‪Google+‬‏ آگهی‌های منشوری در رسانه ملی عکس و فیلم
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱

از این نوع تبلیغات زیاد است که با زیر پا قرار دادن چهارچوب های شرع و عرف به دنبال ترویج ضد فرهنگ در جامعه می شوند که قطعاً نظارت بیشتر مسئولین را در رعایت حریم ها در تبلیغات را لازم دارد.

کد خبر: ۷۶۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۸

  به گزارش مهرزنجان تبلیغات سالهای زیادی است که جای خود را در ایران شناخته است و هرکس سعی می کند با استفاده از این ابزار، ذهن مخاطبین را به سمت خود بکشد.

تبلیغات در صدا و سیما از جایگاه ویژه ای در تبلیغات برخوردار است؛ به طوری که برخی شرکت ها با پرداخت هزینه های زیادی به صدا و سیما حاضر هستند تنها چند ثانیه محصول یا شرکت خود را در معرض دید بینندگان قرار بدهند.

در این میان نیز رقابت ویژه ای برای تبلیغ کنندگان وجود دارد که هرکدام به هر شکلی سعی می کنند تبلیغ خود را متمایز جلوه دهند.

برخی دست به کارهای خارق العاده می زنند، برخی تبلیغات همراه با موسیقی می‌شود و برخی دیگر با تصاویر جذاب مخاطب را جذب می کند.

آنچه که مهم است شیوه این تبلیغات بایستی در یک چهارچوب کلی قرار بگیرد و نباید این تبلیغات به قیمت جذب مخاطب بیشتر چهارچوب های دین را شکسته و یا عرف جامعه را در نظر نگیرد.

متأسفانه امروز شاهد این موضوع هستیم که به بهانه جذب مخاطب بیشتر و افزایش فروش ها، بسیاری از چهرچوب ها شکسته شده است.

حضور گسترده زنان در تبلیغات باعث شده است تا دیگر تبلیغی که با حرکات و صحبت های زنانه مزین نباشد بازخوردی در میان مخاطبان نداشته باشد.

قطعاً استفاده ابزاری  از زنان نه تنها زیبنده صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیست بلکه شأن و منزلت زنان را تا حد یک تبلیغ پایین می اورد.

 

اخیراً در ادامه این هتک حرمت ها در تبلیغات میان برنامه، شیر مانیزان که وابستگی های محصولات این مارک مشخص است، بر روی تمام تبلیغات خود جمله "به سلامتی فردا بنوشید" را درج می کند.

اندکی تأمل در این جمله مشخص می کند که این جمله غربی هنگام نوشیدن مشروبات در فیلم ها و اجتماعات غربی بیان می شود که نماینده یک فرهنگ غربی است که با فرهنگ اسلامی و ایرانی ما مطابقت ندارد.

 

در یک تبلیغ دیگر از شامپو بدن اکتیو در اقدامی تأمل برانگیز صحنه هایی از حضور یک مرد در حمام به نمایش گذاشته شده است که پیش از این پخش این تصاویر از صدا و سیما ممنوع بود.

در این تبلیغ حرکاتی از فرد مورد نظر سر می زند که این حرکات زیبنده صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیست؛ حضور در کنار یک زن و بو کشیدن عطر تن مرد توسط زن صحنه هایی است که نباید از صدا و سیمای یک رسانه اسلامی منتشر شود.

در تبلیغی دیگر در صدا و سیما از تن ماهی ایلیکا، فردی که تمام زندگی اش را با قوطی های تن ماهی تزئین کرده است، با خواندن سرود "من نیازم تو را هر روز خوردنت"، به تبلیغ این تن ماهی می پردازد.

هر کس این آهنگ را می شنود ناخواسته به یاد آهنگ معروف "من نیازم تو را هر روز دیدنت" از فریدون فروغی، خواننده طاغوتی و قبل از انقلاب می افتد.

این سوال مطرح می شود که چرا باید برای یک تبلیغ از آهنگ یک خواننده طاغوتی کپی برداری شود؟ و ارتباط این آهنگ با تن ماهی چیست؟

تعدادی دیگر از این تبلیغات با توهین به شعور مخاطب، با اغراق و بزرگنمایی ها سعی در تبلیغ افراطی محصولات خود دارند.

از این نوع تبلیغات زیاد است که با زیر پا قرار دادن چهارچوب های شرع و عرف به دنبال ترویج ضد فرهنگ در جامعه می شوند که قطعاً نظارت بیشتر مسئولین را در رعایت حریم ها در تبلیغات را لازم دارد.

 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: