‪Google+‬‏ پایگاه خبری تحلیلی مهر زنجان
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۰
Rss خبرهای سایت
کل اخبار:
همه اخبار
صفحه نخست:
صفحه نخست
چند رسانه:
چند رسانه
وبلاگستان:
وبلاگستان
سیاسی:
سیاسی
اقتصادي:
اقتصادي
زنجان ZANJAN:
زنجان ZANJAN
ورزشي:
ورزشي
طنزوكاريكاتور:
طنزوكاريكاتور
قیمت و نرخ:
قیمت و نرخ
سرزمین نور:
سرزمین نور
ایران و جهان:
ایران و جهان
پزشکی:
پزشکی
مصاحبه و گفتگو:
مصاحبه و گفتگو
فن آوری و فضای مجازی:
فن آوری و فضای مجازی
یادداشت و گزارش:
یادداشت و گزارش
بين المللي:
بين المللي
انتخابات 92:
انتخابات 92
پرونده ویژه:
پرونده ویژه
زنجان شناسي:
زنجان شناسي
نيازمنديها:
نيازمنديها
واجب فراموش شده:
واجب فراموش شده
فیلم:
فیلم
RSS چیست؟

مخفف Rich Site Summary به معنی " چکیده سایت " یا " مختصر و مفید سایت " است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.

کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند: - نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید) - دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر)

بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی ، شما ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده میکنید.

RSS Reader چیست؟ RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSSخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.

منبع: ویکیپدیا