‪Google+‬‏ 244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
مدیر کل بهزیستی استان زنجان :

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان است گفت: در حال حاضر 244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند.

کد خبر: ۵۴۰۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸

به گزارش مهرزنجان، محمد محمدی گفت : کودکان نگهداری شده در مراکز تحت پوشش به صورت بی سرپرست و بد سرپرست و برخی نیز مجهول الهویه هستند، که قابل واگذاری نبوده و به دستور قاضی به این مراکز سپرده می شوند.

وی افزود : مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند.
 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه 207 کودک تحت پوشش حامی و خیرین هستند خاطر نشان کرد: کودکانی که در خانواده ها نگهداری می شوند با استفاده از طرح حامی به خیر مورد نظر معرفی و شماره حسابی برای آنها ایجاد می شود که کمک های مالی بحساب کودکان واریز می شود.
 
وی تصریح کرد: در این طرح خداپسندانه معاونت مشارکت های مردمی مشخصات تمامی کودکان و شماره حسابی به اسم کودک ایجاد کرده و در اختیار فرد حامی قرار می دهد که ماهانه و یا سالانه مبلغی به حساب آنها واریز نماید.
 
محمدی افزود : در نه ماهه سالجاری 170 نفر کودک که در نزد بستگان نسبی یا سببی خود زندگی می کنند و هیچ حامی مالی و رفاهی نداشته بهزیستی آنها را پذیرش نموده و ماهیانه مبلغ 3 میلیون و 500 هزار ریال بعنوان کمک هزینه رفاهی و معیشتی به حساب آنان واریز می نماید.
 
وی تصریح کرد: تعداد خانواده های متقاضی فرزند خواندگی زیاد است و این نهاد حمایتی با تشکیل کمیته شبه خانواده و با اولویت در این زمینه سعی دارد کودک را به اصلح ترین خانواده واگذار نماید.
 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : در حال حاضر بهزیستی استان زنجان دارای 4 مرکز شبانه روزی غیر دولتی کودکان و نوجوانان و 1 مرکز دولتی شیرخوارگاه و نوباوه گان دارد که تعداد 60 کودک بی سرپرست و بدسرپرست را در این مراکز نگهداری می نماید.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها