‪Google+‬‏ شناسایی محل جدید در ضلع شمالی کوی فرهنگ زنجان برای راه اندازی جمعه بازار زنجان
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۶
رئیس شورای شهر زنجان

رئیس شورای شهر زنجان گفت:استیضاح شهردار زنجان کذب است.

کد خبر: ۶۱۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳

  به گزارش مهرزنجان آراض ضیایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمان تشکیل شورای شهر چهارم 19 جلسه علنی در شورای چهارم شهر زنجان تشکیل شده که این جلسات 135 مصوبه داشته است.

وی به برگزاری هفتگی جلسات کمیسیون‌های مختلف شورای شهر زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: شورا بر اساس وظایف قانونی خود شهردار زنجان را براساس ضوابط و معیارهایی با ده رای از 13 رای انتخاب کرده است.  رئیس شورای شهر زنجان، با اشاره به ادامه روند تقسیط بدهی‌های مردم به شهرداری در شورای چهارم گفت: این تقسیط به صورت 20 درصد نقد و 20 درصد قسط برای مراجعان انجام می‌شود.  ضیایی به نامناسب بودن محل تشکیل جمعه بازار و دوشنبه بازارهای شهر زنجان اشاره کرد و گفت: تشکیل این بازارها در کمربندی مشکلاتی را برای خودروهایی که از این مسیر تردد می کنند ایجاد کرده است.

وی از شناسایی محل جدیدی در ضلع شمالی کوی فرهنگ زنجان برای راه اندازی جمعه بازار زنجان خبر داد و گفت: شورا 400 میلیون تومان برای ساماندهی محل مورد نظر مصوب کرده است.

رئیس شورای شهر زنجان  گفت: شهرداری باید به ایجاد غرفه‌هایی با سازه‌های سبک برای تشکیل جمعه بازار در محل جدید برای شهر زنجان اقدام کند.

وی،به وضعیت عضویت "ناصر صیدی" عضو شورای شهر زنجان که به‌ عنوان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان انتخاب شده است، اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس قانون، این عضو شورای شهر باید از عضویت در این نهاد مردمی استعفا دهد و این موضوع به وی ابلاغ شده است و فرمانداری نیز در این رابطه مکاتباتی انجام داده تا نفر علی‌البدل به ‌عنوان عضو جدید معرفی گردد.

ضیایی به ضرورت ساماندهی سکونت‌گاه های غیرمجاز شهر زنجان اشاره کرد وگفت: این اقدام یکی از ضرورت‌های شهر زنجان است چرا که منطقه اسلام آباد شرایط خوبی برای زندگی نیست.

وی یادآور شد: استفاده از توان بخش خصوصی در اجرای طرح‌های عمران‌شهری از اولویت‌های شهرداری در سال آینده خواهد بود و در این راستا در بودجه سال آینده 12 پروژه در نظر گرفته شده که شهرداری باید با استفاده از توان بخش خصوصی این طرحها را اجرا کند.   وی به شایعه پیرامون استیضاح شهردار زنجان اشاره کرد و گفت: این‌گونه خبرها کذب بوده و شورای شهر برنامه‌ای در این رابطه ندارد و "امین" به ‌عنوان شهردار با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.   رئیس شورای شهر زنجان به کمبود امکانات شهرداری برای تامین ماشین‌آلات برف‌روبی در فصل سرما اشاره کرد و افزود: برای رفع مشکل شهرداری به دنبال استفاده از توان بخش خصوصی است و جلساتی با نماینده شرکت آلمانی تولیدکننده ماشین‌آلات مورد نیاز داشته ایم تا در صورت امکان بتوانیم وسایل مورد نیاز شهرداری زنجان را تولید و مازاد را به فروش برسانیم.

ضیایی استفاده از ظرفیت دانشگاهیان را برای توسعه عمران و آبادانی شهر بسیار مهم یاد کرد و گفت: از سال آینده از توان علمی دانشگاهیان برای اجرای بهتر برنامه‌های شهرداری استفاده شود و در بودجه 170 میلیارد تومانی شهرداری نیز این موضوع مورد توجه قرار داده شده است.

انتهای پیام/

نویسنده : مهرزنجان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: