‪Google+‬‏ جریان فکر عاشورایی مثل خون در بدن انسان است
امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
امام جمعه زنجان:

 امام جمعه زنجا گفت: قبل از انقلاب، طاغوت با همه قوت در همه شئون کشور حاکمیت داشت.

کد خبر: ۵۴۴۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

به گزارش مهرزنجان ،حجت الاسلام علی خاتمی در ویژه برنامه  یادواره 44 شهید روحانی استان زنجان که صبح امروز 15 بهمن ماه در حوزه علمیه زنجان برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، افزود:تاکید مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی است.

وی با بیان اینکه جنگ از نظر ظاهری ویرانی و خسارت را به دنبال دارد، تصریح کرد: نابسامانی اقتصادی و از هم پاشیدن خانواده ها از دیگر آثار جنگ است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ما قبل از انقلاب کشوری وبا زده و شاه زده بودیم، تاکید کرد: نزدیک 2500 سال سلاطین بی کفایت در این کشور حاکم بودند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه جغرافیای ایران بعد پیروزی انقلاب اسلامی ایران حتی یک وجب کم نشده است، تصریح کرد: 3 برابر جغرافیای ایران جزو ایران بود که قبل از انقلاب جدا شده است.

وی با بیان اینکه تنها افتخار جمهوری اسلامی این است که تجاوز خارجی را با اتحاد دفع کرده است ، گفت:حتی یک وجب از خاک کشور توسط دشمن گرفته نشده است.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه قبل از انقلاب ما عزت نداشتیم، افزود: طاغوت با همه قوت در همه شئون کشور حاکمیت داشت.

وی با بیان اینکه مردم به ندای امام لبیک گفته و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، افزود: 3 روز بعد از پیروزی انقلاب در تاریخ 25 بهمن جنگ مسلحانه علیه انقلاب با بهانه های مختلف در کردستان و... شروع شد.

وی ضمن اشاره به اینکه ما آمادگی جنگ را نداشتیم گفت: حتی آغاز کننده جنگ نیز ما نبودیم.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه 1500 کیلومتر مرز آبی ما را دشمن اشغال کرده بود، تصریح کرد: در برخی جاها دشمن نزدیک 70 کیلومتر جلو آمد.

وی با بیان اینکه پس از حمله صدام به کشور ایران، ما 2 راه بیشتر نداشتیم افزود: راه اول عقب نشینی و قبول خواسته های صدام و تجزیه ایران بود و راه دوم ایستادن مقابل دشمن بود.

وی با تاکید بر اینکه ملت ما مسلمان بود و 98.2 درصد به جمهوری اسلامی رای داده بودند، گقت: ملت نمی توانست ذلت را قبول کند فلذا مقابل دشمن ایستادند.

امام جمعه زنجان آمار شهدای صنف روحانیت به عنوان صنف را بیشتر از سایر اصناف برشمرده و تاکید کرد: این افتخار برای روحانیت است که همیشه در خط مقدم بوده است.

وی خاطر نشان کرد: جریان فکر عاشورایی مثل خون در بدن انسان است و کل عاشورا نیم روز بود که تا الان مکتب ما را زنده نگه داشته است.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه حوزه انقلابی یعنی حوزه همیشه در صحنه،گفت: روحانی انقلابی یعنی کسی که همیشه برای فداکاری آماده است.

گفتنی است در پایان مراسم از اساتید رزمنده حوزه علمیه زنجان تجلیل شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها