‪Google+‬‏ آسیب شناسی مباحث فرهنگی باید اولویت سازمان ها باشد
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۷
استاندار زنجان:

استاندار زنجان گفت:آسیب شناسی مباحث فرهنگی باید اولویت سازمان ها باشد.

کد خبر: ۸۳۵
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۳

  به گزارش مهرزنجان جمشید انصاری در  جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه نگرش های فرهنگی مردم دارای اهمیت اساسی در زندگی آنان است، اظهار کرد: تغییر نگرش های فرهنگها نیازمند مدت و زمان طولانی در زندگی مردم است.
وی با بیان اینکه به نظر، نگرش های و ارزش های منفی و مثبت مردم زنجان با توجه به تفاوت های قابل ذکر با میانگین کشوری نیستند‌، تصریح کرد: این موارد می تواند نقطه قوت برای تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف در این زمینه باشد.
انصاری در ادامه این جلسه با اشاره به نگرشهای و ارزشهای مردمی در جامعه افزود:نگرشهای رفتاری در جامعه ماندگارند.
استاندار زنجان، در بخشی از سخنان خود با اشاره به محورهای الویت دار مباحث شورای فرهنگ عمومی استان، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی  و تکالیف دستگاههای اجرایی استان در این راستا دارای اهمیت اساسی است.
وی، یادآور شد: ضروری است دستگاههای اجرایی استان با توجه به وظایف و حیطه اختیارات خود در این زمینه اقدام کنند.
انصاری همچنین در ادامه آسیب شناسی برخی موارد فرهنگی را از جمله الویت ها در دستگاههای اجرایی استان ارزیابی کرد و اظهار داشت: ارائه پیشنهادات مفید و موثر مدیران اجرایی دستگاههای اجرایی و اعضاء این شورا با قابلیت اجرا طرحها و پیشنهادات از موارد مهم در این راستا است.

*مردم زنجان دیندار و معتقد به اصول اسلامی هستند
در این جلسه ناصر مقدم، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با اشاره به اهمیت طرح ارزشها و نگرشهای ایرانیان در نظام مقدس اسلامی، گفت: این طرح یک طرح کلان کشوری در سراسر ایران است.
مقدم با بیان فلسفه وجودی این طرح در کشور، گفت: در مجموع در یک ارزیابی کلی طبق یک ارزشیابی و نظر سنجی تحلیلی مطابق با پرسشنامه های استاندارد در سطح زنجان، در مجموع مردم زنجان نسبت به میانگین کشوری مردمی دیندار و معتقد به اصول ومبانی اسلامی هستند.
همچنین درپایان این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با تاکید بر تکمیل آیین نامه بزرگداشت مفاخر استان در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی ومذهبی ، گفت:در جلسات آتی این مورد جزو مصوبات این جلسات خواهد بود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: