نسخه تلکس پایگاه خبری تحلیلی مهر زنجان
:: زنجان در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به سوگ نشست پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)،مردم  پایتخت شور و شعور حسینی زنجان اشک ماتم ریختند.


:: شب انس با پیکرکبوتر آسمانی شهید حمید مرادلو + تصاویر پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶

شب انس با پیکرکبوتر آسمانی شهید حمید مرادلو، در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.


:: طرح کارت شهروندی زنجان، طرحی که در عمل عقیم ماند/ شهروندان در انتظار اجرای دقیق طرح چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

طرح کارت شهروندی طرحی بسیار مناسب است ولی در سالهای گذشته این طرح اجرا و در عمل عقیم ماند.


:: 8 ابر کمپانی جهان که وابسته به نهادهای نظامی هستند/ تفنگ داران متخصصی که زیر چتر حمایت دولت ها مجری پیچیده ترین پروژها می شوند سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸

امروز در جهان بسیاری از شرکت های عظیمی که در عرصه عمران، صنعت و معدن ، پتروشیمی و پالایشگاه در حال فعالیت هستند وابسته به نهادهای نظامی آن کشور هستند؛ در این میان آمریکا، کره ، چین و آلمان در صدر کشور هایی هستند که کمپانی بزرگ خود را نهاد های نظامی تشکیل می دهند.


:: جوانان تحصيلکرده و بیکار زنجان در انتظار تدبیر / افزایش کارگران فصلی در زنجان سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

یکی از بزرگترین مشکلات هر جامعه‌ای معضل بیکاری است که بسیار خطرناک است و جوانان زنجانی نیز با آن درگیر هستند.


:: آمریکا در همه پروژ‌ه‌ها و برنامه‌های ضدایرانی سپاه را مقابل خود دیده/ نیروی قدس در منطقه پوزه آمریکایی ها را به خاک مالید یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: کسانی که در داخل علیه سپاه فعالیت می‌کنند قطعا دست‌نشانده آمریکا هستند؛ انتقاد با توهین و طعنه تفاوت دارد، همه را می‌شود نقد کرد حتی سپاه را، اما انتقاد نباید با توهین جابه‌جا شود.


:: فرمانداری به موضوع افزایش کرایه ها هیچ اعتراضی نکرده است شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹

مدیر روابط عمومی شهرداری زنجان با اشاره اینکه فرمانداری به موضوع افزایش کرایه تاکسی در زنجان هیچ اعتراضی نکرده است، گفت: مصوبه افزایش کرایه تاکسی ها برای شهرداری قابل اجرا است.


:: گلایه مردم از مصوبه افزایش کرایه تاکسی ها در زنجان/ مسیر تاکسی ها خیلی کوتاه است شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

پانزدهم تیرماه بود که افزایش نرخ تاکسی و اتوبوس به صورت رسمی اعلام شده و این افزایش نرخ تاکسی ها اعتراضات مردمی را در پی داشت.


:: "توتال" شرط برجامی آمریکا برای ایران/ نوش داروی بهارستان بعد از عقد قراداد/ آیا قراردادهای بعدی هم نصیب توتال می شود؟ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹

در حالی که ادعا می شود عقد قرارداد با توتال یکی از دستاوردهای برجام و پیروزی مهمی است که بعد از دو سال از اجرایی شدن برجام برای ایران به دست آمده، حقیقت این است که قرارداد با توتال یکی از شروط آمریکا برای تصویب برجام است؛ امروز هیچ شرکتی حتی شرکت های داخلی نمی توانند به رقابت با توتال بپردازند چرا که مناقصه‌ای برای واگذاری میادین برگزار نشده است.


:: دشمن در فکر تضعیف جایگاه رفیع ولایت فقیه است/ به برکت خون مدافعان حرم مثلث شوم عبری،عربی و غربی در موصل شکست خورد جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه ولایت فقیه ستون خیمه انقلاب است، گفت: دشمن در فکر توطئه، برنامه ریزی، شکست انقلاب و تضعیف جایگاه رفیع ولایت فقیه است.


:: حفظ حجاب خنثی کننده توطئه‌های دشمنان است/ هدف استعمار اسلام زدایی بود چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۶

امام جمعه زنجان گفت: عفاف به نفع سلامت جامعه بوده و ضربه محکمی بر پیکره استعمار است.


:: تجمع مردمی صیانت از حریم خانواده در زنجان+ تصاویر چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵

تجمع مردمی صیانت از حریم خانواده در امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان برگزار شد.


:: همه ناقضان برجام؛ از اتحادیه اروپا تا سنای آمریکا/ بازی برجام چند چند و به نفع کیست؟ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲

در حالی که روحانی در دوسال گذشته اعلام کرده بود سه گل زدیم و دو گل خورده ایم امروز کارشناسان زیادی معتقد هستند که هزینه های برجام تا کنون بسیار بیشتر بوده است؛ به نظر می رسد در بازی 90 دقیقه ای میان ایران و 5+1 که روحانی مدعی برد 3 بر دو ایران در آن بود تا این لحظه ایران دو گل عقب مانده است.


:: بحران آب در 164 روستای استان زنجان/ جیره بندی آب در برخی روستاها سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲

در حال حاضر 164 روستای استان زنجان با بحران آب مواجه بوده و با جیره بندی روزگار خود را می گذرانند.


:: مراسم بزرگداشت مداح اهلبیت، حاج اصغر زنجانی برگزار شد دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

مراسم تجلیل از مقام شامخ مداح اهلبیت عصمت و طهارت، استاد حاج اصغر زنجانی برگزار شد.


:: تضامین اجرای پروژه سبزه میدان به شهرداری ارسال نشده است/ اعتبار فاز نخست؛ ۳۰۰ میلیارد تومان دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸

شهردار زنجان گفت: هنوز تضامین اجرای پروژه سبزه میدان زنجان از طرف پیمانکار به شهرداری ارسال نشده است.


:: حداقل 50 درصد کابینه باید تغییر کند/ دولت نیاز به ترمیم، تغییر و نیروی جدید دارد/ لزوم حرکت به سمت جوان‌گرایی در کابینه آینده شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳

پروانه سلحشوری گفت: رخی وزارتخانه‌ها باید تغییر کنند چرا که وزیر ناکارآمد بوده و نتوانسته رضایت مردم و رئیس جمهوری را جلب کند و جایگزین این دسته از افراد باید پیدا شود.


:: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امر به معروف جدی گرفته نشده است شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

امام جمعه زنجان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جدی گرفته نشده است.


:: مراسم بزرگداشت نجاتگران جمعیت هلال احمر زنجان برگزار می شود شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹

فردا؛مراسم بزرگداشت نجاتگران جمعیت هلال احمر زنجان برگزار می شود.


:: صف آرایی آمریکا در برابر نظام اسلامی همیشگی است/مردم در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره با همه قدرت در برابر نظام اسلامی صف‎آرایی کرده است.


:: امر به معروف و نهی ازمنکر ثمرات زیادی در جامعه دارد پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲

امام جمعه موقت زنجان با اشاره به اهمت امر به معروف و نهی از منکر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر در صورتی که در جامعه حاکم شود ثمرات زیادی دارد.


:: کارخانه بازیافت پسماندها در زنجان راه اندازی می شود/ تولید روزانه 17 مگاوات برق با راه اندازی کارخانه بازیافت پسماندها پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵

شهردار زنجان با اشاره به انعقاد قرارداد بهره‌ برداری از کارخانه بازیافت پسماندهای زنجان با حجم 115 میلیون دلار با کشورهای آلمان و هلند گفت: با راه اندازی این کارخانه روزانه 17 مگاوات برق تولید می شود.


:: پیشینه روز قلم/ جایگاه قلم در اسلام و امتیازهای آن چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد.


:: شهر 35 هزار نفري كه براي 350 هزار ايراني اشتغالزايي كرده است / فروش آنلاین فرش سردرود در فروشگاه های اینترنتی آمریکا و اروپا چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱

زماني كه صحبت از فرش ايراني به ميان مي‌آيد بلافاصله تصوير زيراندازي با تار و پود در ذهن بيشتر مردم نقش مي بندد؛ زيراندازي كه دستهايي هنرمند سراسر آن را با پشم و ابريشم گره زده و به انواع طرحها ونقشه هاي انتزاعي و تجريدي و نقوش اسليمي و هندسي آذين كرده است. 


:: بخش خصوصی کیفیت و کمیت خدمات را پایین می آورد چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶

عضو شورای شهر زنجان گفت: بخش خصوصی کیفیت و کمیت را در خدمات شهری پایین می آورد.


:: 100 سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر در حال ساخت است؛ شهرداری در زمینه توسعه سرویس های بهداشتی غافل نبوده است سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳

شهردار زنجان با اشاره به اهمیت توسعه سرویس های بهداشتی در سطح شهر، گفت: در حال حاضر در بیش از 100 نقطه شهر سرویس های بهداشتی عمومی در حال ساخت است.


:: وضعیت آسفالت برخی مناطق زنجان اسفناک است سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰

عضو شورای شهر زنجان با اشاره به وضعیت آسفالت برخی کوچه ها و معابر در زنجان گفت: وضعیت آسفالت برخی مناطق زنجان اسفناک است.


:: ضعف یک کشور است که وزیر امور خارجه اش همزمان با نشست دشمنان آن کشور در یک محل حضور داشته باشند/ حداقلی ترین اعتراض عدم حضور در پاریس هنگام نشست منافقین بود سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
رئیس بنیاد هابیلیان گفت: ضعف یک کشور است که سیاستمدار آن در امور خارجه همزمان با نشست دشمنان آن کشور در یک محل حضور داشته باشند و حداقلی ترین اعتراض ایران می توانست عدم حضور در پاریس هنگام نشست منافقین باشد.

:: عملیات اجرایی خیابان زینبیه غربی زنجان ادامه دارد/ بخش بزرگ ترافیک زنجان در انتظار بازگشایی زینبیه+ تصاویر دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰

با بازگشایی خیابان زینبیه غربی زنجان، خیابان زینبیه به خیابان شهید مطهری متصل و بخش بزرگی از ترافیک مرکز شهر کم می شود.


:: توصیه‌های لاریجانی به مدیران ارشد نظام برای کاهش تنش‌ها/ انتقاد رئیس قوه قضائیه از برخی رسانه ها و بیان برخی سخنان در مجلس یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
همایش سراسری دستگاه قضایی کشور با حضور سران قوا در سالن اجلاس آغاز به کار کرد.

:: 56 نقطه گردشگری در حوزه طبیعت گردی احصا شده است شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۳

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه 56 نقطه گردشگری در حوزه طبیعت گردی احصا شده است، تصریح کرد: به واسطه محدودیت منابع نمی توان از همه اینها در یک مقطع استفاده کرد.


:: آمریکا در نقض حقوق بشر رتبه نخست را دارد جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

امام جمعه زنجان با اشاه به اداعای آمریکا در خصوص حقوق بشر گفت: آمریکا در رابطه با حقوق بشر مدعی ان است در حالی که خود در نقض حقوق بشر رتبه نخست را در بین همه کشورها دارد.


:: آب سد تهم زنجان کاهش چشمگیری داشته است / کاهش ورود آب به سدهای زنجان چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲

هم اکنون استان زنجان نیز در مواجه با مشکل کم آبی از وضعیت مناسبی برخوردار نمی باشد تاجایی که مشاهده می شود در برخی روستاها با گالن و تانک آبرسانی می شود.


:: شهيد بهشتی يک ملت بود/ دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب در مورد شهید بهشتی چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

 در روز ۷ تیر ۱۳۶۰ آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی، رییس وقت دیوان عالی کشور و بیش از ۷۰ نفر از مقامات و چهره‌های برجسته سیاسی از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر، ۲۷ نماینده مجلس و جمعی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در جریان انفجار مقر اصلی این حزب به شهادت رسیدند.


:: ادغام موسسات مالی با بانکها امکان پذیر نیست/ بانک مرکزی وعده تحقق مطالبات کاسپینی ها را داده است/ مردم نگران سپرده های خود نباشند چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

عضو کمیسیون اقتصادی در خصوص ادغام و تلفیق برخی از موسسات و بانک ها اظهارداشت: اینکه بخواهند برخی از موسسات را با بانک ها تلفیق و ادغام کنند اصلا سخن درستی نیست و این امر امکان پذیر هم نیست؛ دلیل این امر هم سرمایه و دارایی است موسسات در ابتدا در بانک مرکزی به ثبت رسانده اند و اینکه بخواهند این موسسات را با بانک های دیگر که سرمایه های متفاوتی دارند ادغام کنند کار بسیار دشوار و نشدنی است.


:: کشته و زخمی شدن 5 نفر در اثر حادثه رانندگی در محور زنجان- دندی سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸

رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به حادثه رانندگی در محور زنجان- دندی گفت: حادثه رانندگی در محور زنجان 5 کشته رو زخمی بر جا گذاشت.


:: تهاجم قدرتمندانه سپاه به دشمنان کار بزرگی بود/ آتش‌به‌اختیار یعنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز نه بی‌قانونی/دنیای اسلام به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست؛ نیروهای انقلابی بیش از همه باید مراقب عدم سوء‌استفاده‌ دشمنان از وضعیت کشور باشند.

:: قدرت دفاعی و بازدارنده ایران در منطقه اولین حرف را می زند/عملیات موشکی سپاه پاسداران حامل پیامی برای دشمنان ایران اسلامی بود دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه ایران اسلامی به برکت قدرت دفاعی و بازدارنده در منطقه اولین حرف را می زند، گفت: عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامل پیامی برای اسرائیل ، آمریکا و همپیمانان آمریکا بود.


:: پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان به مناسبت عید سعید فطر دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در پیام مشترکی پایان ماه صیام ، فرارسیدن عید سعید فطر و حلول ماه شوال را به مسلمانان جهان، هموطنان و شهروندان زنجانی تبریک گفتند.


:: پل سیدالشهداء(ع) مشکل ترافیکی خیام را حل کرده است/ پل سیدالشهداء اولین پل کابلی قوسی در ایران یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶

شهردار زنجان با اشاره به ادامه روند عملیات اجرایی پل سیدالشهداء(ع) خیام گفت: در همین وضعیت موجود که پل روگذر به بهره برداری نرسیده است، شاهد تردد ایمن در ایمن منطقه هستیم.