‪Google+‬‏ آموزش مهارت هاي پیش از ازدواج به 2 هزار و 640 زوج زنجانی
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱
معاون امور پیشگیري بهزستی استان زنجان خبر داد؛

معاون امور توسعه و پیشگیري بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی زنجان به منظور کاهش و پیشگیري از آسیبهاي اجتماعی در جامعه از ابتداي سالجاري اقدام به برگزاري کارگاه هاي آموزشی پیش از ازدواج جهت 2 هزار و 640 زوج زنجانی نموده است.

کد خبر: ۵۴۸۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷

به گزارش مهرزنجان، گل نساء آقا محمدي افزود: رویکردهاي متعددي براي کمک به زوجین در به حداقل رساندن خطر طلاق و دستیابی به روابط رضایتبخش بلند مدت و سالم ایجاد شده است که امروزه رویکردهاي پیشگیرانه بیشتر مورد توجه محققان زوج درمانی و خانواده درمانی است.

وی معیارهاي مناسب براي ازدواج رامسؤولیت پذیري، انتخاب همسر به صورت آگاهانه،داشتن استقلال مالی و روان شناختی ، انعطاف پذیر بودن، داشتن نگرشها و باورهاي سازنده، مهارت گفت و شنود و مدیریت مالی کارآمد را از مهمترین ویژگیهاي فرد براي یک ازدواج موفق برشمرد و خاطر نشان کرد: براي داشتن ازدواج موفق و بالنده فرد باید دیدگاهی بلند مدت در ازدواج داشته تا بر اختلافها و تعارضهاي اجتنابناپذیري که باعث تلخ کامی میشود، غلبه نماید.

وي تصریح کرد: آموزش مهارت هاي زندگی ، آموزش پیش از ازدواج ، آموزش زندگی خانواده از جمله برنامه هاي مهم در بهزیستی زنجان است که به عامه مردم و افراد در معرض آسیب هاي اجتماعی کمک می کند.

آقا محمدي با بیان اینکه ازدواج آگاهانه مهمترین تصمیم زندگی فرد است افزود: انتخاب همسر کارآمد ، تمایز یافتگی ،راهبردهاي سازنده براي حل تعارض و تعامل مثبت با خانواده ، روابط موثر با همسر ، شادي افزایی و ویژگی هاي شخصیتی مهم در انتخاب همسر از مهمترین مباحث این مهم بوده است.

وي گفت: هدف از برگزاري آموزش هاي پیش از ازدواج ، آشنایی زوجین به دانش و مهارتهایی است که به آنها در حفظ و بهبود رابطه شان در زمینه تأهل یاري می رساند.

وي اظهارداشت: سال گذشته بهزیستی استان زنجان اقدام به برگزاري چندین دوره آموزشی با عناوین پیشگیري از خشونت بر علیه زوجین ، عزّت نفس و تأثیر آن در ارتباط با روابط زناشویی، ازدواج سازنده و موفق و طرحوارههاي معیوب و تأثیر آن بر عملکرد براي زوجین نموده است .

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: