‪Google+‬‏ پایگاه خبری تحلیلی مهر زنجان
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۹    عبارت مورد جستجو: لوزان

گره کار لوزان کجاست؟

همه بازیهای رسانه ای طرف مقابل و حتی اظهار نظر برخی مقامات اروپایی را هم باید در راستای همین سیاست ها دانست وگرنه به خوبی روشن است که کار اصلی در تیم اروپایی و آمریکایی در دست آمریکا است و آنها گاهی نقش پلیس بد را به فرانسه و گاهی به آلمان یا دیگری می دهند.

كد خبر : ۲۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


عصبانیت کارشناسان هسته‌ای در داخل از این توافق/ تناقضات نگران کننده میان متن وزارت خارجه ایران و فکت شیت

باید دید در حالی که به طور واضح دیده می شود برخی از خطوط قرمز در این توافق نامه رعایت نشده است، چه آینده ای در انتظار مذاکرات هسته ای و توافق نامه های صورت گرفته خواهد بود.

كد خبر : ۲۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۴


توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است

سرجمع، توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است.جز در موضوع اراک، این توافق در هیچ موضوع دیگر، حتی به طور تلویحی به خطوط قرمزی که تیم مذاکره‌کننده خود برای خود ترسیم کرده بود پایبند نیست و با هیچ فرمولی نمی‌توان از حیث معادله داده- ستانده آن را یک توافق متوازن دانست.

كد خبر : ۲۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


بیانیه ای که در بوق و کرنا شد

سرانجام پس از سال ها مذاکرات سریالی و کش و قوس های بسیار، در شامگاه سیزدهم فروردین ماه، بیانیه لوزان صادر شد.

كد خبر : ۲۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


چند صدایی در یک تفاهم نامه،به معنای عدم تفاهم است/زمان بندی رفع تحریم‌ها نامشخص است/رفع تحریم می تواند به عنوان دنده کمکی تولید ملی عمل کند

عبدالملکی گفت: با توجه به نکات منفی مطرح شده، آیا اصولا این نتایج را می توان مطلوب و به عنوان یک موفقیت در نظر گرفت و برای آن جشن گرفت و تبریک گفت؟!

كد خبر : ۲۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


PMD یا PPR؛ تیم مذاکره کننده کدامیک را می پذیرد؟/ پشت پرده تلاش غرب برای آگاهی از اسرار نظامی ایران

روزنامه انگلیسی گاردین در یادداشتی به مساله پیچیده ای در بیانیه لوزان اشاره می کند که بازرسی‌های آژانس در مورد مسئله ابعاد نظامی احتمالی (PMD) است. این روزنامه نوشته که بازرسان آژانس برای این کار می‌بایست به قرارگاه‌های نظامی و سپاه پاسداران دسترسی داشته باشند و با افرادی در این سازمان‌ها گفت‌وگو کنند.

كد خبر : ۲۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


ارتباط حملات تروریستی علیه ایران با مذاکرات هسته ای/ حمله به مرزها برای فشار به تیم مذاکره کننده!

به نظر می رسد رابطه مستقیمی میان اعلام نتایج مذاکرات و حملات تروریستی به کشور وجود دارد؛ در حالی که هر بار ایران جشنی را برای رسیدن به دستاوردی جدید در مذاکرات برگزار می کند، حملات تروریستی به کشور افزایش پیدا می کند.

كد خبر : ۲۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


قرارداد لوزان چای سوئیس ...!

در سال 93 حوادث سیاسی و فرهنگی بسیاری اتفاق افتاد که هر کدام به نوبه خود در خور بررسی است مانند انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری که به هاشمی رفسنجانی و کسانی که وی را مورد قبول بزرگان می دانستند ثابت کرد که اینگونه نبوده و شرایط با گذشته بسیار فرق کرده است.

كد خبر : ۲۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


پشت پرده تلاش غرب برای موکول کردن مذاکرات به روزهای پایانی/ لوزان، دست غربی ها را رو کرد/ در متن توافق نهایی باید روی نقطه ها هم دقت کرد

ناصر ایمانی خاطر نشان کرد: اعتماد به تیم هسته ای الزاما به این معنا نیست که نتایجی که تیم مذاکره کننده به دست می آورد نیز قابل قبول است.

كد خبر : ۲۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


مسئله‌ ی مرگ و زندگی در مذاکرات لوزان سوئیس

کسانی که دم از مذاکره‌ی با امریکا می‌زنند، یا از الفبای سیاست چیزی نمی‌دانند، یا الفبای غیرت را بلد نیستند؛ ""مسئله‌ی ما با آمریکا این نیست که حالا بر سر دو تا موضوع جهانی یا بین‌المللی یا منطقه‌ای با هم اختلاف نظر داریم، برویم بنشینیم با مذاکره حل کنیم. مسئله مثل مسئله‌ی مرگ و زندگی است؛ مسئله‌ی هست و نیست است.

كد خبر : ۲۷۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴


ایران S300 را در اختیار حزب الله لبنان قرار می‌دهد

تهران می‌تواند این سامانه را به صورت مخفیانه ابتدا به سوریه و از آنجا در اختیار نیروهای حزب‌الله قرار دهد. نیروهای حزب‌الله می‌توانند از این موشک‌های که دارای برد 125 مایلی هستند برای تهدید کردن سرزمین‌های اشغالی استفاده کنند.

كد خبر : ۲۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مونیز: تخفیف تحریم‌ها 6 ماه بعد از توافق جامع/ کاخ سفید: قاطعانه می‌گوییم، تحریم‌ها به هیچ وجه یکجا برداشته نمی‌شود

ایران خطوط قرمز خود را مشخص کرده و دولت و ملت ایران بر پایداری در این مسیر استوار و همدل هستند. در این باره اما این غربی ها هستند که برای حصول توافق نامه نهایی، باید زیاده خواهی های خود را کنار گذارند.

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


"دولت و ملت، همدلی و هم‌ زبانی" شعاری اقتصادی تر از همه سالها

توجه به نامگذاری سالهای اخیر نشان از اهمیت موضوع نام سال در عرصه اقتصاد داخلی و توجه مسئولان در رابطه با موضع سال را نشان میدهد که با دقت در بطن شعار سال 94 "سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی "می توان شعار امسال را اقتصادی تر از سال های گذشته یافت.

كد خبر : ۲۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


دروغ های عظیم به ملت ایران گفته می شود/ نظام تحریم ها همچنان بر سر جای خود باقی مانده است

استاد دانشگاه گفت: در خصوص توافقات لوزان دروغ های عظیمی به ملت ایران گفته می شود.

كد خبر : ۲۸۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۹


دولت دوسال از انرژی خود را هدر داده است

 عضو شورای شهر زنجان گفت:دولت با دل بستن به مذاکرات دوسال از انرژی خود را هدر داده است.

كد خبر : ۳۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


آمریکا به مرگ گرفته تا به تب راضی شویم/خطای راهبردی تقلیل سطح نیاز به تعهدات لوزان

موضوع اساسی این است که مذاکره کنندگان در یک خطای راهبردی فاحش، سطح تقاضای خود را در لوزان بسیار پایین آورده و دشمن نیز با دیدن سقف خواسته های ما، امروز استراتژی "فرار روبه جلو" را اتخاذ کرده است که صحبتهای کری همتای امریکایی ظریف موید این ادعاست.

كد خبر : ۳۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


آنچه با آمانو امضا کردم محرمانه نیست/ جان کری اشتباه گفت که در قلب رآکتور اراک «بتن» ریخته می شود/در صورت خلف وعده 4 آبشار فردو فعال می شوند

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بنده در وین یک تفاهم نامه مجددی را با آقای آمانو در خصوص فعالیت های گذشته و حال ایران امضا کردیم، گفت: اصل چیزی که امضا کردیم محرمانه نیست.

كد خبر : ۳۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


راه هموار بازگشت عملی آژانس به PMD به بهانه اجرای پروتکل/ اجازه بازرسی از تاسیاست نظامی به آژانس/ تهدید جدی در حوزه فناوری های حساس

یکی از خطوط قرمز نظام که بسیار هم بدان تاکید شده و به گونه‌ای عدم رعایت آن منفذی را برای جاسوسی دیپلماتیک و عملی برای طرف مقابل به وجود می‌آورد مکانیسم و رویه« بازرسی ها و نظارت و PMD» است که می تواند یک مسیر پرمخاطره برای امنیت کشور و قدرت دفاعی باشد.

كد خبر : ۳۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


لمس دستاوردهای برجام اجباری شد!

«ستاد برجام» در سالگرد یکسالگی توافق نهایی به جای عذرخواهی از بابت بی‌دستاوردی‌های آن، گویا قصد دارد راهکار دیگری مثل اجباری شدن لمس دستاوردهای توافق نهایی را بیازماید.

 

 
كد خبر : ۴۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰