‪Google+‬‏ بازدید مدیر کل میراث فرهنگی و فرماندار طارم از بناهای تاریخی و گردشگری شهرستان طارم
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۶

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و فرماندار طارم از بناهای تاریخی و گردشگری در نقاط مختلف شهرستان بازدید كردند.

کد خبر: ۵۴۲۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳

به گزارش مهرزنجان، يحيي رحمتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با همراهي علی باقری فرماندار طارم ، از بناهای تاریخی و گردشگری شهرستان در روستاهای تشویر، قارقلی چم جدید، گیلوان، ونیسر، سانسیز، درام و شهر آب بر بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید که به دعوت فرماندار شهرستان طارم انجام شد، مسایل و مشکلات شهرستان در حوزه بناهای تاریخی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

بازدید از آتشکده، قلعه و حمام تاریخی روستای تشویر اولین برنامه بازدید مسئولین استانی و شهرستانی بود.

بناهای تاریخی روستای تشویر که به دلیل گذشت زمان مورد تخریب واقع شدند، در این بازدید مقرر گردید با همکاری دهیار و شورای اسلامی این روستا با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مورد مطالعه و سپس بازسازی شوند.

همچنین مصوب گردید جهت اجرای طرح های جذب گردشگر در این روستا، امکانات رفاهی مثل سفره خانه های سنتی در کنار بناهای تاریخی با همکاری شورای اسلامی و دهیار روستا با اداره کل میراث فرهنگی احداث گردد.

بازدید از مرکز اطلاع رسانی دهستان گیلوان دیگر برنامه های این بازدید بود، این پروژه که به منظور ارائه اطلاعات به مسافران و گردشگران در مورد منطقه اجرایی شد، به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده بود لذا با توجه به اهمیت تکمیل آن برای شهرستان، مقرر گردید عملیات اجرایی این پروژه بار دیگر آغاز گردد.

آتشکده پیر همدان شهر آب بر از دیگر بناهای تاریخی و گردشگری شهرستان بود که  مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید اعتبار لازم جهت احداث راه دسترسی این مکان توریستی اختصاص یابد و شورای اسلامی شهر آب بر در مراحل اجرای پروژه اداره کل را یاری نماید.

محل های احداث هتل و مجتمع اقامتی گردشگری در روستای درام نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید پس از اخذ مجوز های قانونی جهت پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان مساعدت گردد.

قلعه تاریخی روستای سانسیز نیز در این برنامه بازدید یکروزه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: