه نمی دانستند بعد از زلزله کجا بروند، تصریح کرد: عدم آموزش از دلایل این کار بود.

وی با بیان اینکه توزیع چادر سپس صدور شناسنامه و اقلام زیستی از جمله لباس و پتو در مرحله اول از اولویت برخوردار است ، تصریح کرد: بعد از 72 ساعت اقلام یک ماهه توزیع می وشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: باید انبارهای پشتیبانی پیش بینی کنیم که در صورت بروز حادثه بتوانیم اقلام دریافتی را در آنجا قرار دهیم.

وی با بیان اینکه باید نقاط حساس شهر را بشناسیم، تصریح کرد: بخصوص مجتمع هایی که در ساخت آنها مقرارات ساخت و ساز کامل رعایت نشده است.

میرزایی به اهمیت آموزش های شهروندی تاکید کرده و افزود: بایداین آموزش ها را از مجتمع ها شرع کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به برگزاری آموزش ها در منطقه پونکزنجان افزود: باید این آموززش ها تکرار شود.

وی افزود: باید بتوانیم پیام های آموزشی و مسائل شهروندی را از طریق بیلبورد ها به مردم برسانیم.

میرزایی با اشاره به اهمیت نیروهای مردمی گفت: نیروهای مردمی سرمایه اجتماعی ما هسنتند که باید با ساماندهی از این ظرفیت استفاده کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه ما باید همیشه برای مقابله با حوادث و بحران ها آماده باشیم، تصریح کرد: باید به بحث مقاوم سازی مجتمع ها دقت کرد.

وی با اشاره به برگزاری مانور مشترک زنجان و استان‌های معین گفت: در آینده نزدیک مانور مشترک زنجان و استان های معین برگزار می شود.

 وی در پایان افزود: استان زنجان یکی از استان های معین برای غرب تهران در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: