‪Google+‬‏ پایگاه خبری تحلیلی مهر زنجان
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۴
جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۹۲    عبارت مورد جستجو: برجام

خبرنگاری، رختی بر قامت پیامبران زمانه

آگاهی بخشی وجه اشتراک پیامبران الهی و خبرنگاران بوده و به جرات می توان گفت خبرنگاری رختی بر قامت پیامبران زمانه است.

كد خبر : ۱۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است

سرجمع، توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است.جز در موضوع اراک، این توافق در هیچ موضوع دیگر، حتی به طور تلویحی به خطوط قرمزی که تیم مذاکره‌کننده خود برای خود ترسیم کرده بود پایبند نیست و با هیچ فرمولی نمی‌توان از حیث معادله داده- ستانده آن را یک توافق متوازن دانست.

كد خبر : ۲۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


معمای پی ام دی و نتیجه مذاکرات

ارزیابی ها نشان می دهد که ایران پیشنهاد های جدیدی در خصوص هم دسترسی ها و بازرسی و هم حل مسائل ابعاد احتمالی و پی ام دی به طرف مقابل ارائه داده است و تا حدود زیادی بر سر این پیشنهادات هم اجماع صورت گرفته است.

كد خبر : ۳۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۲


متن فارسی برجام و 5 ضمیمه برنامه جامع اقدام مشترک منتشر شد

وزارت امور خارجه ترجمه فارسی متن اصلی برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و 5 ضمیمه آن را منتشر کرده است.

كد خبر : ۳۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۶


توافق هسته ای یا خلع موشکی ایران/هدف آمریکا از دستیابی به توافق نهایی چیست؟

پس از سال ها، مذاکرات هسته ای به اتمام رسید اما وقتی به بندهای اقدام جامع مشترک دقیق تر نگاهی بیاندازیم این توافق را بیشتر یک بازدارنده توان موشکی ایران می توان نامید. گویا آمریکا به آرزوی چندین ساله خود که همان بازدارندگی توان موشکی جمهوری اسلامی ایران است، دست یافت.

كد خبر : ۳۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸


بیانیه وزارت امور خارجه پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت در تایید برجام

وزارت امور خارجه پس از تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد در تایید برجام بیانیه‌ای صادر کرد.

كد خبر : ۳۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام تصویب شد / امکان بازگشت تحریم‌ها تنها ظرف ۳۰ روز

شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام را تصویب کرد.

كد خبر : ۳۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


آنچه با آمانو امضا کردم محرمانه نیست/ جان کری اشتباه گفت که در قلب رآکتور اراک «بتن» ریخته می شود/در صورت خلف وعده 4 آبشار فردو فعال می شوند

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بنده در وین یک تفاهم نامه مجددی را با آقای آمانو در خصوص فعالیت های گذشته و حال ایران امضا کردیم، گفت: اصل چیزی که امضا کردیم محرمانه نیست.

كد خبر : ۳۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


تعلیق برخی تحریم ها به جای لغو مهمترین اشکال برجام است/ بحث نمایندگان ناشی از عدم ارائه اصل متن به برخی نمایندگان بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین اشکالات وارده به برجام تعلیق برخی از تحریم ها به جای لغو است که این موضوع جای بررسی بیشتری دارد.

كد خبر : ۳۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


حفره ای بزرگ برای برگشت پذیری تحریم ها در قطعنامه شورای امنیت/بندی از قطعنامه که کل برجام را تحت الشعاع قرار می دهد

مهمترین نکته‌ ای که در بررسی متون به خصوص متن قطعنامه 2231 شورای امنیت به چشم می‌خورد و به گونه ای «حفره‌ای بزرگ» برای بازگشت پذیری تحریم ها ایجاد کرده است، بند 11 و 12 اجرایی این قطعنامه می‌باشد.

كد خبر : ۳۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


راه هموار بازگشت عملی آژانس به PMD به بهانه اجرای پروتکل/ اجازه بازرسی از تاسیاست نظامی به آژانس/ تهدید جدی در حوزه فناوری های حساس

یکی از خطوط قرمز نظام که بسیار هم بدان تاکید شده و به گونه‌ای عدم رعایت آن منفذی را برای جاسوسی دیپلماتیک و عملی برای طرف مقابل به وجود می‌آورد مکانیسم و رویه« بازرسی ها و نظارت و PMD» است که می تواند یک مسیر پرمخاطره برای امنیت کشور و قدرت دفاعی باشد.

كد خبر : ۳۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


پذیرفتن عملی «فاز دوم» برای برنامه غنی سازی در برجام/عدم رعایت تجمیع همه زمان بندی‌ها/ تضاد، تفاوت و تناقض بین زمان بندی‌های برجام و قطعنامه2231

یکی از اساسی ترین خطوط قرمز نظام در حوزه مذاکرات هسته ای موضوع«زمانبندی» بود که پیش از مذاکرات زمزمه‌های زیادی پیرامون آن را در رسانه ها جاری بود ولی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام در تیرماه سال جاری حجت را تمام و با قاطعیت و شفافیت دامنه زمانبندی را مشخص کردند

كد خبر : ۳۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹


پذیرفتن نقش داور برای آژانس در برجام/قطعنامه عملاً دست آژانس را برای هر درخواستی از ایران باز گذاشته است

در بررسی دقیق متون برجام و قطعمامه مصوب شورای امنیت بندها و پاراگراف هایی را می بینیم که دقیقا منعکس کننده عدم رعایت این خط قرمز در مذاکرات است.

كد خبر : ۳۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


نمی‌گذاریم امنیت ملی در سایه اجرای پروتکل خدشه‌دار شود/قدرت موشکی‌مان در توافق محدود نمی‌شود/خصومت غربی‌ها و عدم اعتماد ما به آنها هنوز ادامه دارد

رئیس‌جمهور گفت: مقاومت ملت و تلاش دانشمندان ما سرمایه بزرگ بود و اگر مردم مقاومت نمی‌کردند در مذاکرات پیروز نمی‌شدیم.

كد خبر : ۳۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


پذیرش آپارتاید هسته ای در برجام خطری بزرگ برای امنیت ملی/ استثنا کردن ایران در برجام؛ دستمایه ای که بهانه جویی های بعدی را مهیا می سازد

یکی از خطوط قرمز نظام پیرامون مذاکرات هسته ای، مساله استثنا کردن ایران در رویه قانونی است. رهبر معظم انقلاب نیز پیرامون این موضوع فرموده اند: توافق نباید به گونه ای باشد که ایران را بدل به یک استثنا بکند.

 

 
كد خبر : ۳۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


بی‌توجهی به کشتارهای یمن و سوریه با حقوق بشر مطابقت ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت:بی‌توجهی به کشتارهای صورت گرفته در یمن، عراق، فلسطین و سوریه به هیچ وجه با واژه حقوق بشر مطابقت ندارد و مدعیان حقوق بشر خود مرتکب چنین جنایات بی‌ رحمانه‌ای می‌شوند.

كد خبر : ۳۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۶


طبق قانون باید متن توافقنامه هسته ای به زبان فارسی نیز نوشته می شد
عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه طبق قانون بین الملل چند کشوری که با هم در مورد چیزی توافق می کنند باید متن آن به زبان رسمی آن کشور نوشته شود گفت:طبق قانون باید متن توافقنامه هسته ای به زبان فارسی نیز نوشته می شد.
كد خبر : ۳۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


دژ مستحکم ملت برای جلوگیری از نفوذ آمریکا در ایران/ اتحاد همه جانبه با شعار #ماهم_اجازه_نمیدهیم

بیانات حکیمانه رهبری کافی بود تا پویشی با عنوان #ما_هم_اجازه_نمیدهیم در سراسر کشور با حمایت تمامی اقشار و صنوف مردمی راه اندازی شود. کمپین های متعددی نیز با این عنوان در شبکه های اجتماعی تشکیل شد که در نهایت هدف اصلی حمایت از سخنان رهبری است.

 

 
كد خبر : ۳۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


براندازی با زبان برجام و قطعنامه کلید خورد!

غرب به ویژه امریکا با ادبیات امروز خود به خوبی نشان داده است که برای بر هم زدن معادله قدرت در داخل ایران و همچنین قدرت ایران در منطقه نیازمند راهی برای نفوذ در ایران بود که این راه با توافق هسته و اجرایی شدن آن در کشور فراهم شده است.

 
كد خبر : ۳۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


کنگره آمریکا با برجام موافقت نکند به ضرر آنها تمام می­‌شود/ پرده­‌دار خانه خدا مردم یمن را به خاک و خون کشیده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت برجام گفت: اگر کنگره آمریکا موافقت نکنند به ضرر آنان تمام می­‌شود، چون از قدرت علمی ایران و نقش انقلاب برای جلوگیری از گسترش پدیده شوم تروریست اطلاع دارند.

كد خبر : ۳۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


راه‌های «رخنه» دشمن در ایران/ پروژه «نفوذ» در کشور چگونه کلید خورد؟

هشدار مقام معظم رهبری درباره نفوذ دشمن به کشور بعد از پایان یافتن مذاکرات هسته ای نشان می دهد که ایشان به خوبی از تبعات غیر هسته‌ای این مذاکرات آگاهی دارند.

كد خبر : ۳۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶


مجلس از بررسی برجام کنار گذاشته نشود/ مسئولان به اظهارات بسیار بد مقامات امریکا رسماً پاسخ دهند/ تحریمهای اقتصادی باید به‌طور کامل لغو شوند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، این مجلس را مظهر کامل مردم سالاری اسلامی و مایه سکینه و آرامش در جامعه خواندند و با توصیه مؤکد به همه مسئولان برای حرکت و تلاش در چارچوب منظومه فکری اسلامی و مراقبت برای همرنگ نشدن با ادبیات و کلیشه های نظام سلطه، تأکید کردند: امروز مهمترین وظیفه علمای دینی، روشنفکران دانشگاهی، و مسئولان حساسیت نسبت به طراحی دشمن و شناخت آن و تشریح آینده امیدبخش و رو به پیشرفت کشور در چارچوب شاخص های منظومه فکری اسلام و با استفاده از قابلیت ها و توانایی های جوانان و ظرفیت های گسترده کشور است.

كد خبر : ۳۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


بازتاب گسترده بیانات مهم رهبر انقلاب در شبکه های اجتماعی و رسانه ها

بازتاب سریع و گسترده بیانات مهم رهبر انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان در شبکه های اجتماعی و رسانه ها/ سوال مهم رهبر انقلاب که دهان به دهان می چرخد: چرا مذاکره کردیم ؟

 

 
كد خبر : ۳۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳


رمزگشایی رهبری از سناریوی غرب در پساتحریم

بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی این روزها شکل جدی تری به خود گرفته وهیئت مذاکره کننده هسته ای، این هفته در جلسات کمیسیون مربوطه در مجلس شرکت کردند تا در خصوص جزئیات این مذاکرات به بحث و بررسی بپردازند.

كد خبر : ۳۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید/برخی اصرار دارند شیطان بزرگ را فرشته نجات جا بزنند/به جز مسئله هسته ای هیچ مذاکره ای با آمریکایی ها نداریم

هزاران نفر از اقشار مردم از شهرهای مختلف کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 

 
كد خبر : ۳۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


بررسی برجام در مهر ماه سال جاری/آمریکا دنبال احیای نفوذ در ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی ، مسئول سازمان اتمی ، مسئول وزارت خارجه مشغول بررسی برجام هستند، گفت: در مهر ماه سال جاری برجام در مجلس بررسی و در صورت داشتن ایراد و نواقصات جهت رفع ایرادات به دولت برگشت داده خواهد شد.

كد خبر : ۳۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


«رد توافق هسته‌ای با ایران» در سنای آمریکا، رد شد!!/ مک‌کانل: هفته آینده دوباره رأی‌گیری می‌کنیم

دموکرات‌های سنای آمریکا روز پنج‌شنبه مانع رأی‌گیری در مورد توافق هسته‌ای شدند، تا اوباما از وتوی مخالفت کنگره با توافق بی‌نیاز شود، اما رهبر اکثریت سنا اعلام کرد هفته آینده دوباره این طرح را به رأی می‌گذارد.

كد خبر : ۳۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۰


سرعت غیر مجاز "دلار" در جاده پسا برجام/تامین کسری بودجه دولت با افزایش قیمت ارز

در حال حاضر ارز کشور با دو نرخ داد و ستد می شود که ارز مبادله ای با نرخ 2900 تومان و ارز آزادی که تا چند روز پیش با نرخ 3400 تومان بود که تا نرخ 3500 تومان نیز رسیده است.

كد خبر : ۳۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶


هاشمی‌رفسنجانی: من یک روستایی هستم/ جام زهر برای امام(ره) شیرین شد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی افراد تازه وارد می‌گویند در پذیرش قطعنامه به امام جام زهر نوشانده شد، گفت: امام فرمودند که جام زهر برای من جام شیرین شد.

كد خبر : ۳۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


نتیجه دیپلماسی "یهویی" کنار "دستشویی"/46 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران بعد از دست دادن ظریف با اوباما به جیب یانکی ها رفت

آمریکایی ها این روزها در شرایطی به دنبال دریافت غرامت از ایران هستند که خودشان از پرداخت غرامت و حق و حقوق خانواده های قربانیان ماجرای پرواز 655 ایران ایر با 290 شهید، خانواده شهدای 8 سال جنگ تحمیلی و خانواده قربانیان ترور طی سال های گذشته و موارد بسیاری دیگر سرباز زده اند.

كد خبر : ۳۴۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۰


چرا امریکایی‌ها جرات مطالبه غرامت 33 سال پیش را امروز از ایران پیدا کرده اند؟/عواید دوسال تعامل با جهان برای کشور چه بوده است؟
هر چند ممکن است اوباما در مقابل این درخواست سخیف کنگره مجبور به وتو شود ولی موضوع این است که چرا باید چنین تصمیمی در این برهه از تاریخ، نسبت به جمهوری اسلامی در امریکا گرفته شود.
كد خبر : ۳۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


گرچه برجام ها نمیفهمند،از یمن تا دمشق میجنگیم…
سروده جدید مرتضی عابدپور شاعر جوان گیلانی
كد خبر : ۳۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


ظریف باید پاسخگوی بی تفاوتی‌اش درباره فاجعه منا باشد/سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل ضعیف بود/ دست دادن با شیطان بزرگ، خیانت به اعتماد رهبری و ملت بود
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ، عملکرد رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و دولتمردان ایران در قبال فاجعه منا را ضعیف و تأسف بار عنوان کرد.
كد خبر : ۳۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


واکنش نمایندگان مجلس نسبت به سهل انگاری دستگاه دیپلماسی در پیگیری فاجعه منا و ضرورت استیضاح ظریف
به نظر می رسد وقت آن رسیده که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به واسطه سهل انگاری و ضعف دستگاه دیپلماسی کشور در قبال پیگیری موثر فاجعه منا، در خانه ملت به پیشگاه مردم پاسخی در خور توجه داشته باشد. اما این سهل انگاری به حدی برای کشور گران آمده که حتی می تواند آقای وزیر را تا پای استیضاح در مجلس بکشاند.
كد خبر : ۳۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


از بی اعتبار کردن پاسپورت ایرانی تا افزایش موج توهین و تهدیدات غربی‌ها علیه ایران/آیا وقت استیضاح سکاندار "دیپلماسی انفعال" فرا نرسیده؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید در برابر چنین رویه منفعلانه و ناکارا در دستگاه دیپلماسی کشور سکوت کنند بلکه آغاز طرح استیضاح وزیر خارجه کشور باید در دستور کار نمایندگان مجلس باشد.

كد خبر : ۳۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


متن کامل گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام

متن کامل گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام منتشر شد.

كد خبر : ۳۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


نفوذ فرهنگی خیلی آرام وارد جامعه می شود/ نفوذ فرهنگی یعنی فرهنگ را از اصالت انداختن/مسئولان امروز اراده ای برای مقابله با نفوذ فرهنگی ندارند

در میزگرد بررسی چالش‌ های نفوذ فرهنگی پایگاه خبری - تحلیلی موج رسا با تاکید بر اینکه باید راه های نفوذ فرهنگی در جامعه بسته شود،مطرح شد که امروز کشورمان در معرض نفوذ فرهنگی دشمنان است.

كد خبر : ۳۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


حضور فائزه و پدر در انتخابات/خداحافظ خانم فرماندار/طرح ترور نظامی‌های ایران/ادعای رونمایی از یگان لباس شخصی‌ها/نقاشی‌های هیتلر در تهران/توهین مهدی خزعلی به مجلس

اخبار کوتاه و خواندنی از گوشه و کنار ایران و جهان را در ادامه بخوانید.

 

 
كد خبر : ۳۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


روز پر هیاهو در بهارستان/بررسی طرح برجام در نیمه راه

طرح یک فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام پس از سخنان موافقان و مخالفان در صحن علنی مجلس با ۱۳۹ رأی به تصویب نمایندگان رسید.

 

 
كد خبر : ۳۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


غفلت از اقتصاد مقاومتی؛ شعار زدگی با چاشنی وقت کشی در دوران پسابرجام

تیم اقتصادی دولت یازدهم که در مدیریت بالادست هر کدام دارای اسم و رسمی بودند اما برای اقتصاد بیمار این کشور اسم و رسم ها آب و نان نمی شود و در مدیریت میانی افراد ناشی و نابلدی که سُرنا را از سر گشاد آن نواختند!

 

 
كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


اتحاد دولت و مجلس در مورد برجام به سود نظام است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اتحاد دولت و مجلس در مورد برجام به سود نظام است، گفت: نباید فرصت سوء استفاده از برجام را به طرف‌های خارجی بدهیم.

كد خبر : ۳۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


یک بام و دو هوای ژرمن ها در روابط سی ساله با ایران /حامی بمباران شیمیایی، مدافع مبارزه با تروریسم شد

در طول مذاکرات نیز آلمان با دلالی های خود سعی در به نتیجه رسیدن مذاکرات داشت و از طرف دیگر به دنبال پیگیری اهداف خود از طریق دوران پسابرجام و سوء استفاده از امید برخی از مسئولین به گشایش های پسا برجام است.

كد خبر : ۳۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


واردات صنایع غذایی از همبرگر تا سیب زمینی سرخ کرده/ رفع تحریم ها نباید حیات خلوت سرمایه گذاران غربی شود

در حالی که کشورهای دیگر رو به سوی مبارزه با این نماد فرهنگی در کشور خود آورده اند و حتی طی اخبار چند ماه گذشته، شعبه های مک دونالد در روسیه بسته شده اند، اولین دستاورد دولت یازدهم در دوران پسابرجام ، سیب زمینی سرخ کرده و همبرگر با برند مک دونالد آمریکایی برای ملت ایران است.

 
كد خبر : ۳۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


برجام دارای نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری است/ رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌ها تضمین کتبی بدهند/ از ورود هر گونه مواد مصرفی آمریکا جداً پرهیز شود

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسیهای دقیق و مسئولانه برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه کشور صادر کردند.

كد خبر : ۳۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


واکنش رسانه های غربی به نامه رهبر انقلاب به روحانی درباره اجرای برجام+ تصاویر

نامه مهم رهبر انقلاب در ساعات اولیه انتشار مورد توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفت و با انتشار نامه رهبر معظم انقلاب در تیتر یک خود به این خبر واکنش نشان داده اند.

 

كد خبر : ۳۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


سوابق بدعهدی آمریکا از ایران تا هم پیمانانش/ وقتی آمریکا انگلیس را هم دور زد!

کودتای ۲۸ مرداد، مصداق بارز بدعهدی و خیانت آمریکایی‌ها در کشور ما به حساب می‌آید. آمریکایی‌ها حتی در ماجرای ۲۸ مرداد به هم پیمانان خودشان هم رحم نمی‌کنند و حاضر نمی‌شود تا منافع به دست آمده را با آن‌ها تقسیم کند.

 

 
كد خبر : ۳۵۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


نامه رهبری در خصوص برجام هشداری است تا محل نفوذ دشمن گرفته شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت:نامه رهبری در خصوص برجام هشداری است تا محل نفوذ دشمن و متزلزلین داخلی گرفته شود.

كد خبر : ۳۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱


پروژه‌های آمریکا برای نفوذ و کنترل ایران بعد از برجام + دانلود
10 پیشنهاد مهم توسط یکی از اندیشکده‌های آمریکایی به دولت این کشور در دوران پس از برجام جهت نفوذ و مهار ایران مطرح شده است که از جمله آنها از بین بردن سیاست "عدم ارتباط با ایران" در وزارت خارجه آمریکا و ایجاد یک کانال ارتباطی با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران است.
كد خبر : ۳۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


تبعات انفعال در قبال گستاخی سیاستمداران آمریکایی و پروژه نفوذ/ ترامپ: «برجام» را تغییر می‌دهم!
حتی با فرض اجرای تعهدات طرف مقابل تا پایان مدت برجام، اما در صورت عدم مدیریت صحیح فرصت‌ها و جلوگیری از بروز تهدیدات پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک، این قرارداد نه‌تنها نمی‌تواند راه حلی برای رفع مشکلات موجود در کشور باشد بلکه ممکن است پروژه نفوذ دشمن در ایران اسلامی را تسریع بخشد.
كد خبر : ۳۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


پروژه بهانه‌جویی دولت در پسابرجام کلید خورد/حمایت زنجیره‌ای‌ها از بهانه‌های دولت+سند

در شرایطی که پس از تصویب برجام مردم از دولت انتظار دارند تا به وعده‌های اقتصادی خودش عمل کند و دیگر تحریم‌ها را بهانه کار نکردن قرار ندهد؛ تیم دولت این‌بار تصمیم گرفته است تا منتقدان را بهانه کار نکردن و عمل نکردن به وعده‌های اقتصادی خود قرار دهند.

كد خبر : ۳۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


تحریم‌ها لغو نمی‌شوند/ ایرانی‌ها انگلیسی بلد نیستند!

مدیر مرکز مطالعات تهدیدات حیاتی آمریکا با اشاره به این که در توافق هیچ تعهدی برای آمریکا یا اروپا برای لغو تحریم های غیرهسته ای داده نشده، در ادامه مدعی شد: «کسی در دولت ایران انگلیسی بلد نیست»!

كد خبر : ۳۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


ادامه سیاست یک بام و دو هوای هیئت نظارت بر مطبوعات/تذکرات پی‌درپی به منتقدان و حاشیه امن برای هتاکان

جالب این جاست که تمام این تذکرات و به دادگاه کشیدن های رسانه های منتقد برجام در حالی صورت می گیرد که نشریات هم سو با سیاست های دولت روحانی با این که سعی در تحریف سخنان رهبری داشته اند مورد مواخذه قرار نمی گیرند

كد خبر : ۳۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


ایران در اجرای تعهداتش در برجام با احتیاط و نه با شتاب عمل می‌کند/ مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ایران با بهانه‌های ساختگی میسر نیست

یک شبکه خبری انگلیس در اقدامی نادر ضمن بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران با سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران نیز دیدار و گفت‌وگو نمود.

كد خبر : ۳۶۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


بورس همچنان در رکود/آیا تالار شیشه‌ای معاملات در شش‌ماهه دوم سال رونق می‌گیرد؟
با اعلام تدریجی گزارش‌های عملکرد شش‌ماهه شرکت‌های بورسی، شمای نسبتا کاملی از صنایع پیشرو در ماه‌های منتهی به سال 95 پدیدار شده است.
كد خبر : ۳۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


آمریکا بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت:هم اکنون آمریکا بزرگ ترین ناقض حقوق بشر و حامی تروریسم در دنیا است. 

كد خبر : ۳۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸


اهداف امریکا در منطقه ۱۸۰ درجه با اهداف ایران متفاوت است/ مذاکره با امریکا درباره مسائل منطقه معنا ندارد

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اهداف امریکا در منطقه، 180 درجه با اهداف ایران، متفاوت است.

كد خبر : ۳۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


از رکورد شکنی در واردات بنزین و نوشابه تا برنجی که داریم و وارد می کنیم/ نفوذ چراغ خاموش اقتصادی در خواب غفلت مسئولان!

افزایش میزان واردات در دولت یازدهم، مسئله‌ای است که صدای تولیدکنندگان داخلی و اقتصاددانان را درآورده و باعث ضعف در اقتصاد داخلی شده است.

كد خبر : ۳۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


نظارت بر اجرای برجام در هاله‌ای از ابهام/20 روز از دستور رهبری گذشت؛هیئت نظارت بر اجرای برجام تشکیل نشد

با گذشت 20 روز از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل هیئت نظارت بر برجام هنوز شورای عالی امنیت ملی به این خواسته رهبری جامه عمل نپوشانده و نمایندگان مجلس برای ادامه کار کمیسیون برجام به یک توافق نسبی نرسیده اند.

كد خبر : ۳۶۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۹


آمریکا به تعهداتش در قرارداد الجزایر عمل نکرد/فقط ایران گروگان ها را آزاد کرد و هیچگاه بقیه مفاد قرارداد پیگیری نشد/هیچ‌کدام از قراردادهای بین المللی به سود ما نبود

خسرو معتضد ضمن تشریح قرارداد 1981 الجزایر در ارتباط با تسخیر لانه جاسوسی و ماجرای گروگانگیری با استناد به اسناد محرمانه گفت این قرارداد علاوه بر این که در شرایط بد و به ضرر ما تنظیم شد اما همان هم به درستی اجرا نشد وی در ادامه گفت از پیمان فینکن اشتاین تا قرارداد های ننگین ترکمنچای، عهدنامه ی گلستان و تا به امروز همیشه قراردادهای بین المللی به ضرر ما بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


جملاتی که اصلاح‌طلبان را به نابودی کشاند

این گفته‌های حسن روحانی که "امام مسلمین هم باید نقد شود" و "کلمه تعطیل و توقیف باید آخرین کلمات در یک رسانه باشد"، باید بخندیم یا بگرییم

 

 
كد خبر : ۳۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


روابط ایران و آمریکا می‌تواند عادی شود اما واشنگتن باید عذرخواهی کند

رئیس‌جمهور در خصوص روابط ایران و ایالات متحده اظهار داشت: «یک روز این سفارت‌ها بازگشایی خواهد شد اما آنچه مهم است، نوع رفتار است. در این خصوص، کلید در دست آمریکایی‌هاست.»

كد خبر : ۳۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲


از گستاخی رسانه های انگلیسی در ماجرای تبریز و ارومیه تا ترجیح مجلس شراب توسط اولاند به صرف ناهار با روحانی/ درس هایی که این روزها غرب به دولت یازدهم می دهد

بیش از 2 سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد. دولتی که از روزهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری نیز شعار خود را بر اساس دوستی با کشورهای دنیا تنظیم کرده و سیاست تنش زدایی در روابط خارجی را در پیش گرفته بود. در این مسیر مذاکرات ایران و کشورهای 5+1 نیز تا جایی پیش رفت که توافق هسته ای در قالب برجام صورت گرفت و اهالی دولت همچنان بر روابط دو و چند جانبه با کشورهای دنیا تاکید دارند.

كد خبر : ۳۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲


شورای نگهبان باید در قضیه برجام ورود می کرد /دولت مایل است به هر قیمتی توافق هسته ای را به سر انجام برساند

عضو شورای شهر زنجان گفت:شورای نگهبان باید در موضوع برجام ورود کرده و سوال می کرد که موضوع برجام چه شد؟ زیرا این قرار داد الزام دولت برای اجرای متناسب و متقابل برجام است اما اینکه خود برجام مورد قبول است یا نه شورای نگهبان باید ورود می کرد.

كد خبر : ۳۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


چرا اسامی اعضای هیئت ناظر بر اجرای برجام اعلام نمی‌شود؟/بی اطلاعی مجلس از هیئتی که فقط "شمخانی" و "عراقچی" از تشکیل آن باخبرند

تشکیل هیئت نظارت بر اجرای برجام، امری است که پس از نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور در خصوص برجام به عهده شورای عالی امنیت قرار گرفت.

كد خبر : ۳۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


آیا توافق سیاسی با وزرای 1+5 را می توان یک قرارداد نامید؟

آنچه به امضای وزرای خارجه می رسد در واقع یک سند سیاسی است که کشورها را به مشارکت در فرآیند بازطراحی و بازسازی راکتور اراک متعهد می کند اما به هیچ وجه نمی توان آن را یک قرارداد نامید.

كد خبر : ۳۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵


هشدار کارشناسان در مورد بدعهدی های آمریکا و لزوم عبرت گرفتن از یک قرارداد نافرجام/کلاهی که آمریکا به اسم "بیانیه الجزایر" سر ایران گذاشت

بیانیه الجزایر یکی از عبرت های تاریخی در سایت خارجی و ارتباط با آمریکا برای ایران است که طی آن آمریکا در قبال آزادی گروگان های خود تنها قسمتی از پول های بلوکه شده ایران را آزاد کرد.

كد خبر : ۳۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


علاج کشور قبل از تحریم ها نیز اقتصاد مقاومتی بود/ برجام نتيجه يك نفوذ فكري است / آیا حضرت امام (ره) كاسب تحريم بود؟/ اقدامات دولت با اقتصاد مقاومتی سنخیت ندارد
عضو شورای شهر زنجان گفت: علاج کشور قبل از تحریم ها نیز اقتصاد مقاومتی بود و اعتقاد به گدخدا با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست.
كد خبر : ۳۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


ترکیب شورای نظارت بر برجام مشخص شد + اسامی

اعضای شورای نظارت بر برجام انتخاب شده و تاکنون سه جلسه این شورا که وظیفه نظارت بر توافق هسته ای را دارد، تشکیل شده است. این خبری است که علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز در کرمان اعلام کرد، اگرچه او اسامی اعضای این شورا را اعلام نکرد.

كد خبر : ۳۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


گزارش دو پهلوی آمانو مانع اجرای برجام می شود/گزارش اصلی آمانو هفته آینده ارائه می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش دو پهلوی آمانو مانع اجرای برجام می شود چرا که بر اساس توافقات باید گزارش خاتمه پرونده ایران ارائه شود.

كد خبر : ۳۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


شهید شهریاری ثابت کرد که دانشمندان ایرانی محدودیت نمی شناسند/ آمریکا در شرایط پسابرجام ‌به تعهداتش ‌پایبند نمی‌ماند‌

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: شهید شهریاری ثابت کرد که دانشمندان ایرانی محدودیت نمی شناسند و در راه کسب علوم و دانش مورد نیاز خود بدون کمک گرفتن از کشورهای خارجی می توانند دست به کار شوند.

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


آمریکا با شعار حقوق بشر، بزرگترین جنایت ها را انجام می دهد

امام جمعه دندی با ابیان اینکه حفظ حقوق بشر و حرمت انسان منطق اسلام و قرآن است گفت: آمریکا با شعار حقوق بشر، بزرگترین جنایت ها را انجام می دهد.

كد خبر : ۳۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳


گزارش "سیاه و سفید" آمانو برای پرونده هسته‌ای ایران/تلاش برای اثبات یک دهه اتهام‌زنی غرب به ایران با گزارشی دوپهلو

از آنجایی که بسیاری از تحریم های ظالمانه علیه ایران به خاطر همین ادعا ها بوده است، بعد از این گزارش ایران باید بپذیرد که تحریم هایی که به طی سال های گذشته از سوی امریکا و کشورهای غربی علیه ایران وضع شده بود، ظالمانه نبوده و حتی حقمان هم بوده است!!

كد خبر : ۳۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


عدم وجود شورای‌نگهبان باعث روی کارآمدن بنی‌ صدر شد/ کسانی که در شورای‌نگهبان رد شده‌اند حتی حاضر به شکایت نشده‌اند/ امروز دلیل حمایت امام(ره) از شورای‌ نگهبان مشخص شد

اینکه کسانی می گویند نبود شورای نگهبان باعث شد مجلس اول مجلس بسیار مطلوبی شود، آیا انتخاب بنی صدر هم در غیاب شورای نگهبان کار خوبی بود؟

كد خبر : ۳۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


"کمپین نخریدن خودرو" اولین اعتراض رسمی مردم به سیاست‌های اقتصادی دولت در پسابرجام/تنفس مصنوعی دولت به خودروسازان برای خروج از بحران

بعد از گذشت توافقات هسته ای و امضای برجام مردم منتظر کاهش قیمت در کشور بودند اما کاهش قیمتی مشاهده نشد.

كد خبر : ۳۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰


واکنش ها به نامه عجیب "جان" به "جواد"/از توهین مسئولان وزارت خارجه به ملت ایران تا آبنبات چوبی آمریکایی‌ها برای دور زدن برجام

مجلس نمایندگان آمریکا روز ۸ دسامبر (۱۷ آذر) طرحی را تصویب کرد که محدودیت‌های تازه‌ای را برای شهروندان ۳۸ کشور که در حال حاضر بدون ویزا به آمریکا سفر می‌کنند، در نظر می‌گیرد.

كد خبر : ۳۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


دستمزدهایی که به گرد گرانی هم نمی رسند/ افزایش حقوق در دوران تحریم 17 درصد؛ در دوره پسابرجام 10 درصد!+جدول

دستمزد نرخ کارگری هر ساله با توجه به نوسانات تورم و رکود تعیین می شود که سال گذشت با تورم 17 درصدی، افزایش دستمزد نیز 17 درصد شد؛ هر چند قشر کارگری به خواسته خود نرسیدند و این مقدار افزایش را عادلانه نداستند.

كد خبر : ۳۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳


تبادل افکار در قهوه خانه ها!

پیشنهاد می شود به منظور رونق گرفتن قهوه خانه ها جلسات اداری یا حتی جلسات هیات دولت را در قهوه خانه ها برگزار کنیم. وقتی کارگران محترم می توانند در قهوه خانه با هم تبادل افکار داشته باشند و بحث کنند، چرا سایر اقشار جامعه نتوانند؟

كد خبر : ۳۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳


از تصویب قانون محدودیت ویزای مسافرین ایرانی تا برداشت پول های بلوکه شده ایران به نفع شهروندان آمریکایی
در حالی که مسئولین دولتی مدعی هستند که برجام نقض نشده است،‌هر روز شاهد اقدامات ضد ایرانی از سوی آمریکا هستیم.
كد خبر : ۳۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


مهم‌ترین دلایل گرانی ارز در بازار/ از کاهش قیمت نفت تا وعده‌های گوناگون دولت و عدم برنامه‌ریزی برای کنترل بازار

مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها بهانه‌ی خوبی برای مسئولان دولت یازدهم بود تا تمام کاسه‌کوزه‌های مربوط به مشکلات اقتصادی کشور را بر سر آن‌ها بشکنند و وعده حل مشکلات اقتصادی، در دوران پسابرجام را به مردم بدهند.

كد خبر : ۳۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


توصیه های انتخاباتی در حمام عمومی!

بعد از سلام و احوال پرسی، صحبت از دوران مدرسه، کار، اشتغال، رکود، تورم، یارانه، برجام، فوتبال، داوری و ... تازه وارد فاز سیاست شد و از ما پرسید: «آقای سعیدی این دور به کی رای بدیم؟»

كد خبر : ۳۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


توقف 30 ماهه قطار تدبیر و امید در ایستگاه "رکود"/ پسابرجام هم به داد اقتصاد نرسید

شهریور ماه سال 93 بود که رییس جمهور در سفر خود به مشهد خبر "خروج از رکود" را به ملت ایران داد اما یکسال بعد چهار وزیر روحانی در نامه ای از روحانی خواستند فکری به حال رکود شدید در کشور کند؛ با این حال بسته خروج از رکود دولت هفته های قبل ارائه شد هر چند به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی این بسته با شتابزدگی در تصمیم گیری گره ای از مشکلات باز نخواهد کرد.

كد خبر : ۳۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


تذکر آیت الله موسوی به دولت در مورد بی توجهی به مشکلات اقتصادی

رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، در دیدار و گفتگو با ایشان، ضمن ابلاغ سلام گرم رییس جمهور، به تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پرداخت.

كد خبر : ۳۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۱


دزدی ۷۵هزار میلیارد تومانی آمریکا و عربستان از جیب دولت روحانی و مردم ایران+سند

سیاست‌های خصمانه آمریکا و عربستان سعودی در کاهش قیمت نفت همزمان با آغاز مذاکرات هسته‌ای طی ۱۷ ماه گذشته موجب خسارت ۲۳.۶ میلیارد دلاری به درآمد نفتی ایران شد و بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان در این مدت از جیب دولت و مردم ایران رفت.

كد خبر : ۳۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۱


تشکیل شورای مردمی صیانت از حقوق هسته‌ای کشور

شورای مردمی نظارت بر اجرای برجام، از سوی جمعی از حقوقدانان، فعالان اجتماعی و کارشناسان برجسته انرژی هسته ای تشکیل طی روزهای آتی فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


5 اپیزود از صداقت ایرانی در مقابل بدعهدی های غرب/ از کاهش غنی سازی و اجرای پروتکل توسط ایران تا تصویب بودجه برای براندازی نرم و اعمال تحریم های جدید توسط غرب!
بعد از اینکه طرفین ایرانی و غربی در راستای اجرای برجام به توافق دست یافته و به مرحله اجرای تعهدات خود رسیدند هیئت ایرانی از همان روزهای ابتدایی از تعلیق غنی سازی گرفته تا از بین بردن قلب راکتور اراک، به اجرای تعهدات پرداخت. این در شرایطی بود که طرف غربی هیچ کدام از تعهدات خود را تا به امروز انجام نداده است.
كد خبر : ۳۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴


موشک‌های ایران کارآمدتر از قبل شده‌اند/ ایران از کمبود فضا برای نگهداری موشک‌هایش می‌گوید

برخی رسانه‌های بین‌المللی در گزارش‌ها و تحلیل‌هایی با اشاره به رونمایی دومین شهر موشکی ایران، این اقدام را واکنش جمهوری اسلامی به برخی دشمنان منطقه‌ای نامیدند.

كد خبر : ۳۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


پاسپورت دائمی ایران برای شرکت های نفتی غرب/ برخی از مدیران وزارت نفت، عضو هیئت مدیره 30تا 40 شرکت داخلی و خارجی هستند
معاون سابق وزیر نفت اذعان داشت: در حقیقت joc متشکل از شرکت خارجی که می تواند یکی از شرکت های ثبت شده این افراد در خارج از کشور باشد و یک شرکت داخلی که احتمال زیاد باز هم شرکتی است که در چند سال گذشته توسط این افراد در داخل ثبت شده، با شرکت نفت ایران وارد قرارداد می شود و از این لحظه به بعد یک میدان نفتی که می‌تواند یک استان یا یک منطقه وسیعی در سرزمین های نفت خیز کشور باشد در اختیار joc قرار گرفته تا کارهای اکتشاف و توسعه را انجام بدهند.
كد خبر : ۳۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


تدین و پاینبدی به ارزشهای اسلامی از معیارهای انتخاب اصلح است

امام جمعه دندی با اشاره به اینکه تدین و پاینبدی به ارزشهای اسلامی یکی از معیارهای انتخاب اصلح است، گفت: افرادی که نمی توانند کاندیدای اصلح را بشناسند به کسانی که از او حمایت می کنند نگاه کنند.

كد خبر : ۴۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۵


نگاه پایگاه آمریکایی به انتخابات آتی ایران

«ایران پرایمر» نوشت: «برجام» یک فاکتور مثبت برای «حسن روحانی» بعنوان یک میانه‌رو محسوب می‌شود و چشم‌انداز موفقیت برای حامیان وی را در انتخابات پیش‌ رو افزایش می‌دهد.

كد خبر : ۴۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


انتشار گزارش آژانس درباره ایران؛ شنبه/ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل: احتمال برگزاری نشستی در وین درباره ایران

در حالی که پیشتر مقامات ایرانی و برخی دیگر از کشورهای حاضر در مذاکرات به همراه رسانه‌های بین‌المللی گفته بودند امروز جمعه گزارش آژانس بین‌المللی منتشر می‌شود، حالا یک رسانه غربی خبر داده که فردا شنبه این گزارش احتمالا منتشر می‌شود.

كد خبر : ۴۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


موفقیت در اجرای برجام حاصل تدبیر رهبری و تلاش دولتمردان بوده است

عاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: موفقیت در اجرای برجام حاصل تدبیر درست رهبری، مقاومت و ایثار فرزندان این مرز و بوم، شهدای هسته ای، تلاش و صبر دولتمردان در طول سالیان اخیر بوده است.

كد خبر : ۴۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


اظهار نظر کاندیدا‌ها نباید عملکرد انقلاب را زیر سوال ببرد/ وعده‌های کاندیدا‌ها در تبلیغات رصد می‌شود

استاندار زنجان گفت: کاندیداها نباید با اظهار نظر‌های خود عملکرد 36 ساله خود انقلاب را زیر سوال ببرند و تبلیغات باید در چارچوب قانون باشد.

كد خبر : ۴۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


تبیین الزامات رقابت سالم/ لزوم رعایت مرّ قانون و اهانت نکردن به نهادهای قانونی در انتخابات/ پاسداران عزیز در برابر تجاوز تفنگداران امریکا هویت و قدرت ایران را نشان دادند

رهبر انقلاب با بیان اینکه نهادهای قانونی را نباید مورد افترا یا اهانت قرار بدهیم، تصریح کردند: اگر این کار باب شود، هرج و مرج خواهد شد.

 

 
كد خبر : ۴۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


مردم کدام را باور کنند!؟/ روحانی 16 شهریور 93:ما از رکود عبور کردیم/ روحانی 29 دی 94: بزرگترین مشکل کشور رکود است

این روزها همین سردرگمی دولت در مباحث اقتصادی است که بازار کسب و کار را هم سردرگم کرده و در شرایطی که انتظار می رفت با اجرای برجام، شوکی حداقلی به بازار وارد شود، اما این اتفاق رخ نداده و حتی بعضا دستگاه های اقتصادی واکنشی معکوس به اجرای برجام داشتند.

 

 
كد خبر : ۴۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱


تشدید اختلافات کرباسچی با جریان اصلاحات/ آیا اصلاح‌طلبان چشمان خود را به روی سوابق فساد مالی کرباسچی می‌بندند؟

اختلافات کارگزاران و دولت با اصلاح طلبان این روزها با انتشار کاریکاتور عارف و انتقاد از بی برنامگی اصلاح طلبان در سایت حامی دولت رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است؛ هرچند اصلاح طلبان هنوز هم معتقدند بدون انصراف عارف از رقابت در انتخابات سال 92، روحانی نمی توانست به ریاست جمهوری دست پیدا کند.

 

 
كد خبر : ۴۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


هنوز پول‌های بلوکه شده ایران آزاد نشده است/ بازپرداخت یک پنجم از اموال بلوکه شده به ایران/ تنها 6 میلیارد دلار به دستمان می رسد!

این کارشناس مسائل اقتصادی ضمن یادآوری این موضوع که اگر این پول ها آزاد شود هم، رقم زیادی دست دولت را نخواهد گرفت خاطر نشان کرد: با برآوردهایی که صورت گرفته است، تنها یک پنجم از اموال بلوکه شده ایران به دست دولت می‌رسد و بقیه آنها یا قبلاً از سوی دولت هزینه شده و یا اینکه جزء دیونی هستند که امکان پرداخت مستقیم آنها وجود نداشته است.

كد خبر : ۴۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷


عزت ایران زیر سایه سنگین مجسمه ایتالیایی/ چه کسی مسئولیت تشریفات سفر روحانی به ایتالیا را بر عهده داشت؟+ عکس

هنوز از حافظه ملت ایران پاک نشده آن زمانی که حسن روحانی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی خبر می داد و پس از رسیدن به این جایگاه، حالا این برای چندمین بار است که عزت ملت ایران پایمال می شود و مدعیان بازپس ستاندن عزت ایرانی نیز فقط سکوت در پیش گرفته اند.

 
كد خبر : ۴۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۹


مهمترین وظیفه دولت در پسابرجام حل مشکلات اقتصادی اقتصادی است

امام جمعه دندی گفت: مهمترین وظیفه دولت در پسابرجام حل مشکلات اقتصادی مردم و مبارزه با رکود اقتصادی است.

كد خبر : ۴۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۹


مستند تدبیر بنفش قسمت دوم

دولت یازدهم ، آغاز کار خود را با وعده های اقتصادی شروع کرد. وعده هایی که دغدغه ملت را تشکیل میداد و قرار شد در طول مدت استقرار دولت، آرامش اقتصادی بر جامعه حاکم شود.

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


نجات کمپانی‌های فرانسه توسط دولت تدبیر و امید/ سفر ریاست جمهوری به اروپا با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با انتقاد از سفر ریاست جمهوری به اورپا و بستن قرارداد‌ها در این سفر گفت: سفر ریاست جمهوری به اروپا با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.

كد خبر : ۴۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


هواپیما، آخرین گزینه انتخابی مردم برای نیازهای کشور/ فقط 5 درصد، خرید هواپیما را ضروری می دانند+ آمار

رئیس جمهور در شرایطی با کشورهای اروپایی تفاهم نامه خرید هواپیما امضا می کند که چندی پیش خود مهم ترین مشکل کشور را بیکاری، رکود و عدم رونق اقتصادی دانست.

كد خبر : ۴۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


قذافی الگوی سیاست خارجی دولت یازدهم شده است/ باج خواهی آمریکایی‌ها برای تمدید تعلیق تحریم‌ها/ قطعنامه 2231 گلچینی از قطعنامه‌ها و تحریم‌های قبلی علیه ایران است

کارشناس مسائل سیاست خارجیگفت: امروز الگوی سیاست خارجی کشور ما، سیاست خارجی قذافی است که با شکست مواجه شده و قذافی نباید الگوی سیاست خارجی کشور ما قرار بگیرد چرا که کشور ما یک گفتمان انقلابی دارد و دلیل حمایت نیروهای حزب‌الله و... در خارج از کشور از ایران همین گفتمان مقاومت در مقابل استکبار است.

كد خبر : ۴۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


افت 650 میلیون دلاری ذخایر بین‌المللی و ادامه رکود در صنعت و مسکن/مردم در انتظار چرخیدن "کلید" روحانی برای گشایش در اقتصاد کشور

در حالی که روحانی بارها ادعا کرده است که از رکود خارج شده ایم، مسئولان زیادی در دولت بارها نسبت به بروز رکود در دولت هشدار داده اند؛ یکی از علت هایی که باعث بروز چنین رکودی شده است، امیدواری دادن های بیش از حد مسئولین به مردم است

 

 
كد خبر : ۴۰۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مردم هزینه های برجام را به خاطر دارند/ شاخصه های لازم برای انتخاب اصلح/ ملت در انتخابات پابرهنه ها را برمی‌گزیند/ امام(ره) قولا و عملا حامی شورای نگهبان بودند+فیلم

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در تعبیرات امام خمینی آمده است که حمله به شورای نگهبان افساد فی‌الارض است خاطر نشان کرد: شورای نگهبان یک نهاد قانونی است و حمله به یک نهاد قانونی یعنی طرفدار بی‌قانونی بودن و نکته دیگری که باید در این زمینه به آن توجه داشت این است که کسانی که به شورای نگهبان حمله می‌کنند خودشان از صافی شورای نگهبان عبور کرده‌اند و آیا این اعلان تردید در مورد صلاحیت خودشان نیست؟!

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


"تاجران برجام" کرسنتی دوباره رقم زدند/ بی توجهی به جمعیت 98 درصدی با اولویت قراردادن صنعت هوایی برای 2 درصد از جامعه!

آیا چنین قراردادی را که اولاً مختص یک قشر 2 درصدی از جامعه است و هزینه گزافی نیز بابت خرید هواپیما آنهم به صورتی که از عرف خارج می شود و شبهات و تردیدهای زیادی که در آن وجود دارد، می توان به عنوان یک منفعت حاصله از اجرای برجام تلقی کرد و به ملت قبولاند که چنین قرادادی به نفع جامعه است؟

كد خبر : ۴۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


بهره برداری‌های سیاسی و اقتصادی "تاجران برجام" از خرید "ایرباس"/ درآمد هواپیماهای قاره‌پیما به جیب چه کسانی می‌رود؟

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند ورود هواپیای نو به کشور می تواند ساختار حمل و نقل هوایی کشور را تغییر دهد، اما عده ای نیز در این میان ورود هواپیمای نو به ناوگان حمل و نقل هوایی را غیر منطقی می دانند و مدعی هستند این رقم برای خرید هواپیما هرچند اعتباری به صرفه نیست.

كد خبر : ۴۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


آمریکا را همچنان دشمن شماره یک ملت ایران می‌دانیم/لزوم مهار گرانی و رفع معضل بیکاری توسط مسئولان

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله 22 بهمن ماه در جمع راهپیمایان مردنم همیشه در صحنه زنجان قرائت شد.

كد خبر : ۴۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲


صحنه انتخابات باید پیام انسجام و به جهانیان باشد/نگاه به بازار سرمایه و بورس در کشور مثبت شده است
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه نگاه به بازار سرمایه و بورس در کشور مثبت شده است،گفت: تورم دیگر آن شرایطه التهابی که در هر هفته تغییر قیمت‌ها مردم را نگران می‌کرد الان از آن خبری نیست. 
كد خبر : ۴۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲


درباره کرسنت هر وقت که صلاح بدانم صحبت می کنم/ درباره قراردادهای نفتی حاضریم با منتقدان مذاکره کنیم/ هر کس انتقادی دارد مستدل و مکتوب اعلام کند

وزیر نفت گفت: هر کسی که انتقاد در رابطه با قرار دادهای نفتی دارد باید به صورت مستدل و مکتوب اعلام کند تا ما هم بتوانیم آن را مورد بررسی قرار دهیم.وزارت نفت برای هر کدام از انتقاد ها توضیخات خود را دارد و اگر نیاز به اصلاح هم باشد آن را اعمال خواهیم کرد.

كد خبر : ۴۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


دکان دو نبش آخوندی و مشی تکنوکراتهای یازدهم/تبعات ناگوار بنگاه داری خصوصی در کنار تصدی همزمان مشاغل مدیریتی

وزیر راه و شهرسازی یعنی بزرگترین وزارتخانه اقتصادی دولت مشابه نعمت زاده و دیگر همکاران خود دکان دونبش را ول نکرده است.

 

كد خبر : ۴۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۱


دوقطبی مجلسِ«دولتی- ضددولتی» دروغین است/ تکرار ادبیات«تندرو- میانه‌رو» هدف دشمن را تأمین می‌کند

در آستانه‌ی ایام برگزاری انتخابات، هزاران نفر از مردم شهر نجف آباد، امروز چهارشنبه با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی تهران با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۴۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


اشتغال زایی هوایی و پرواز پراید در پسا برجام!

با بالا رفتن کلاس مردم و افزایش روز افزون علاقه مردم به هوا فضا، مردم دیگر به مدل و تاریخ تولید و انقضای هواپیمایی که به هوا می فرستید توجه نمی کنند و همانطور که پراید فراگیر شد و همه به آن عادت کردند، پرواز هم عادی می شود.

كد خبر : ۴۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۶


کارت زرد مردم به روحانی برای انتخابات 96؛ ریزش آرای روحانی طی 2 سال+نمودار

خبرهای مربوط به انتخابات در سراسر کشور حاکی از پیروزی اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور است؛ به شکلی که تا کنون بیش از 56 درصد از کرسی های مجلس به دست اصولگرایان رسیده و سهم نمایندگان مورد تأیید دولت تنها 3 درصد بوده است.

كد خبر : ۴۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۰


فروش هواپیما به ایران همچنان منتظر اجازه آمریکا

معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه در خصوص دلیل لزوم اجازه دادن آمریکا به فروشندگان هواپیما به ایران در دوران پسا برجام، اظهار داشت: تحریم خرید هواپیما مربوط به تحریم های اولیه امریکا می شود و برای خرید هواپیما آمریکایی ها در برجام تقبل کردند که مجوز فروش هواپیما را به هرکسی که بخواهد به ایران هواپیما بفروشد بدهند.

كد خبر : ۴۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۱


برجام را امضا نکردیم که از آمریکا اجازه بگیریم/مردم هر چه به آسمان نگاه می کنند خبری از هواپیما نیست/دولت برنامه ای برای اداره کشور ندارد

عضو کمیسون امنیت ملی درباره اظهار نظر عراقچی که گفته بود برای ورود هواپیما به ایران منتظر اجازه آمریکا هستیم گفت: ما برجام را امضا نکردیم که از آمریکا اجازه بگیریم و متاسفانه مردم هر چه به آسمان نگاه می کنند خبری از هواپیما نیست.مردم هم متوجه این شدند که دولت برای عملی شدن افق آینده سر در گم شده است و متاسفانه دولت برنامه ای برای اداره کشور ندارد و دستش خالیست.

كد خبر : ۴۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


قیل و قال برای قراردادهایی که هنوز قطعی نیست/ وعده "ورود هواپیمای نو به کشور تا پایان سال" به کجا رسید؟

اما و اگرهای پسابرجامی آغاز شده است و ادعاهای اولیه مسئولین از روند بهبود شرایط که بعد از اجرای برجام داشتند امروز با حاشیه‌های زیادی همراه شده است که نشان می دهد گرده زدن مشکلات کشور به روز اجرای برجام صرفا برای فرار از حل مشکلات مردم بوده است.

كد خبر : ۴۲۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۷


روحانی:مسئله سوئیفت حل شده است/ علاء میرمحمد صادقی: سوئیفت و ال‌سی کامل باز نشده/ عسگراولادی: لغو تحریم سوئیفت دروغ است

بازگشایی سوئیفت از جمله مسائلی بود که با شروع مذاکرات هسته‌ای بین کشورمان و گروه 1+5 زمزمه‌های آن به گوش می‌رسید.وعده‌ای که در صورت عملی شدن، می‌توانست راه‌گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور باشد. اما بازگشایی، عدم بازگشایی و نیمه‌کاره ماندن بازگشایی سوئیفت از جمله مسائلی است که مسئولان صحبت‌های ضدونقیضی را در خصوص آن ارائه می‌دهند.

 

 
كد خبر : ۴۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸


پشت پرده سفر خصوصی "سیف" به مونیخ/ توافق با FATF استقلال مالی کشور را از بین می‌برد/ محدودیت‌های نظامی برای کشور در صورت تایید قرار داد با "کارگروه ویژه اقدام مالی"

یک کارشناس مسائل سیاسی در کشور گفت: توافق با این سازمان ها و رایزنی برای برداشتن این اهرم های فشار از ماه ها قبل برنامه ریزی شده بود؛ حضور آقای سیف در کنفرانس مونیخ به همین علت بود؛ آقای سیف به صورت خصوصی رفته بود تا این موضوع را حل کند و ایران از بلک لیست خارج شود که البته آنها نپذیرفتند.

كد خبر : ۴۲۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲


حقوق نجومی خیانت به آرمان های انقلاب است/ نماز جمعه سنگر وحدت و توحید است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه  دریافت حقوق نجومی خیانت به آرمان های انقلاب است، گفت: گرفتن حقوق نجومی فاجعه و ظلم بزرگی است که بر علیه انقلاب صورت گرفته و این عمل نامشروع، گناه و خیانت به آرمان های انقلابی است.

كد خبر : ۴۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۱


لمس دستاوردهای برجام اجباری شد!

«ستاد برجام» در سالگرد یکسالگی توافق نهایی به جای عذرخواهی از بابت بی‌دستاوردی‌های آن، گویا قصد دارد راهکار دیگری مثل اجباری شدن لمس دستاوردهای توافق نهایی را بیازماید.

 

 
كد خبر : ۴۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


برجام هیچ نتیجه ای در زندگی مردم نداشت/ روحانی در اقدامی محیرالعقول پژوهش های علمی و کار دانشمندان را به برجام نسبت داد

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه برجام هیچ نتیجه ای در زندگی مردم نداشت، گفت: برجام باعث تحقیر ملت و عقب گرد ما نیز شد. 

كد خبر : ۴۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳


از واردات کالاهای تجملاتی تا صادرات گوسفند و پفک!/ واردات بی رویه خودرو های لوکس خارجی به کشور+ اسناد

طبق آمار ارائه شده در سایت وزارت راه و شهر سازی در خصوص تخلیه و بارگیری جنس های وارداتی در بنادر کشور در تاریخ 10 مرداد ماه، انواع خودرو های خارجی از قبیل تویوتا، شورلت، کادیلاک، هیوندا، کیا، نیسان و... وارد کشور و در مقابل گوسفند و بز صادر شده است.

كد خبر : ۴۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


جنگ 33 روزه پایه و الگوی تاریخ فرهنگ عمومی مقاومت است؛ وزارت اطلاعات پوسته سخت نظام است

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه حزب الله لبنان در 23 مرداد سال 85 جانانه در مقابل چهارمین ارتش منطقه ایستادگی کرد و به لطف خداوند متعال و ایستادگی نیروهای مقاومت دشمن متجاوز را شکست داد، گفت: جنگ 33 روزه پایه و الگوی تاریخ فرهنگ عمومی مقاومت است.

كد خبر : ۴۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۲


آمار مشاغل ایجاد شده با آمار بیکاری همخوانی ندارد / آدرس کارگران مشغول به کار شده کجاست؟

 با وجود ادامه رکود اقتصادی و احتمال ورود ناگهانی ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل به صف تقاضای کار، دولت آماری از ایجاد اشتغال می دهد که در عالم واقع خلاف آن دیده می شود.

كد خبر : ۴۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰


عراقچی خرداد 1394: تحریم‌ها از روز اجرای توافق لغو می شود/ عراقچی مهر 1395: نباید از برجام انتظار معجزه داشت

دولتی‌ها که روزگاری قول برداشته شدن همه‌ی تحریم‌ها را با اجرای برجام می‌دادند این روزها حرف از برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای می‌زنند و می‌گویند از ابتدا هم قرار بر این بود که با توافق هسته‌ای تنها تحریم‌های هسته‌ای لغو شوند، هرچند روند تناقض‌‌گویی دولتی‌ها پایان ندارد اما عباس عراقچی مسئول ستاد اجرای برجام در جدیدترین اظهارات خود، حرف‌های قبلی‌اش را تکذیب کرد تا رکورد "ماله‌کشی" و تناقض‌گویی در دولت یازدهم را به نام خود ثبت کند.

كد خبر : ۴۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸


سازمان ملل ابزار دست آمریکای جنایتکار شده است

امام جمعه زنجان با اشاره اهداف تشکیل سازمان ملل گفت: سازمان ملل برای حمایت از کشورهای ضعیف و برای حمایت از حقوق بشر تشکیل شده ولی این سازمان امروز به ابراز دست آمریکا تبدیل شده است.

كد خبر : ۴۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰


تناقض حرف و عمل در اجرای برجام، منجر به نارضایتی مردم از دولت فعلی شده است/ خلف وعده و بدعهدی های آمریکا فقط مربوط به اجرای برجام نیست

مدیرمسئول روزنامه جوان و تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل بد عهدی غربی ها کوتاه نمی‌ آید، گفت: تناقض حرف و عمل در اجرای برجام، منجر به نارضایتی مردم شده است.

كد خبر : ۴۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱


"کلینتون" یا " ترامپ"؛ "داماتو" یا وضعیت اضطراری در مورد ایران" همچنان برقرار است/ سرگرم شدن دولت ایران با بازیچه‌ برجام

در حالی که ایران به دنبال اجرای مو به موی برجام است، سیاست مداران آمریکا اعم از جمهوری خواه و یا دموکرات به دنبال تمدید قوانین داماتو بر خلاف روح برجام بوده و طی روزهای گذشته وضعیت اضطراری آمریکا در مورد ایران توسط اوباما به امضا رسید.

كد خبر : ۴۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶


برآورد کارشناسی از آمریکای پس از انتخابات 2016؛ اولویت ها ومطلوبیت های ایران با نگاه به آمریکای پس از انتخابات چیست؟

پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری پس از 18 ماه رقابت میان کاندیداها و جناح های سیاسی قرار است در 8 نوامبر2016 /18 آبانماه 1395/ برگزار شود.

كد خبر : ۴۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


برآورد کارشناسی از آمریکای پس از انتخابات 2016؛ اولویت ها ومطلوبیت های ایران با نگاه به آمریکای پس از انتخابات چیست؟

پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری پس از 18 ماه رقابت میان کاندیداها و جناح های سیاسی قرار است در 8 نوامبر2016 /18 آبانماه 1395/ برگزار شود.

كد خبر : ۴۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


روحانی:نتیجه انتخابات آمریکا اثری در سیاست های ایران ندارد/ سردار سلامی: تغییر رئیس جمهور آمریکا برای ما تفاوتی ندارد/ ظریف: ترامپ موظف به رعایت تعهدات برجام است

با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صبح امروز دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه آمریکا گوی سبقت را از رقیب خویش هیلاری کلینتون ربود و با کسب اکثریت آرا الکترال راهی کاخ سفید شد و بر سکان ریاست آمریکا تکیه کرد. در این میان افراد مختلفی از مسئولان لشکری و کشوری نسبت به برگزیده شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری واکنش های مختلفی را نشان دادند که در ادامه به آنها می پردازیم.

كد خبر : ۴۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۹


هاشمی:با 600 تا 700 بانک در حال کار کردن هستیم/طیب‌نیا:برای ارتباط با بانک های بزرگ دچار مشکل‌هستیم/سیف: تا گشایش کامل بانکی فاصله بسیار است/ظریف: بانک‌های اروپا با ایران کار نمی کنند

اعداد و ارقام ضد و نقیض از رابطه بانک های ایرانی با بانک های خارجی و تلاش برای بزرگ نشان دادن دستاوردهای توافق هسته ای حاکی از آن است که دولت نیز به بدعهدی های غرب به ویژه آمریکا در دوران پسابرجام پی برده است اما شجاعت و قدرت بیان کارشکنی های آمریکا را ندارد.

كد خبر : ۴۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵


گشایش اقتصادی دولت از رویا تا واقعیت/ وعده صد روزه ای که هرگز عملی نشد
سه سال پیش بود که دکتر حسن روحانی با رای شکننده راهی پاستور شد و بر صندلی ریاست جمهوری ایران تکیه زد. حسن روحانی قول داده بود در مدت 100 روز مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.
كد خبر : ۴۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵


کارگران فصلی زنجان و فصل سرما / برجام نیز نتوانست کارگران را سر کار بفرستد

کارگران فصلی زنجان که بیشتر آنها نیز خانواده دار هستند در این روزهای سرد پاییزی به امید چند هزار تومان پول از خانه بیرون زده و از اول صبح در محل دروازه ارک و میدان 15 خرداد تجمع می کنند به امید اینکه کار روز مزد پیدا کنند.

كد خبر : ۴۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱


خرید طیاره های بوئینگ و ایرباس به در بسته خورد/ تحریم ها در پسابرجام شکل جدیدی به خود گرفت

وزارت خزانه داری آمریکا از صدور مجوزهای مورد نیاز بانکهای آمریکایی برای تأمین مالی فروش هواپیمای مسافربری به ایران منع می شود بررسی عملکرد وزارت خزانه داری آمریکا در طول یک سال گذشته این اعتقاد را تقویت می کند که آمریکا تحت هیچ شرایطی حاضر به تن دادن به مفاد برجام در راستای برداشته شدن تحریم ها علیه ایران نیست.

كد خبر : ۴۶۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱


نجومی بگیران سرمایه نظام شدند، لغو یک سخنرانی هم مایه شرمساری!/ سوگیری جناحی دولت در مواجهه با معضلات مالی و سیاسی کشور

دغدغه این روزهای دولتی که در 8 ماه گذشته حتی نامی از حقوق های نجومی نبرد و مبارزه ای با آنها انجام نداد، پیگیری لغو یک سخنرانی شده است؛ اگر دولت یازدهم همه مشکلات را مانند لغو یک سخنرانی پیگیری می کرد شاید اکنون از بدنه اجتماعی بیشتری برخوردار بود.

كد خبر : ۴۶۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴


پاسخ مناسبی به نقض برجام از سوی آمریکا داده شود/ مخالفت با قانون اساسی، مخالفت با اسلام است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه تجربه برجام و تجارب قبل و بعد از انقلاب به ما نشان می دهد که آمریکایی ها راستگو نبوده و به عهد و پیمان خود پایبند نیستند، گفت: نظام اسلامی باید پاسخ مناسبی به نقض برجام از سوی آمریکا بدهد.

كد خبر : ۴۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۲


همه چیز دولت تمام شده و فقط یک فاتحه مانده برایش بخوانیم/ حواشی دولت در مورد حقوق های نجومی ادامه دارد

عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه همه چیز دولت تمام شده و فقط یک فاتحه مانده برایش بخوانیم، گفت: فکر می کنم این اولین دولتی باشد که چهار سال عمر داشته باشد.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳


سانسور رسانه ای اصلاح طلبان در مقابل نقض آشکار برجام/ از سکوت خبری - مجازی تا طفره رفتن تئوریسین ها از پاسخگویی

در اذهان عمومی باقی مانده زمانی که برجام به عنوان یک سند بین المللی میان ایران و کشورهای 5+1 به امضا رسید، جریان اصلاحات و حامیان دولت بیش از همه دچار ذوق زدگی شدند. حامیان این جریان هم در خیابان ها به جشن و پایکوبی پرداختند و دولت هم که در طول 3 سال و نیم گذشته تمام تخم مرغ های خود را در سبد مذاکرات هسته ای چیده بود، از توافق به دست آمده به عنوان یک پیروزی بزرگ و رافع مشکلات اقتصادی مردم یاد کرد.

كد خبر : ۴۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳


اگر مصوبه مجلس سنای آمریکا به اجرا گذاشته شود، نقض فاحش و آشکار برجام است/ در اجرای مطلوب برجام مصمم هستیم اما در مقابل بدعهدی و نقض، قاطع برخورد خواهیم کرد

رئیس‌جمهور با اشاره به گزارشی از عملکرد اقتصادی دولت به همراه تبیین شرایط کنونی اقتصاد کشور گفت: دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که وفور درآمدهای نفتی در دهه هشتاد به دلیل سوءمدیریت‌های گذشته و تحمیل تحریم‌های ظالمانه در شرایط ویژه‌ای از نظر اقتصادی و روابط خارجی به سر می‌برد.

كد خبر : ۴۶۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


خر آمریکا از روی پل گذشت +دانلود اینفوگرافیک

بعد از تمدید 10 ساله تحریم ها علیه ایران در حالی که دولت به برجام امید بسته بود می توان گفت که خر آمریکا از روی پل گذشت.

كد خبر : ۴۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


سهم مردم از حقوق شهروندی تقریبا هیچ / حقوق نجومی مال خواص حقوق شهروندی مال عوام

در حالی که دغدغه افکار عمومی قبل و پس از انتشار حقوق شهروندی، رعایت حقوق ابتدایی خود از طرف دولت و دولتی ها بود که رونمایی از متن منشور حقوق شهروندی داغ تازه ای بر دل آنها گذاشت.

كد خبر : ۴۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱


بابک زنجانی گفته است که میلیاردها تومان به انتخابات رئیس جمهور کمک کرده است/تجهیزات بسیار فنی امنیتی را به ریاست جمهوری بردند

رئیس دستگاه قضا گفت: نمی خواستیم حاشیه های پرونده بابک زنجانی را باز کنیم و اولین کار بازگرداندن پول مردم بود؛ حالا می فرمایید پشت پرده ها را دنبال کنیم؛ حرفی نداریم؛ تمام کسانیکه ایشان در همین رابطه گفته است احضار می کنیم و اگر لازم شد بازداشت می کنیم تا معلوم شود قضیه چه بوده است.

كد خبر : ۴۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳


آیت الله هاشمی از پیشگامان انقلاب متعلق به نظام اسلامی است/آمریکا قابل اعتماد نیست و برجام یک تجربه جدید است

امام جمعه شهر دندی گفت: آیت الله هاشمی از پیشگامان انقلاب متعلق به نظام اسلامی است نه به گروه یا جناحی خصوصا دشمنان انقلاب هیچ سهمی از ایشان ندارند.

كد خبر : ۴۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۴


اوباما فرمان وضعیت اضطرار ملی در مورد ایران را یکسال دیگر تمدید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرده که وضعیت اضطرار ملی درباره ایران که واشنگتن روز 15 مارس 1995 اعلام کرده، بایستی در بازه زمانی بعد از 17 مارس سال 2017 ادامه پیدا کند.

كد خبر : ۴۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


پشت پرده حملات علیه آیت الله دولابی چه کسانی هستند؟ / آیا تعریف از برجام شما را به سکوت وا خواهد داشت؟

تخریب های رسانه ای بر علیه  آیت الله دولابی نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری بی شک از طرف برخی هدایت و ساماندهی می شود.

كد خبر : ۴۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


«تور انتخاباتی» دولت برای برخی از روحانیون/ تدارک سفرهای شائبه برانگیز برای روحانیون در آستانه انتخابات+ عکس

در حالی که کمتر از 4 ماه دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری وقت باقی مانده و از طرف دیگر بدنه اجتماعی دولت به خاطر محقق نشدن وعده های اقتصادی دولت بعد از برجام ریزش کرده است، دولت اقدام به برگزاری برخی از سفرهای تفریحی کرده است.

كد خبر : ۴۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴


رمز پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب درونی ملت ایران بود

امام جمعه بخش انگوران با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب درونی ملت ایران بود و ملت انقلابی برای حفظ ارزشهای اسلامی قیام کردند، گفت: همه مؤظف به حفظ و گسترش ارزشهای انقلاب اسلامی در جامعه هستند.

كد خبر : ۴۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵


مذاکره کنندگان به جای نرمش قهرمانانه، فقط نرمش کردند/ برجام خسارت محض بود و ما در برجام شکست خوردیم

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج)زنجان با اشاره به اینکه در برجام شرایطی بود که مذاکره کنندگان به آن عمل نکردند، گفت: در مذاکرات هسته ای، مذاکره کنندگان به جای نرمش قهرمانانه، فقط نرمش کردند.

كد خبر : ۴۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸


مواظب غرق شدنتان باشید و درک خود را نسبت به برجام بالا ببرید/ صورتی که با سیلی سرخ است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور در آخرین دفاعیات خود از برجام گفته است: اگر برجام اتفاق نمی افتاد معلوم نبود شرایط کشور چگونه می‌شد، به لحاظ اینکه غرق در نعمت هستیم درک روشنی از این نعمت نداریم.

كد خبر : ۴۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵


تعبیر «آشتی ملی» معنی ندارد/مردم با کسانی که روز عاشورا جوان بسیجی را با قساوت کتک زدند آشتی نمی‌کنند/ مسئولین باید نشان دهند در حوزه اقتصاد چه اقدام و عملی کردند؟

رهبر معظم انقلاب فرمودند: یک عده‌ای تعبیر آشتی ملی را می‌گویند اینها به نظر من معنی ندارد مردم با هم متحدند؛ چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم با هم قهرند؟

كد خبر : ۴۸۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷


ظاهرا آقای انصاری عینکی را زده بودند که آقای روحانی پیشنهاد دادند/ دست مردم در انتخابات بر سینه برخی زده می شود

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر زنجان در واکنش به سخنان معاون رئیس جمهور گفت: ظاهرا آقای انصاری برای دیدن نعمات برجام، عینکی را زده بودند که آقای روحانی پیشنهاد دادند.

كد خبر : ۴۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰


بگویید چند نفر از اعضای کابینه در هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی عضویت دارند؟/چرا مدیران نجومی را اخراج نمی‌کنید؟/ اقتصاد ما سیاسی شده است

وزیر سابق نفت گفت: بعد از گذشت یک سال و نیم، حالا اذهان مردم را به جای دیگری منحرف می‌کنند. می‌گویند ساختار داخلی اقتصاد ایران مشکل دارد.اگر ساختار داخلی اقتصاد ایران مشکل دارد، پس چرا با ساختار برخورد نمی‌کنید؟ چند نفر از اعضای این کابینه در هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی عضویت دارند؟

كد خبر : ۴۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰


ظلم ما باعث قهر طبیعت شده است/باید توبه کنیم

رئیس‌جمهور گفت:‌ این 10، 15 روز عید نوروز و آغاز سال، همان‌طور که طبیعت نشاط پیدا می‌کند رخساره نشان می‌دهد و لبخند می‌زند بگذاریم مردم هم لبخند بزنند و در هر چیزی مداخله نکنیم.

كد خبر : ۴۸۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷


فرار رو به جلو با بهره مندی از "کلیدواژه دخالت در انتخابات"/ کدام نهاد بیشترین دخالت را در انتخابات داشته است؟

بیان مسائلی از جمله تقلب و دخالت در انتخابات بدون هیچ پشتوانه و اسناد معتبر نه تنها اعتماد مردم نسبت به نظام و عوامل برگزار کننده انتخابات را از بین می برد بلکه بازی کردن در زمین دشمن بوده و شرایط را برای ایجاد اغتشاش و آشوب بعد از انتخابات فراهم می کند.

كد خبر : ۴۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۰


مهم‌ترین عامل پیروزی روحانی کناره‌گیری عارف بود/ مخالفت بعضی‌ دولتی‌ها با ریاست عارف در مجلس/نمره 20 و 18 به روحانی‌نمی‌دهم/ نوبخت با فوت‌وفن‌های رسانه‌ای آشنایی ندارد

عبدالله ناصری حوادث سال 88 را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی و اجتماعی کشور می‌داند و می‌گوید اصلاح‌طلبان با اتفاقات روز عاشورا 88 و سایر روزها مخالفند.

كد خبر : ۴۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴


قاسمی:‌ اقدامات ما در دوران تحریم نفت در100سال وابستگی این صنعت بی‌سابقه بود/ دکل‌گمشده مربوط به شرکت تاسیسات‌دریایی بود نه وزارت‌نفت/ پس از برجام قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشد

در حالی که وزیر سابق نفت می‌گوید تأمین منابع نفت ما در دوران تحریم از چهار منبع از جمله‌ پول‌های بلوکه شده صورت می‌گرفت و در 24 ماه تحریم در پارس جنوبی 1.49درصد پیشرفت داشتیم، معاون سابق وزیر نفت می‌‌گوید: از زمان اجرای برجام هیچ قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشده است.

كد خبر : ۴۹۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸


سناتورهای آمریکایی لایحه جدید تحریم‌های ایران را ارائه کردند

تعدادی از سناتورهای ارشد کنگره آمریکا لایحه جدیدی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران معرفی کرده‌اند.

كد خبر : ۴۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۴


بیکاری و فقر نتیجه چهار سال تدبیر / مردم گله مندند

با نگاهی به وعده ها و فعالیت های دولت تدبیر و امید در طول چهار سال فعالیت، اگر منصفانه بنگریم جز خودش و دولتش کسی تاکنون تحولی در  اقتصاد و  معیشت مردم مشاهده نکرده است!

كد خبر : ۵۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳


کاخ سفید تشدید لحن وزارت خارجه آمریکا علیه ایران را خواستار شد

پایگاه خبری آمریکایی دیلی بیست گزارش کرد که لحن نامه اولیه وزارت خارجه آمریکا درباره تبعیت ایران از برجام نرم بوده است و کاخ سفید خواستار تشدید لحن این نامه شده است.

كد خبر : ۵۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶


تکرار یک وعده عجیب برای کسب رای/ 13 فرصت استفاده از "برنامه 100 روزه" در دولت یازدهم/ آخرین مهلت رئیس جمهور برای عمل به یک وعده کتمان شده

اگر آقای روحانی به دنبال اجرای برنامه 100 روزه است در این حدود 100 روز باقی مانده از عمر دولت خود می تواند حرکتی در راستای رونق اقتصادی و معیشت مردم داشته باشد.

كد خبر : ۵۰۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰


وعده های انتخاباتی به سبک دولت تدبیر در زنجان/ از طرح روشنگری آموزش و پرورش تا وعده انتخاباتی معاون استاندار زنجان برای دهیاران

در آستانه انتخابات برخی مسئولان زنجانی برای رای آوری دولت تدبیر وعده ها و شعارهای را می دهند که دور از اخلاق انتخاباتی است.

كد خبر : ۵۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷


تذکر رهبر انقلاب در مورد اتهام زنی به دستگاه های گوناگون کشور در جریان مناظرات/ از حمله به سپاه تا اتهام‌زنی به قوه قضاییه، مجلس و شورای شهر+عکس

ساختارشکنی حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در جریان مناظرات تلویزیونی یکی نقاط منفی کارنامه مثبت دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است، آن جا که رئیس جمهوری و معاون اولش برای باقی‌ماندن در قدرت نه به قوه قضاییه رحم کردند، نه به دادگاه ویژه روحانیت، نه به مجلس، نه به شورای شهر و نه حتی به نهادهای امنیتی و نظامی کشور.

كد خبر : ۵۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶


حادثه تروریستی تهران سوغات سفر ترامپ به منطقه است

امام جمعه دندی گفت:حادثه تروریستی تهران سوغات سفر ترامپ به منطقه است که درصدد نا امن جلوه دادن ایران هستند.

كد خبر : ۵۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۹


در تحریم های جدید آمریکا، سپاه ذیل گروه های تروریستی قرار گرفته است/ ترامپ قانون جدید را امضا خواهد کرد
یک کارشناس مسائل هسته‌ای با اشاره به اینکه بعد از برجام قرار نبود تحریم ها به این گستردگی علیه ایران وضع شود عنوان کرد: این تحریم های جدید با بخش های زیاد و مختلفی از برجام مغایر است و اگر این قوانین تصویب بشود برجام از درون تهی می شود.
كد خبر : ۵۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۶


ترویج ایران هراسی و شیعه هراسی دستور کار جلسات استکبار جهانی است/مسئله قدس فراموش نشدنی است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: ترویج اسلام هراسی، ایران هراسی و شیعه هراسی را از دستور کار جلسات استکبار جهانی با همپیمانان عربی است.

كد خبر : ۵۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۶


همه ناقضان برجام؛ از اتحادیه اروپا تا سنای آمریکا/ بازی برجام چند چند و به نفع کیست؟

در حالی که روحانی در دوسال گذشته اعلام کرده بود سه گل زدیم و دو گل خورده ایم امروز کارشناسان زیادی معتقد هستند که هزینه های برجام تا کنون بسیار بیشتر بوده است؛ به نظر می رسد در بازی 90 دقیقه ای میان ایران و 5+1 که روحانی مدعی برد 3 بر دو ایران در آن بود تا این لحظه ایران دو گل عقب مانده است.

كد خبر : ۵۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱


"توتال" شرط برجامی آمریکا برای ایران/ نوش داروی بهارستان بعد از عقد قراداد/ آیا قراردادهای بعدی هم نصیب توتال می شود؟

در حالی که ادعا می شود عقد قرارداد با توتال یکی از دستاوردهای برجام و پیروزی مهمی است که بعد از دو سال از اجرایی شدن برجام برای ایران به دست آمده، حقیقت این است که قرارداد با توتال یکی از شروط آمریکا برای تصویب برجام است؛ امروز هیچ شرکتی حتی شرکت های داخلی نمی توانند به رقابت با توتال بپردازند چرا که مناقصه‌ای برای واگذاری میادین برگزار نشده است.

كد خبر : ۵۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴


قرارداد با توتال نه تنها دستاورد برجام نیست بلکه دیوار تحریم‌ها را محکم‌تر می‌کند/ توتال هیچگاه به ایران خسارت نداد/ زنگنه آزادگان را هم به توتال می‌بخشد

توتال یک شرکت بزرگ نفتی است اما در کنار آن شرکت های دیگری هم از سایر کشورها وجود داشته و خواستار حضور در فاز 11 بوده اند اما همچنان این سوال مطرح است که چرا آقای زنگنه اصرار به قرارداد با توتال و حضور آنها در ایران دارد؟

كد خبر : ۵۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱


ماجرای اذعان معاون وزیر نفت به توانمندی شرکت های داخلی برای قراردادهای نفتی/ سونامی قراردادهای جدید در راه است/ نهادهای امنیتی ورود کنند

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق‌(ع) گفت: استدلال اینکه می‌توانست بدتر باشد، دارد به فرهنگ تبدیل می‌شود؛ وقتی در ایام انتخابات صحبت می‌کردیم، کسانی که سینه‌چاک روحانی بودند آخرین حرفشان این بود که نه! روحانی خوب نیست، اما می‌توانست بدتر باشد؛ در مورد IPC نیز می‌گویند از 50 تا 60 میلیارد مقداری به ما می‌رسد که خوب است.

كد خبر : ۵۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳


حل معمای "سوئیفت" در هاله ای از ابهام/ چرا بانک‌های خارجی همچنان با ایران کار نمی‌کنند؟

در حاشیه تحلیف روحانی، ولایتی با فدریکا موگرینی درباره برقراری ارتباطات بانکی مذاکراتی را انجام دادند؛ باید پرسید اگر تحریم ها برداشته شده‌اند چرا همچنان برای برقراری ارتباطات بانکی که یکی از دستاوردهای برجام بود همچنان مذاکره صورت می‌گیرد.

كد خبر : ۵۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲


روسیه در پاسخ به تحریم های آمریکا چه اقدامی کرد؟/ از تعلیق همکاری های هسته‌ای تا اخراج دیپلمات های آمریکایی و کاهش وابستگی به دلار

با توجه به اینکه تنها 80 روز تا زمان اجرایی شدن تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالی زمان باقی مانده است، اقدامات متقابل ایران باید سریع تر و در مسیر عملیاتی پیش برود و ایران از طریق به خطر انداختن منافع کشورهای غربی، آنها را محبور به زیر پا گذاشتن تحریم‌های آمریکا کند.

كد خبر : ۵۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵


80 روز تا اجرای تحریم های بی سابقه آمریکا علیه ایران/ خسارت های ناشی از ترک برجام متوجه ایران است یا آمریکا؟

بدعهدی های آمریکا در برجام زیاد شده است اما باید توجه داشت یکی از سیاست های ترامپ این است که ایران را مجبور به ترک برجام کند تا از این رو تمام جامعه بین الملل را متوجه خروج ایران از برجام کرده و از این رو جنگ روانی وسیعی علیه ایران به کار گیرد به همین دلیل به نظر می رسد خروج ایران در شرایط فعلی از برجام به نفع آمریکا و به ضرر کشور ما خواهد بود.

كد خبر : ۵۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱


معاون رئیس جمهور استارت "ما نمی توانیم" را زد/ سخنان متناقض مسئولان دولتی و سرنوشت نامعلوم اقتصاد کشور/ تفاوت دولت یازدهم و دوازدهم به روایت نوبخت

اینکه بگوییم منابع نسبت به دولت گذشته کاهش یافته و اوضاع بدتر از گذشته شده است صحیح نیست، هم قیمت جهانی نفت افزایش یافته از طرفی صادرات نفتی و غیر نفتی کشور افزایش یافته و از طرفی به گفته وزرا و شخص رئیس جمهور در دوره دوم دولت تدبیر و امید شکوفایی ها اقتصادی و رونق اقتصادی بیشتری را نسبت به دوره قبل در این دولت خواهیم داشت.

كد خبر : ۵۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۶


جاسوسی یک دوتابعیتی جلوی چشم همگان!

طی روزهایی که مردم ایران سرگرم خواندن قصه‌های تخیلی در مورد جاسوسی دختر آیت‌الله آملی لاریجانی بودند، خبرگزاری‌ها از حکم حبس پنج ساله برای یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران خبر دادند.

كد خبر : ۵۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵


چرا تفسیر روحانی از قرآن با تفسیر نظام اسلامی تفاوت دارد؟/ «مذاکره با غرب» پیش از دولت روحانی هم جریان داشت
رئیس‌جمهور روحانی در حالی در اشاره به برجام خود از آیات قرآن استفاده کرده است که روند مذاکره با غرب پیش از او هم جریان داشته است. اما نه به هر قیمتی...
كد خبر : ۵۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶


تحریم ها علیه ایران به حوزه فناوری و ارتباطات کشیده شد/ گوگل، اپل و اندروید برخی از برنامه ها و خدمات خود را از دسترس ایرانیان خارج کردند

وزارت امور خارجه آمریکا فروردین ماه سال جاری اعلام کرد این کشور تحریم هایی را علیه 30 فرد یا شرکت خارجی به علت انتقال فناوری حساس به ایران برای برنامه موشکی این کشور یا به علت نقض کنترل صادرات بر ایران، کره شمالی و سوریه اعمال کرده است.

كد خبر : ۵۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷


فوآد ایزدی: "برجام" به "مشایی دولت روحانی" تبدیل شده است/ آمریکا به دنبال گرفتن امتیازات بیشتر از برجام است/ بازگشت به روز اول قبل از برجام به سود ما نیست
کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: زمان آقای احمدی‌نژاد موضوعی که بود این بود که مشایی و آقای احمدی‌نژاد را نمی‌شد از هم تفکیک کرد و الان موضوعی که وجود دارد این است که "برجام" تبدیل به "مشایی دولت روحانی" شده است؛ یعنی آقای روحانی احساس می‌کند که در هر شرایطی باید از برجام دفاع کند.
كد خبر : ۵۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸


تحریم سپاه را به مثابه اعلام جنگ تلقی می‌کنیم/ علاقه‌مند به حفظ برجام هستیم ولی نه به هر قیمتی
رئیس سازمان انرژی اتمی، تحریم احتمالی سپاه را نشانه‌ای از رفتار خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران خواند و گفت: با توجه به اینکه ارتش و نیروهای مسلح ضامن صیانت و امنیت هر کشوری هستند، این اقدام را به مثابه اعلام جنگ تلقی می‌کنیم.
كد خبر : ۵۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰


موگرینی: هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی برجام را لغو کند/ مسکو: حفظ برجام وظیفه روسیه است/ تاکید فرانسه، آلمان و بریتانیا بر اهمیت حفظ برجام برای منافع امنیت ملی آنها

مقامات سیاسی و نظامی مختلف جهان، به راهبرد جدید امریکا علیه ایران واکنش نشان دادند.

كد خبر : ۵۲۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۲


پاسخ به یاوه‌گویی رئیس‌جمهور بی‌چاک و دهن آمریکا ضایع‌کردن وقت است/ بلاهت ترامپ ما را از مکر آمریکا غافل نکند

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: رئیس‌جمهور آمریکا بلاهت نشان می‌دهد اما این موجب نشود از مکر آمریکا غافل شویم.

كد خبر : ۵۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۶


اظهارات ترامپ نقض بند 29 برجام است/ اروپا در ظاهر به ایران متمایل است اما در عمل به نفع آمریکا کار می کند/ اروپا باید شکایت خود از کارشکنی های آمریکا را به WTO ببرد

یک کارشناس مسائل هسته ای با بیان اینکه سخنان ترامپ نقض بند29 برجام است عنوان کرد: از آنجایی که اظهارات خصمانه ترامپ نسبت به ایران و سیاست های مخالفتی وی با برجام به صورت علنی مطرح می شود شرکت های اروپایی را از سرمایه گذاری در ایران می ترساند و این موضوع نقض آشکار برجام است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰


نشست روشنگری طلاب و روحانیون مسجد سید+ تصاویر

نشست روشنگری طلاب و روحانیون مسجد سید با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱


قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله ۱۳ آبان از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منتشر شد.

قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله ۱۳ آبان از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منتشر شد.

كد خبر : ۵۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳


تحریم های جدید برای ایجاد فشار روانی بر ایران است/نگرانی آمریکا از جایگاه برتر ایران در منطقه/ آمریکا با تحریم ایران خودزنی می کند/ در زمان مناسب پاسخ این تحریم ها را می دهیم

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشور گفت: نگرانی امروز آمریکا گشایشی است که در روابط سیاسی ایران با سایر کشورها ایجاد شده است و آمریکا نگران است که ایران با توجه به جایگاه و موقعیت برتری که در منطقه دارد، در حوزه اقتصادی نیز علاوه بر استفاده از امکانات داخلی خود که در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، بتواند در اقتصاد بیرونی و خارجی خود موفقیت هایی را به دست آورد.

كد خبر : ۵۳۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷


محوریت امید فلسطینی ها بیت المقدس و مسجد الاقصی است/ مذاکره و پشت میز نشستن با آمریکایی ها بیخود است

عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه هسته اصلی و عمدتا انتفاضه ها حول مسجدالاقصی است، گفت: مذاکره و پشت میز نشستن با آمریکایی ها بیخود است و این به غیر از تجربیات برجام و تجربیاتی است که کره شمالی داشته است.

كد خبر : ۵۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶


نامه اعتراضی تهران نسبت به دخالت آمریکا در امور داخلی ایران

نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت، نسبت به دخالت آمریکا در امور داخلی ایران و حمایت از اقدامات خرابکارانه اعتراض کرد.

كد خبر : ۵۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۴


هیچگاه در برجام تصریح نشد که تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشود/ شرکت های اروپایی منفعت خود را در همراهی با آمریکا می دانند

یک کارشناس مسائل بین الملل و هسته ای با بیان اینکه تا کنون آمریکایی ها چندین بار برجام را دور زده اند گفت: این که تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشود یکی از شروط اصلی در نامه مقام معظم رهبری بود اما از سوی تیم مذاکره کننده نادیده گرفته شد و هیچگاه در برجام تصریح نشده است که تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشود.

كد خبر : ۵۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸


شروط ترامپ برای ادامه برجام، نقض برجام است/ موضوعات غیرهسته‌ای ایران به ترامپ ربطی ندارد/ پارادوکس رفتاری آمریکا در تعلیق و تمدید تحریم ها

یک کارشناس مسائل هسته‌ای در خصوص اقدامات متقابلی که ایران می تواند انجام دهد عنوان کرد: خروج ایران از برجام آخرین راه بوده چرا که این کار افکار عمومی را علیه ایران تحریک می کند، ایران باید خود را در حوزه اتحادیه اروپا گسترش دهد و ارتباطات خود را با کشورهای روسیه، چین، فرانسه و آلمان حفظ کند.

كد خبر : ۵۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴


جناب آقای روحانی بهتر است به مطالبات حقه مردم در حوزه رکود، تورم و بیکاری بپردازید

در نامه سرگشاده طلاب و روحانیون زنجان آمده است: جناب آقای روحانی بهتر است بجای پرداختن به موضوعات حاشیه ای به وظایف اصلی خود و پاسخ دادن به مطالبات حقه مردم در حوزه رکود و تورم، بیکاری، گرانی و مشکلات مال باختگان موسسات اعتباری بپردازید، تا باری از دوش مردم برداشته و زندگی را در این شرائط سخت برای آنها تسهیل کند.

كد خبر : ۵۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶


راشاد
كد خبر : ۵۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷


730 روز از اجرای برجام گذشت؛ دولت امسال هم جشن پیروزی برجام را برگزار می کند؟

برجامی که دولت از آن به عنوان درختی که قرار بود میوه بدهد یاد میکرد الان دوساله شده است و تقریبا هیچ میوه ای از آن بر سر سفره مردم آورده نشده است و هیچ تاثیری در بهتر شدن وضعیت اقتصادی مردم نداشت است.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷