‪Google+‬‏ انقلاب اسلامی تمام قد مقابل شرارت غرب و شرق ایستاده است
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۰
کارشناس خاورمیانه:

کارشناس خاورمیانه گفت: اصل چالش ما با انقلاب های دیگر بحث علوم انسانی منحرف شده در انقلاب های قبل است.

کد خبر: ۵۴۵۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹

به گزارش مهرزنجان، سعید ثاقبی در جمع طلاب و روحانیون مسجد سید با اشاره به اینکه حاکمیت استبداد دینی در اروپا 1500 سال حکومت می کرد، گفت:به خاطر عملکرد علمای مسیح دوره رنسانس پیش آمد و مردم دین گریز شده و برای همیشه سکولاریزم و لیبرال را به وجود آوردند.

وی با بیان اینکه مردم گفتند ما دیگر به دین نیاز نداریم و علتش این بود که علمای مسیح هر خرافه ای را به نام دین عرضه می کردند و جلو اختراعات و اکتشافات را می گرفتند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه اصل چالش ما با انقلاب های دیگر بحث علوم انسانی است، تصریح کرد: پیام انقلاب ما انسانِ خدا محور است در حالی که در انقلاب های فرانسه و ... انسان خود محور است و نیازی به دین و خدا ندارد.

ثاقبی خاطر نشان کرد: حاصل انقلابِ انسان محور، تنزل دادن انسان به مقام حیوانیت است.

وی با بیان اینکه در تفکرات داروینی برای بقا قوی باید ضعیف را بکشد و این اتفاق در کشورها می افتد در حالی که اسلام به ضعیف امید می دهد.

این کارشناس با بیان اینکه اصل چالش ما احیای علوم انسانی منحرف شده در انقلاب های قبل است، گقت: متاسفانه هنوز علوم انسانی در دانشگاه های کشور احیا نشده است.

 وی افزود:گزاره های اخلاقی در دین ما ثابت است و نسبی نیستند در حالی که در آموزه های لیبرال همه چیز آزاد است.

ثاقبی تاکید کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب ارزشی، خدایی و دینی بود که مقابل انقلاب های دیگر ایستاه و به انسان کمک کرد.

وی با بیان اینکه داعش را برای ایران ساخته بودند، افزود: انقلاب اسلامی تمام قد در مقابل تز شرارت غرب و شرق ایستاده و دارد جلو می رود.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اتفاقات اخیر در برخی شهرها و خوشحالی دشمن از این اتفاقات، تصریح کرد: اگر مشکلی در کشور داریم فقدان مدیریت درست، فاصله طبقاتی و اشرافی گری است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: