‪Google+‬‏ ولایت فقیه، باطل السحر فتنه است
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امکان آشتی بین ما و آمریکا وجود ندارد،گفت: آشتی بین ما و آمریکا را هیچ انسان عاقلی قبول نمی کند.

کد خبر: ۵۳۸۹
تاریخ انتشار: شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹

به گزارش مهرزنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در تجمع بزرگ طلاب و روحانیون زنجان در بزرگداشت حماسه 9 دی که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به کلمه فتنه در نهج البلاغه، افزود: این کلمه به صورت متعدد با تعابیر مختلف در نهج البلاغه آمده است.

وی با بیان اینکه به گفته امیر مومنان، ریشه فتنه هوای نفس است، اظهار داشت: در قرآن کریم کلمه "هوی" در این خصوص آمده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: تعبیر ساده هوای نفس، "دلم می خواهدی" است که در برابر "خدا می خواهد" قرار می گیرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه بدعت نیز ریشه در فتنه دارد، تصریح کرد:خلاف قانون رفتار کردن بدعت است.

وی با بیان اینکه در تاریخ حیات سیاسی دنیا دو قدرت اتحاد جماهیر شوروی به عنوان بلوک شرق و آمریکا با تفکر سرمایه داری بر همه دنیا حکومت می کردند، افزود: آمریکا و شوروی دنیا را بین خود تقسیم کرده بودند و از همه کشورهای تحت حمایت خود در بُعد سیاسی  و اجتماعی حمایت می کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: جمهوری اسلامی ایران با شعار نه شرقی و نه غربی به میان آمد و کسی تصور نمی کرد کشوری بدون حمایت این دو قدرت بتواند استقلال پیدا کند.

وی با بیان اینکه این ساختار نزدیک 100 سال ادامه داشت، تصریح کرد: ناگهان جمهوری اسلامی با شعار و تفکری مستقل از شرق و غرب آمد که هر دو قدرت آن را قبول نداشتند.

 آیت الله خاتمی تصریح کرد:جمهوری اسلامی برای استکبار خطر بود و آنها حاضر نشدند انقلاب را به رسمیت بشناسند و  انقلاب را شورش کوری نامیدند که بیش از سه ماه دوام نمی آورد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن جنگ هایی را در نقاط مختلف با بهانه های مختلف شروع کرد.

وی با بیان اینکه امکان آشتی بین ما و آمریکا وجود ندارد، تاکید کرد: آشتی بین ما و آمریکا را هیچ انسان عاقلی قبول نمی کند.

 آیت الله خاتمی تصریح کرد:دشمن بعد از شکست در جنگ نطامی به جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی روی آورد.

وی با اشاره به فتنه سال 78 و 88 گفت: ولایت فقیه، باطل السحر فتنه است و حضور مردم در صحنه بخاطر بیانیه فلان حزب یا فلان شخص نیست، بلکه بخاطر اعتماد به ولایت است.  

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: اگر بصیرت نداشته باشیم حادثه عاشورا در هر عرصه ممکن است اتفاق بیفتد.

وی در پایان تصریح کرد: امروز دشمن به مراتب از 40 سال گذشته ضعیف شده ، گفت: ما نیز نسبت به 40 سال گذشته قوی تر شده ایم.

در پاین مراسم طلاب و روحانیون با شعار "مرگ بر فتنه گر"، "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل" و شعارهای انقلابی خواستار برخورد قضایی با فتنه گران شدند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها